Субота, 20.04.2024, 02:55
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Кіровоградські безхатченки досі без даху над головою

У 2005 році Україна офіційно визнала факт існування у своїй країні людей, які не мають ні дому, ні реєстрації. З того часу в обласних центрах України для них почали з’являтися центри обліку і нічліжки. Особливо гостро питання щодо створення притулку стоїть перед Кіровоградом, де цього року було зареєстровано близько 300 безпритульних громадян.

Зважаючи на це, кіровоградська громадська організація «Територія успіху» ще в 2008 році вирішила не чекати на допомогу держави і створила центр підтримки соціально незахищених людей.

Тоді ж, у 2008-му, голова громадської організації Інга Дуднік звернулася по допомогу до тодішнього міського голови Володимира Пузакова, проте порозуміння досягнуто не було. Новий етап переговорів відбувся у грудні 2010 року з новопризначеним міським головою Олександром Саінсусом. Міська влада тоді пообіцяла сприяти вирішенню цього питання. Для цього планувалося надати в користування одне з підвальних приміщень у багатоповерховому будинку, яке знаходилося в комунальній власності. Але, на думку Інги Дуднік, підвали і так є місцем проживання багатьох безхатченків взимку. Крім того, щоб надавати елементарну допомогу таким людям, підвали багатоповерхівок, м’яко кажучи, для цього не придатні. Інша сторона питання – протест жителів таких багатоповерхівок, адже кому захочеться жити по сусідству з притулком.

Разом із «Територією успіху» безхатченкам допомагає благодійний фонд «Нове покоління» та «Посол плюс», які годують безхатченків неподалік від Будинку побуту, що знаходиться на площі Богдана Хмельницького. Для соціально незахищених людей видаються буклети і посібники про те, де їм можуть допомогти. А допомога, особливо юридична, їм вкрай необхідна. Чому? Бо за статистикою, більше половини безхатченків не мають документів взагалі. З їх відновленням і допомагає «Територія успіху». Єдине, чого не можуть активісти громадських організацій – дати реєстрацію, а без реєстрації ти поза законом і соціумом. Така людина не може отримати соціальної допомоги, влаштуватися на роботу, отримати місце в соціальному гуртожитку, медичну допомогу чи хоча б бути оглянутою лікарями.

Взимку минулого року від морозів безхатченків рятували бійці МНСу, годуючи всіх бажаючих гарячими обідами та чаєм, але після цього люди знову йшли в нікуди, звідки й приходили. І це у люті морози! Метеорологи прогнозують, що нинішня зима буде не менш холодною, тому вже зараз у очах безхатченків знову присутній страх. Куди подітися? Влітку цього року громадська організація «Нове покоління» на кількох кіровоградських сайтах просила допомогти з будівництвом центру соціальної реабілітації для алкозалежних та безхатченків. Просили люди городян допомогти хто чим може: коштами або будівельними матеріалами. Це дало невеликий позитивний результат, але самотужки довести будівництво до кінця громадська організація не в змозі – елементарно не вистачає шиферу, брусу та дошок. За словами голови громадської організації «Нове покоління» Віталія Кодацького, силами активістів удалося побудувати стіни приміщення та засклити вікна, проте притулку потрібен дах. А на нього ні коштів, ні будівельних матеріалів уже немає. Люди знову залишилися сам на сам зі своєю проблемою.

А тим часом, як з’ясувалося, маючи необхідну кількість фінансових ресурсів у місцевих бюджетах та нормативну базу, керівництво міст досі шукає можливості для створення притулків для бездомних громадян. А поки їх функції виконують терцентри, лікувальні заклади та пункти обігріву.

Притулок для безхатченків нібито мають створити на базі колишнього приймальника-розподільника органів внутрішніх справ. Наразі відпрацьовується питання щодо можливостей передачі приміщення у комунальну власність. Поки триватиме цей процес, заступник голови облдержадміністрації Галина Пастух порадила керівництву міста не чекати, а клопотати перед міністерством внутрішніх справ про можливість надання будівлі в довгострокову оренду. Ці обіцянки громадські організації чують уже дуже давно. Наприклад, ще в кінці лютого цього рокуна обговоренні громадської ради міський голова Олександр Саінсус доповідав, що міською владою було досягнуте повне порозуміння з керівництвом УМВС в Кіровоградській області щодо передачі в комунальну власність приміщення прийомника – розподільника. Для облаштування притулку, за його словами, необхідно було вирішити ряд технічних питань. Подібні дебати відбулися і тиждень тому, проте знову безрезультатно…

А тим часом, до зими залишилося усього-нічого – півтора місяця й з кожним днем стає все холодніше, а люди знову не знають, чи буде їм де знайти прихисток від лютих морозів.

Тетяна ЛЕВІНСЬКА


http://surma3.moy.su/publ/kirovogradski_bezkhatchenki_dosi_bez_dakhu_nad_golovoju/1-1-0-1388
Категорія: Мої статті | Додав: graf (21.10.2012)
Переглядів: 639 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz