Субота, 20.04.2024, 11:24
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

“Єлисаветградська польськість” у “Тінях забутого парку

Григорія Гусейнова, напевне, можна назвати найбільшим парником Кіровоградщини у сучасній українській літературі. Так і у своїй новій книзі "Тіні забутого парку” письменник розповідає, зокрема, про видатних особистостей, чиє життя було пов'язане з нашим регіоном.

Про одну із повістей цієї книги – "Другу сонату”, – детальніше говорили у Кіровоградському педуніверситеті, де Григорій Гусейнов зустрівся зі студентами мистецького факультету. Пояснення, чому саме цей факультет, а не, скажімо, філологічний, просте – ця повість розповідає про життя відомого і водночас невідомого композитора, поляка за походженням, велика частина життя котрого пройшла на Єлисаветградщині, Кароля Шимановського. До того ж цього року і в Україні, і у Польщі широко відзначається 125-річчя з дня народження музиканта, про що, зокрема, говорив спеціальний гість зустрічі, ректор Музичної Академії Кракова Станіслав Кравчинський, дякуючи кіровоградцям за увагу і любов до композитора.

На зустрічі першим, хто висловив своє захоплення новою книгою Григорія Гусейнова, став ректор КДПУ Григорій Клочек. У властивій йому велемовній манері Григорій Дмитрович щедро винагородив компліментами і гостя, і приймаючу сторону, поділився своїми думками про причини нелюбові до нашого міста, і навіть зачитав уривок з "Другої сонати”, доповнивши його своїми емоційними коментарями.

Після такого виступу, все ще перебуваючи під впливом усіх приємних речей на свою адресу, Григорій Джамалович скромно поскаржився на те, що досліджень життя і творчості Шимановського є якщо досить мало, і він вдячний кіровоградським мистецтвознавцям Олександру Чуднову і Олександру Полячку, котрі надали письменнику велике сприяння у роботі над його твором. Письменник цікаво розповідав про деякі особливості життя поляків у Єлисаветграді, про які він дізнався під час роботи над "Другою сонатою”.

Але того дня не тільки словами ректора судилося бути розчуленим пану Гусей нову. На зміну літературній частині зустрічі, прийшла частина музична, в якій викладачі й студенти мистецького факультету виконали кілька інструментальних творів композитора. Письменника настільки вразило виконання Наталією Свещинською одного з етюдів Шимановського, що він вирішив подувати викладачці кафедри музично-теоретичних та інструментальних дисциплін свій новий двотомник.

 

Дмитро Шульга, "Весь Кіровоград"

Категорія: Мої статті | Додав: graf (22.02.2010)
Переглядів: 461 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz