П`ятниця, 26.04.2024, 21:58
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Про Тараса та його стежки

Про Тараса та його стежки


Виставка творів живопису, скульптуру та графіки до 195-ої річниці від дня народження Тараса Шевченка відкрилася у Кіровоградському обласному художньому музеї.

Основу експозиції складають живописні, графічні й скульптурні твори з фондів самого художнього музею.

Серед живописних полотен, представлених в експозиції, вирізняються твори відомих живописців: Г.О.Неледви «Т.Г.Шевченко – студент Петербурзької академії», Н.В.Карімова «Побратими (Т.Г Шевченко та А.Олдріж у Петербурзі)», В.В.Адамкевича «Шевченко на Україні», Ф.Ф.Шевченка «Земляки», В.Н.Кармазіна «Мені тринадцятий минало…».

На виставці також представлено портрет Т.Г.Шевченка та ілюстрації до поем «Гайдамаки», «Відьма». Серед графічних творів є унікальний прижиттєвий портрет-гравюра Т.Г.Шевченка лейпцизького майстра Ф.А.Блокгауза. Мистецтво літографії представлено роботами Б.І.Вакса «Арешт», В.О.Новіковського «Портрет Т.Г.Шевченка».

Робота Б.І.Вакса «Арешт цікава за сюжетом . Тарис Гтригорович приїхав до свого друга Максимовича .У Максимовича Шевченко пробув майже два тижні, але господарі його бачили тільки ввечері, коли він приходив ночувати. Весь час Тарас Григорович проводив у полі, на берегах Дніпра, писав пейзажі, портрети господарів Максимовичів, працював над поемою "Марія", спілкувався з місцевими жителями, мандрував околицями села. Кобзар любив Канівську землю, чудові краєвиди Дніпро, його береги і кручі.

І свою рідну домівку поет планував побудувати саме на цій землі.12 липня 1859 Шевченко разом із службовцями економічної контори Межиріча в село Пекарів поїхав для обмірювання ділянки землі під свою майбутню садибу.Наступного дня він виїхав до свого друга Максимовича. Через Дніпро переправився, але не дійшов, бо був заарештований. Саме цей момент арешту та конвоювання поета і зображено в роботі Вакса.

В центрі експозиції виставки – оригінальний сюжетно-тематичний килим за мотивами літературних творів поета «Думи мої, думи…» кіровоградської художниці Е.Руденко. Також на виставці представлений рушник «Візерунки степового краю», вишитий членами клубу народних ремесел «Ниточка», різьблення по дереву майстрів А.Г.Смертинюка, Ю.Бабія, мала пластика В.Крутоуса, скульптурні роботи І.Кучеренка та В.Самійленка.

Виставку доповнюють пейзажі та натюрморти українських та кіровоградських художників М.Глущенка, С.Шишко, Ю.Гончаренка, В.Плітіна, В.Федорова, Л.Бондаря, М.Бондаренка, які оспівують та возвеличують красу мальовничої землі України та шевченківські місця.

На відкритті виставки перед присутніми виступили директор художньої школи імені Осмьоркіна Леонід Бондар, науковці Сергій Шевченко та Олександр Босий, які розповіли про тісні зв’язки Тараса Григоровича з краєм. Про Тараса та його стежки з захопленням слухами школярі, які потім прочитали низку віршів великого Кобзаря та знайомилися з виставкою.

 Анатолій Авдєєв

Категорія: Мої статті | Додав: graf (26.02.2010)
Переглядів: 540 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz