Субота, 20.04.2024, 08:34
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Чи корисна «монополізація» стихійних смітників?
і


 З питання чистоти міста та боротьби з несанкціонованими смітниками ми вирішили поспілкуватися з головами районів міста.

Голова Ленінської  районної у місті ради Валерій Заботкін розповів про це горе докладно і в чомусь навіть відкрив Америку: « В нашому районі таких смітників великих і малих на обліку перебуває аж 50! Але вже два роки, як через  урізання наших повноважень районна рада вже два роки позбавлена коштів для ліквідації стихійних смітників. Нині всі вони зосереджені в міській раді.  Ми маємо свій погляд на методи боротьби з цим лихом. Серед них прибирання цих смітників з подальшим за діянням та використанням тих територій під сквери, майданчики чи забудову, а також виявлення господаря засміченої землі та  примушування його навести порядок. А ще , і це єдине, що ми нині можемо робити нині з своїми більш ніж скромними коштами, це ведення роз’яснювальної роботи.  Для цього ми проводимо відповідні семінари з керівниками квартальних комітетів.  А методі засідок на тих хто організовано смітить, вивозячи цілі самоскиди сміття, я вважаю не дуже ефективними»

 На питання про урни для сміття на вулицях району Валерій Миколайович зазначив: «На жаль, урни у нас є лише на центральних вулицях. На інших вони присутні лише біля крамниць, аптек та деяких організацій, яких зобов’язують підтримувати порядок. Самостійно через згаданий брак коштів займатися збільшенням урн чи встановленням їх на вулицях, де вони відсутні районна рада на має можливості».

При спілкуванні з працівниками виконкомів з’ясувалася цікава деталь. Міська влада, яка монополізувала кошти для боротьби за чистоту міста, ніби забувши про це… пише листи в райони «турбуючись» про чистоту міста. Останнє таке має координати - №3162/05-28 від 15.05.2012р.

 А тим часом міським бюджетом та програмою розвитку благоустрою передбачено коштів:

-          Ліквідація сміттєзвалищ  - 130,00 тис. грн..

-          Вивезення сміття по місту -1 млн. 901 тис. грн..

-          Утри мання парків, скверів,  площ, місць загального користування – 2млн. 500 тис. грн..

 

P.S.  Прочитавши матеріал про смітники, здійснив прогулянку  по місцям «смітникової слави». Моїм об’єктом стало залізничне полотно на Балашівці та прилеглий зелений масив.  На вулиці 2-й Залізничний через кожні 4-5 будинків за хвірткою через дорогу  є «персональні смітнички», а далі зелений масив став майже суцільним звалищем.  Гриби, як колись років 25-30 тому там нині ніхто не збирає, а всі хто в зеленому масиві зустрічається, якщо не випадковий перехожий, то точно злодюжка, який десь щось таємно крадькома підкинув. І чи не тому та балка так і зветься Злодійською?  Прикро, що  екологічне злодійство по захаращенню зеленої зони поки що «процвітає», а підсумки того цвітіння  відчують на собі у вигляді «мертвої зони»  наші нащадки.

Анатолій  Авдєєв, для "Єлисаветградського тижня"

Категорія: Мої статті | Додав: graf (23.06.2012)
Переглядів: 327 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz