Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua В Кіровограді судять «Гречку» і захищають провладну соціологію 14 вересня в Кіровському районному суді відбулося чергове слухання справи Олександра Шаталова проти сайту «Гречка». І хоча слухання було відкритим, потрапити на засідання журналістам можливості не було – процес проходив у кімнаті, в якій і учасники процесу ледь змогли вмістилися(при цьому двом з них довелося стояти протягом кількох годин). Тому, коли на суд потрапить  основний відповідач у справі – Валерій Кальченко(цього разу суд  відповідним чином не повідомив його про час і місце засідання), то тому вочевидь доведеться стояти в коридорі…

Після тривалих дискусій і спроб відводу судді, засідання було відкладене і до розгляду справи по суті не дійшло.

Цього ж дня відбулася інша подія, яку відвідало набагато більше учасників – пікетування приймальні об’єднаної опозиції ніби то за тиск на ЗМІ(газета «21-й канал» і канал Кіровоград). При цьому  на захід зігнали студентів вузів, технікумів і ПТУ.

Події щодо тиску на медіа в Кіровограді прокоментував головний редактор онлайн-журналу «Гречка» Валерій Лебідь:

«Вчорашній день дав відповідь на кілька запитань. По-перше, суд над «Гречкою» – однозначно політичне замовлення. Порушуючи процедурні норми, забороняючи проводити фіксацію судового процесу нестаціонарними фото-відео засобами(що не суперечить нормам чинного законодавства), ухвалюючи рішення без врахування думки всіх учасників судового процесу, суддя, схоже, діє в інтересах позивача.

По-друге, обидві події: суд над сайтом і вчорашній пікет, спрямовані проти керівника об’єднаної опозиції в області  Валерія Кальченка і одночасно… на  захист кандидата в депутати від ПР Олександра Шаталова! Адже саме про нього йдеться  в статтях, на які подано позови до сайту і саме на його користь була «соціологія» в газеті «21-й канал», яка і стала причиною пікету.

До речі, захищати таку «соціологію» прийшли безпосередньо дотичні до медіа кандидати  у депутати Андрій Богданович і Олександр Дануца… Найбільш прикро, що  у випадку з пікетом, керівники медіа у цій брудній політичній грі використали своїх підлеглих – журналістів…»

Дмитро Коваленко

http://gre4ka.com.ua/society/v-kirovohradi-sudyat-hrechku.html