П`ятниця, 19.04.2024, 21:24
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Посіявши вітер – пожнеш бурю


28 квітня 2010 року у приміщенні кібернетико-технічного коледжу відбулися громадські слухання з приводу не утворення районних у м. Кіровограді рад. Відбулися зовсім не так, як планувала міська влада. Задовго до початку слухань актова зала була заповнена противниками започаткованого процесу неутворення районних рад, які очевидно були мобілізованими керівництвом Ленінської та Кіровської ради, які треба зазначити, на відміну від міської влади досить серйозно підготувалися до слухань.

Окрім повної зали прихильників, були заготовлені мегафони, транспаранти. А ще вони провели альтернативне опитування громадської думки, яке показало практично стовідсоткову підтримку їхньої позиції – з 1000 опитаних, лише 7 чоловік висловилися за неутворення районних рад. Крім того вони заручилися підтримкою громадськості – 6 громадських організацій висловилися письмово і засудили дії міської ради щодо знищення районів.

Але повернемося до самих слухань. Початок слухань не передвіщав нічого незвичайного місця в президії зайняли Григорій Давидов – керівник робочої групи по проведенню цих громадських слухань (член міськвиконкому, декан економічного факультету КНТУ) та Олександр Макієнко – заступник керівника робочої групи, який працює помічником міського голови. До речі, цікавий факт, з усього складу робочої групи лише Григорій Давидов не працює в міськвиконкомі (це до питання про об’єктивність). Пан Давидов привітався і хотів було розпочати слухання, але з зали почали вимагати обрання голови засідання та президії голосуванням. Давидов хотів було відкинути цю пропозицію, але включені декілька разів сирени очевидно подіяли на нього, після чого майже одностайно головуючим було обрано голову Кіровської районної ради Віктора Луценка, а голова Ленінської ради Петро Романюк також ввійшов до президії. А далі все пішло по сценарію противників ліквідації районів.

Практично єдиним хто намагався якось заперечити був Олександр Макієнко, який взагалі неприємно здивував. Адже після того, як його попросили покинути президію він почав говорити, що насправді слухання не мають ніякого значення, що все рівно все будуть вирішувати депутати, за що звісно отримав гарну порцію негативу у свій адрес з залу. Після чого він покинув зал, і очевидно з кимсь порадившись під кінець слухання ще раз взяв слово і почав спокушати працівників районних виконавчих структур підвищенням заробітної плати після переходу під юрисдикцію міста, на що йому слушно нагадали про те, як він розповідав про велику економію яку отримає місто від ліквідації рад.

Серед виступаючих на підтримку збереження районних рад найбільше запам’ятався своєю експресією керівник обласного представництва Антимонопольного комітету Олександр Корнюша. Зокрема він зазначив: «Як може обґрунтовувати економічну недоцільність існування районних рад людина, яка вже обґрунтувала для кіровоградців проїзд у маршрутках по гривні сімдесят п’ять.», – маючи на увазі керівника робочої групи з вивчення питання не утворення районних у Кіровограді рад Григорія Давидова. Говорячи про доцільність ліквідації районних у Кіровограді рад Олександр Корнюша також зазначив: «Коли собаці немає що робити, вона лиже геніталії». Ця фраза викликала гучні оплески у залі.

Як результат громадських слухань була прийнята резолюція в якій засуджувалися намагання знищити районне самоврядування, та пропонувалося навпаки розширити повноваження районних рад та збільшити їх фінансування. Крім того в резолюції було записано звернення до міського голови Володимира Пузакова з пропозицією написати заяву про дострокове складення повноважень.

Можна звісно по різному ставитися до таких форм демократії, як громадські слухання, але запропонувавши їх, міська влада погодилася на ці правила гри. Крім того здивувала явна безпомічність і боягузтво міської влади, адже жоден з керівників міста на слуханнях так і не з’явився. Можливо вони не чекали, що районна влада зможе дати їм достойний відпір, яка до речі, була високо зорганізованою, цілеспрямованою і впевненою в своїй позиції.

Що ж, наступний крок за міською владою. І по наявній інформації, ці кроки мають бути досить різкими і агресивними. Почекаємо.

Віталій Фросіняк

Категорія: Мої статті | Додав: graf (30.04.2010)
Переглядів: 496 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz