Субота, 20.04.2024, 10:34
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Мистецькі чари з Новоукраїнки

  В Кіровоградському будинку народної творчості відкрито виставку майстрів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва Новоукраїнського районного  осередку обласного творчого об’єднання «Дивосвіт».




 Статистика стверджує, що в районі на обліку перебуває більше ста народних умільців, що працюють у різних жанрах та напрямках мистецтва. Про це яскраво засвідчила і виставка, де було представлено понад дві сотні кращих..

 Виставка приємно вразила барвами та різноманіттям представлених талантів. А деякі з них були відзначені грамотами, хоча не це було головним. Головне було у можливості дотику до створеної ними краси. Найбільше було рушників, які непомітно та гармонічно створили загальний позитивний фон. Цікавими були роботи різьбярів Леоніда Матейчука, Тетяни Сави та Тетяни Тараненко. Дивуючись та спостерігаючи за їх довершеністю важко повірити що це майстри-аматори, настільки Бог послав їм таланту та вміння і вправності рухів для створення своєрідних невеличких шедеврів.





 Серед талантів є і різносторонні. Наприклад мешканець Глодос Микола Паскарь крім того, що пише вірші виготовляє різноманітні мініатюрні макети побцтового народного транспорту: возів, бричок, гарб та предметів селянського побуту.

 Домінуюча виставка рушників у часі була представлена навіть виробом 1913 року. Крім рушників були вишиті сорочки, спідниці, скат ратини та серветки. Все це різноманіття гаптоване руками самодіяльних майстринь Валентини Чайковської, Валентини Лаврусенко та Валентини лози з Новоукраїнки, Любові Сівак з Іванівки, Тамари Бордіян з Воронівки, Ольги Шикеридинець з Фурманівки,  Ярослави Магди з Глодос та інших.




 Широко було представлено і нове захоплення ново українських майстринь – виготовлення прикрас та виробів з бісеру, дерева та інших матеріалів, де найбільше всього запам’яталися роботи Світлани Нетреби. Але Було всього і домоткані вироби Катерини Сверіпи з Глодос, гобелени Олени Коваленко в’язані роботи Людмили Вакуленко та Людмили Титової.

 Серед малярства булли представлені роботи Анатолія Карабулі та та Станіслава Бобая. Присуній в експозиції був живопис, графіка, батік, Що вражали вдалими композиціями та барвами веселки. А музичною приправою відкриття була народна музика від ново українських музик.


 Анатолівй Авдєєв
Категорія: Мої статті | Додав: graf (09.04.2010)
Переглядів: 633 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz