Четвер, 22.03.2018, 10:46
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 180
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Саінсус перейшов рубікон  На початку листопада минулого року Олександр Саінсус приймав присягу на сесії Кіровоградської міської ради в будинку з колонами на вулиці Карла Маркса. Тоді Олександр Дмитрович мабуть і не підозрював, що рівно за рік звітуватиме в тому ж приміщенні, але вже на вулиці Велика Перспективна. Така ситуація виглядає досить символічною, адже після року перебування на головній посаді обласного центру, перспективи потрібно починати перетворювати у реальність. Час на вивчення ситуації, напрацювання програм розвитку вийшов. Перший і другий конверти відкриті. Рубікон перейдено.

Символічно і, навіть, іронічно (але залишимо це на совісті тих, хто це планував), що свій звіт за рік роботи міський голова виголошував 11.11.11 р. об 11 годині. Плануючи матеріали, які мають вийти на сайті «весь Кіровоград» до річниці перебування на мерській посаді Олександра Саінсуса, наша команда, яка справедливо і, очевидно, найбільше критикувала протягом цього часу міську владу, прийняла принципове рішення у підсумковій статті спробувати не виливати негатив, якого немало, а сконцентрувати позитив. Для цього ми, навіть, розмістили спеціальну новину за кілька днів до звіту міського голови.

Тому, дотримуючись цієї доктрини, спробуємо акцентувати вашу увагу на позитивних моментах роботи міського голови.


ВЛАДА


Головне, чим відрізняється нинішня ситуація з владою в місті від усіх попередніх це те, що Саінсус перший за останні років п’ятнадцять міський голова, який не конфліктує з губернатором. До того, як Олександр Дмитрович став висуванцем партії влади на виборах, він деякий час пропрацював заступником голови Кіровоградської облдержадміністрації. Та й вирішальне слово за кандидатуру Саінсуса було за Ларіним, хоча Олександр Дмитрович, кандидатура скоріше іншого помітного регіонала промисловця Павла Штутмана. З яким, до речі, останнім часом у губернатора трохи напружені стосунки, в силу певних обставин. А от з міським головою все навкпаки – є щоденний конструктивний діалог. І для зміцнення цього діалогу на останній партійній конференції було призначено партійного куратора. Ним став один з найближчих до Ларіна людей, перший заступник голови обласної ради Олександр Шаталов. Він одразу почав докладно вникати в міські питання, що викликало неабияке обурення (поки що кулуарне) деяких, не в міру активних, депутатів з фракції Партії регіонів, що вже призвичаїлись до стилю керівництва Олександра Дмитровича і, навіть, почали «темки розрулювать».

З іншого боку міський голова весь рік впевнено опирався на партійну більшість в раді. А післявиборча конфігурація майже виключила опизиційність в сесійній залі. Окрім невеликої фракції «Батьківщини» іноді чутно голоси лише соціалістів Садового та Костенко. За рік жодних серйозних конфліктів в сесійній залі не сталося. За цим уважно слідкує секретар ради Ігор Волков.


Конфлікти були і є в середині самої фракції партії влади. І викликані вони тим, що деякі мажоритарники впевнені, що вони мають «відбити» вкладені у вибори гроші. Тому у фракції з’явились окремі групи впливу.

 КАДРИ


Від самого початку, опираючись на підтримку губернатора та більшість у міській владі, Саінсус мав змогу самостійно сформувати персональний склад виконкому і своїх заступників. Декого за рік довелось змінити. З виконкому вивели трьох – трагічно загинув ректор педуніверситету Віталій Завіна та за власним бажанням пішов Павло Штутман. Вивели і Віктора Андрєєва, який спробував протягом півроку керувати міським житлово-комунальним господарством на посаді зама, проте, за його ж словами, через різне бачення розвитку цієї галузі з керівництвом міста, написав заяву про відставку. На його місце призначили наддосвідченного в питаннях ЖКГ Миколу Вєщева. Проте говорити про його роботу ще зарано, надто мало часу минуло.

Майже повністю були змінені начальники управлінь та відділів. У місті з’явився новий головний архітектор Вадим Мєздрін.


ЕКОНОМІКА


За словами міського голови, новій владі у спадок дісталося майже 50 мільйонів гривень боргів і тому новій команді довелося докласти чимало зусиль до того, щоб з цими боргами розрахуватись. Це мабуть і стало головною причиною того, що анонсований на початку року «Бюджет Розвитку» таким  і не став. На минулій сесії довелося скоригувати видатки більш ніж на 10 млн. грн. Але варто відмітити, що за цей рік ніяких надзвичайних фінансових струсів в міській казні не сталося. Виплати, в основному, здійснювалися по графіку. 

За словами міського голови, зменшено борги по заробітній платі на підприємствах комунальної власності. Середня заробітна плата в місті минулого року становила 1900 грн., цього року – 2150 грн. Звичайно, мер не задоволенний розміром міського бюджету (біля 600 мільйонів) і воліє бачити його принаймні в півтора рази більшим. 


ЖКГ

Найбільша проблема і «чорна діра» будь-якої канденції міської влади. Проте варто відмітити, що за рік надзвичайних ситуацій і тут не сталося. Натомість спільно з обласною владою прийняте важливе управлінське рішення про об’єднання водоводу «Дніпро-Кіровоград» і міських водоканалів (в т.ч. і кіровоградського) в одне підприємство, що має позитивно відзначитись на величині тарифів та якості надання послу з водопостачання та водовідведення.

Ремонт доріг в основному заключався в «ямковому» підході, проте цієї осені капітально відремонтовані одні з головних транспортних артерій міста – проспекти Винниченка, Правди та Університетський. Міський голова пожалівся, що транспортний збір не потрапляє в міський бюджет, а спрямовується на будівництво та капітальний ремонт доріг до ЄВРО-2012.

Залишається надвичайно гострою проблема ліфтів. У місті наявні 647 ліфтів. З них 100 – проблемні (відпрацювали більше 25 років). Відремонтували наразі 41. Це у півтора рази більше, ніж минулого року. До кінця року планується відремонтувати ще тринадцять.

КП «Міськсвітло» вдалося провести капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення на окремих ділянках та прибудинкових територіях на вулицях Богдана Хмельницького, Дем’яна Бєдного, Кіровоградській, Пальміро Тольятті, Маріупольській, Чорновола, Аксьонкіної, Жовтневої Революції, у містечку АРЗ та на проспекті Перемоги. Виграно грант на оснащення вулиці Велика Перспективна економними світильниками.

В області всього 3900 багатоповерхівок, з них 1450 розташовані у Кіровограді.

270 дахів на них, за словами Саінсуса, вимагають серйозного ремонту. 20 дахів вже відремонтували.

Залишається складною ситуація в теплоенергетиці міста. Два теплогенеруючі підприємства заборгували ДП «Газ України» десятки мільйонів гривень. Через такі борги і невизначенність міської влади, щодо шляху розвитку галузі майже не проводиться модернізація підприємств. В місті безконтрольно встановлюються автономки (вже біля 50% житлового фонду), які приводять до теплового дисбалансу системи.

Міський голова підтримує думку президента Януковича стосовно того, що по всій державі мають бути однакові тарифи на житлово-комунальні послуги. Але вирівнювати все треба за рахунок існуючих соціальних програм.


ЗЕМЛЯ І МАЙНО

Нинішньою каденцією міської ради було прийнято чимало «земельних» рішень, більшість з яких на двох останніх сесійних засіданнях. Про що ми докладно писали. Міська влада наполягає, що це, в основному, питання простих людей, які роками не виносилися в сесійну залу.

За інформацією міського голови, всього укладено 1469 договорів на оренду земельних ділянок. З них 621 сплачують 3% орендної плати, 779 договорів – вище 3%.

Від оренди комунального майна минулого року до бюджету міста надійшло 1 млн. 270 тисяч гривень, цього року – 2 млн. 500 тисяч гривень.

В цьому році міська влада спробувала з аукціону продати готель «Київ», проте не змогла, ціна виявилася зависокою.


ГУМАНІТАРКА

Найпомітнішою ініціативою міської влади в галузі медицини стало проведення акції "Здорові жителі – здорове місто”, започаткованої в рамках міського сегменту програми "Центральний регіон – 2015” . Це виїздні медичні огляди для мешканців віддалених мікрорайонів. В Кіровограді проведено вже шість таких виїздних оглядів у різних частинах міста. Загалом обстеження пройшли понад 4 тисячі жителів обласного центру. А це, в свою чергу, дозволило виявити захворювання на ранніх стадіях у восьмиста кіровоградців і вчасно розпочати необхідне лікування.

У лікарні Святого Луки встановлено новий сучасний апарат магнітно-резонансного обстеження, який є одним із трьох подібних в Україні. За словами Саінсуса, є домовленість з лікарнею про можливість безкоштовного користування апаратом для окремих категорій людей.

В галузі освіти міський голова відмітив, що всі без виключення кіровоградські школи мають доступ до інтернету.

В мікрорайоні Велика Балка цього року введено в експлуатацію новоий корпус загальноосвітньої школи №2. За кошти з міського бюджету будівельники завершили, ремонт приміщень 1 – 4 класів гімназії імені Тараса Шевченка й ЗОШ № 32, покрівель шкіл № 14, 20, 37. У ЗОШ № 1 та 7 побудовано нові санвузли. А у школах №№ 4, 6, 10, 14, 24, 34 системи опалення були повністю відремонтовано.


В "культурній" частині свого звіту, міський голова згадав прекрасне проведенння дня міста в цьому році. 


ТОРГІВЛЯ

Безумовним здобутком команди Олександра Саінсуса є повна заборона пивних наметів в місті і заборона торгівлі спиртними напоями після 22-ої години. І хоч з останнім не все так гладко, проте значні зрушення вже видно. 


Продовжується боротьба зі стихійною торгівлею. Її вдалось позбутися біля Центрального ринку і готелю «Київ», проте в місті залишилось ще чимало стихійних місць торгівлі.ТРАНСПОРТ

 Тут позитивних зрушень найменше. Міські жителі так і не отримали обіцяних додаткових автобусів великої місткості. Незважаючи на голосні заяви, міський транспорт так і не обладнаний GPS-навігаторами. Безпека та сервіс в маршрутках бажає бути кращим, а після 20-ої години до деяких мікрорайонів міста на громадському транспорті вже не дістатись.

Єдиною помітною подією в цій галузі стало проведення обстеження пасажиропотоку із залученням студентів техуніверситету. Проте якість такого обстеження є сумнівною, а результатів немає досі. Натомість тариф на проїзд в міському громадському транспорті було піднято, а обіцяного позитиву нема.

РІЗНЕ

Надзвичайний резонанс в місті викликало рішення міської ради про перейменування центральних вулиць міста – Карла Маркса на Велику Перспективну, Леніна на Дворцову та Володарського на Тарковського. Проте це рішення має стати, лише кроком до повернення місту назви Елисаветград на честь св.Елисавети.

Також міська рада з метою економії бюджетних коштів прийняла рішення не утворювати Ленінську та Кіровську районні в місті ради. Але це рішення не матиме видимого ефекту, якщо не будуть самими радами прийняті рішення про саморозпуск вже з наступного року.

Майже весь рік міська влада досить оперативно і повно виконувала положення Закону України «Про доступ до публічної інформації», проте враження було зіпсовано, коли на запит сайту «весь Кіровоград», щодо одного земельного рішення, в частині надання технічної документації, зокрема схеми розміщення торгівельного об’єкту, нам було відмовлено першим заступником міського голови. Редакції довелося звернутися з приводу цих протизаконних дій до прокурора міста, а цим випадком зацікавилися всеукраїнські ЗМІ.

Виділено 1,5 га землі для будівництва доступного житла у Кіровограді. Проте оголошені плани міської влади в цьому напрямку викликають багато запитань у професіоналів.

Хоч і повільно, але впевнено приводиться в порядок і реконструюється Ковалівський парк, який має стати окрасою центру Кіровограда.

Однією з головних задач, яку ставить перед собою міський голова це завершення ремонту та відкриття у приміщенні Кіровоградської міської ради центру із надання адміністративних послуг (ЦНАП). Це пілотний проект, який за дорученням президента Віктора Януковича реалізується в трьох регіонах країни і кінцевою метою якого є створення зручних умов для всіх клієнтів центру, забезпечення прозорості, чіткості та оперативності проведення дозвільних процедур. Міська рада вже виділила 300 тисяч гривень на облаштування центру.

Минув рік і тепер міські жителі не сприйматимуть нинішню владу позитивно, якщо не бачитимуть конкретних змін в різних газузях життєдіяльності міста. Час на розкачку та підготовку до необхідних реформ повністю вийшов. І якщо ближчим часом не буде позитивних змін, то це може призвести, і до вуличних акцій протесту, і до відповідного волевиявлення на парламентських виборах, що нас очікують в наступному році. Це той виклик, який зараз серйозно постав перед міським головою і його командою. Рубікон перейдено.

Роман Чорноус

Фото Анатолія Авдєєва

http://www.kirovograd.net/politics/2011/11/12/sainsus_pereishov_rubikon.htm
Категорія: Мої статті | Додав: graf (14.11.2011)
Переглядів: 251 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2018
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz