П`ятниця, 26.04.2024, 00:40
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Озеленення міста чи заготівля дров та хмизу?

Озеленення міста… - раніше таке в Кіровограді  було насправді. А от  зараз це вже не перший рік під сумнівом. Раз за разом кілька років поспіль виринають сигнали SOS про загадково зниклі дерева. А що замість них? Звичайно у більшості випадків пеньки, що не дають місту ніякого кисню… А в меншості чахлі напівживі та такі що в кінці кінців не виживають якісь деревця. Все це, звичайна річ, і знищення, і насадження коштує грошей, які у такі справи спрямовувати можна було б не обов’язково. Садити дерева та кущі треба обов’язково,  і в кількості що переважає знищені.

 За останні роки зникли осокори на місці нинішньої «торгової полоси» біля колгоспного ринку,   молоді сосни біля обласної  податкової адміністрації, липи біля універмагу «Дитячий світ», каштани біля магазину «Плаза» ( як були цілими навіть під час його будівництва), ялинки біля мерії ( за проектом одного з горе-проектувальників),  липи  біля філії Нацбанку на площі Кірова, сотні  лип, каштанів, тополів та акацій в різних куточках міста, а взамін лише пеньки. Один з журналістів на центральній вулиці міста, яку «гордо перейменували « в Велику Перспективну, залічивши більше 30 пнів, махнув рукою, бо заняття це було сумним та безперспективним, на відміну від назви вулиці. Дивно це є те, що в більшості випадків згадані пеньки не корчують, а… білять глиною до Великодня та ! травня! Дивний ізувірський смак та дизайн урбанізації.

  Хто пиляє ті дерева? «Зелене господарство», «Обленерго»(щоб проводам не заважали гілки), а ще кажуть, що ЖЕКи та всі кому це заманеться. А хто садить дерева? Для показухи іноді всі кого присилують до публічного заходу… На жаль жодний городянин нині немає змоги прийти кудись навесні та сказати: «Я бажаю посадити два-три дерева…» або « Я хочу озеленити свою вулицю!» А це прикро, бо треба завжди думати за «зелені легені міста» на майбутнє та на сьогодні і завтра.  Місто це таж сама садиба, але спільна, а спільне поки що, на жаль, нібито і не своє.

  Щовесни у місті обрізають дерева, але що то за ритуал?  Дивлячись на те що залишається інакше, як обрубками і назвати не можна. А ті обрубки після такої процедури «формування крони», на жаль,і знову нажаль, не всі не те що одужують, а навіть виживають. То хто навчив отих спеців такої «ботаніки»? Хто їх брав на роботу, хто їх контролює, чи навчив так діяти? Імена відповідальних приховані в «тумані історії, безвідповідальності на вседозволеності»

.Загалом діє тенденція : оголосити толоку і взятися порядкувати. Навколо Кіровограда садять дерева і багато про це говорять у ЗМІ, але що в самому місті ? Наліво і направо прубка під любими приводами... Побачили серед крони дерева проводи, і запопадливо зризали всю крону, а виживе дерево чи ні, нікого не хвилює. Тим часом з’явився новий дотепний дизайн - білити не лише стовбури дерев, але і пні та обрубки. І так "гарно" стає навкруги...

  А ще в місті є гарна теденція коли, щось будуть, то дерева не чіпають і бережуть. Пиляють їх потім, коли біля чергового магазину починають робити автостоянку. Та цим справа не завершується. Один з "відомих місцевих архітекторів" розробив проект, як попиляти ялини під самим міськвиконкомом. І все це для того, щоб поставити пам"ятник градоначальнику часів російського панування. Проект, як кажуть фахівці не з дорогих... всього якісь 7-8 мільйонів гривень.

  Нещодавно повертаючись з лісу, де посадив пару десятків дерев у гурті колег журналістів та ентузіастів,  недалеко від своєї домівки помітив «обрізку дерев». Хто звідки і для чого цим займався невідомо, лише погрози мені і фотоапарату. Майстер відїхав, дозвіл у нього, посилають, бабусі-сусідці гілочок для грубки не дають, мабуть, «суворий облік» заподіяного. Залишили обрубки та через добу від грузили і вивезли  дрова…

  А ще на Дворцевій,75 новий хазяїн викорчував кілька молодих лип, а навколо збудував кам’яний мішок для майбутньої клумби, дбайливо повисмикувавши «міські бордюри. І таке подібне, бо поруч через метрів п’ятдесят знову обрубки. А тим часом на місцевому радіо черговий керівник зеленого господарства хизується придбанням мобільної пересувної установки для переробки гілок у щепу, яку «тягатимуть на обрізки, не рахуючи витрати на це транспортування та транспортування щепи з «місця подій»… Ну, як діти! Чим голова зайнята  у керівника замість справжнього озеленення закладеного у назві підприємства, де мабуть , як всюди, і зарплату несвоєчасно платять.

  Про "легені міста" при всіх цих акціях порубки, попилки та обрізки ніхто чомусь не замислюється. А тому стирчать пні, стоять обрубки, не всім з яких судилося ожити знову та виробляти потрібний городянам кисень. А ті маленькі трьох-пятирічні саджанці, що садилися протягом місяця цієї весни, що не цього року приєднаються до потужного "генератора кисню". Толока в деяких діях наближена то невиправного абсурду, який чомусь не всі помічають. Дерева сотнями наліво і направо випилються, але ще нещодавно зелене господарство міста доглядало за ними по іншому: лікувало пошкодження, обпилювало з думкою, щоб не відрізати зайвого та щоб сформувати красиву крону.

Дасть Бог і такі часи повернуться, а поки що формується пустеля в середині майбутніх лісів, що створюються навколо....

 

Озеленення міста чи заготівля дров та хмизу?

Анатолій Авдєєв

Читать полностью: http://h.ua/story/354861/#ixzz1t8fdLQFF
Категорія: Мої статті | Додав: graf (30.04.2012)
Переглядів: 392 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz