Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Довгі руки московського патріархату. Церковний скандал

20 травня 2012 року православна церква московського патріархату освячувала встановлений хрест на території середньої школи в селі Торговиці Новоархангельського району, що на Кіровоградщині. Церковні ділки давно мали намір побудувати на цьому місці культову споруду. І вже навіть отримали рішення сільської ради на виділення земельної ділянки, що правда таємно від громади селища.

Місце для будівництва церкви обрали на території середньої школи, яка межує з центральною лікарнею Новоархангельська, а ще, поруч розташований дитячий садочок.

Директор школи, на земельній ділянці якої планується зводити церкву, дуже радіє цій події, адже для школи, як йому пообіцяли деякі церковники, закуплять нові вікна.

А от місцеві жителі дуже незадоволені рішенням сільської ради, бо в селищі є церква Кіївського патріархату, і майже 95% селян є її прихожанами. І кілька місяців тому, люди вже виганяли чужинських попів.

Та й тяжко хворі люди в лікарні, діти середньої школи, або ж малеча в садочку не радітимуть з того, що священник УПЦ московського патріархату буде калатати щоранку, під їх вікнами в колокол своєї церкви.

Жителі села зібрали 300 підписів та написали колективні скарги до прокуратури, управління освіти та адміністрації Кіровоградської області з вимогою скасувати незаконне рішення сільської ради.

Ситуацію прокоментував голова Новоархангельської районної організації Політичної партії «УДАР Віталія Кличка» Сергій Крижанівський:

«Жителі села не прийшли на встановлення хреста через те, що мають свою церкву. Їх обурює те, що інтереси громади знову проігнорували. Таємно від них виділили землю, що належить школі церкві. Для масовки на цю акцію звезли людей із сусідніх районів: Ульянівського, Малої Виски, Ольшанки та з міста Помічна. Попередньо організатори ввели в оману цих людей. Адже їм обіцяли екскурсію до місця битви на Синіх Водах. Їм видали кошти на харчування, оплатили автобуси. Та замість екскурсії їх привезли на встановленя хреста на пустирі, що біля школи в селищі Торговиця.

Місцевих жителів, які виказували цим приїзжим «святим» невдоволення закладенням хреста на території школи, церковники називали «сатаною». І, навіть, лякали, що якщо хтось бцуде заважати процесії, їм зроблять таке, що люди забудуть хто вони…»

Селяни збираються і надалі проводити акції протесту. Вони вимагатимуть від влади, скасування незаконного рішення про виділення землі.

Прес-служба Кіровоградської обласної організації
Політичної партії «УДАР Віталія Кличка»