П`ятниця, 25.05.2018, 16:00
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Козаки сказали кіровоградському мерові своє “фе”

© «Майдан-ІНФОРМ»

Козаки сказали кіровоградському мерові своє "фе”

12:17 13.03.2004

Крайове козацьке товариство "Буго-гардівська паланка Українського козацтва” надіслало лист міському голові Кіровограда з прпотестом стосовно ідеї переіменування міста Кіровограда.


"Шановний Миколо Станіславовичу!

Загальновідомо, що фортеця Єлизавети будувалася на споконвічних козацьких теренах, на землях Запорозької Січі і саме для боротьби з козаками, для гноблення нашого волелюбного українського народу. Згадка про турків і татар слугувала ідеологічним прикриттям, для розповсюдження імперських інтересів російського царату та нового захоплення Правобережжя України. Лише одного разу гарнізон фортеці мав можливість виконати свою міфічну функцію по захисту територій від татар. У 1769 році орда кримського хана Керім-Гірея пройшлася по землях Єлизаветградської провінції. А російські війська, не вступаючи в бій, заховалися за фортечними валами і дали татарам можливість безкарно пограбувати і спалити Новокозачин (передмістя фортеці), Аджамку, Цибулеве, Лелеківку та десятки інших навколишніх сіл. Захопивши в ясир (полон) тисячі українських бранців татари спокійно відійшли. Місцеве українське населення гарнізон фортеці не захищав і не збирався цього робити, тому що мав іншу мету. Фактично татари частково виконали завдання російської залоги фортеці по знелюдненню українських земель, які пізніше заселялися людьми відданими російській короні.

І саме з фортеці Єлизавети вийшли російські війська для руйнації Запорозької Січі. Історичні джерела доводять, що місто назване в честь російської імператриці Єлизавети, під началом якої колонізувалася наша земля, було принесене кріпосницьке рабство.

Вже зараз ідеологічно непристойно виглядає нинішня назва обласного центру, що носить ім’я одного з лідерів кривавого більшовицького режиму. Ще більшою образою та національною ганьбою для українців є повернення місту російської імперської назви в умовах незалежної України. Цю назву настирно вже не вперше нав’язують всій міській громаді представники російської церкви в Україні та антиукраїнськи налаштованих громадських організацій. Через засоби масової інформації розповсюджуються вигадки та брехливі міфи про "святе” походження назви міста. Якби місто отримало свою назву від назви фортеці, яка називалася "Святої Єлизавети”, то й місто називалося тотожно, а саме – Свято-Єлизаветград. В цьому випадку, в місті обов’язково був би побудований храм в ім’я Святої Єлизавети. Відсутність такого храму свідчить про те, що назва міста немає ніякого відношення до Святої Єлизавети. Абсолютно зрозумілим є те, що місто названо на честь цариці Єлизавети. Градоначальник Пашутін в своїх працях стверджує що місто названо в ім’я імператриці Єлизавети. Про це красномовно свідчить зображення герба того часу, на якому чітко присутній вензель імператриці Єлизавети.

Місто утворилося із слободи розташованої на правому березі Інгулу, яка носила назву Новокозачин. Виходячи з цього пропонуємо винести на розгляд сесії міської ради питання про повернення місту цієї історичної назви, а саме – Новокозачин. Вона безумовно відповідає національному духові українців і вічно нагадуватиме нашим нащадкам часи, коли у наших степах зародилося українське козацтво, невмируща слава якого назавжди золотими літерами вкарбована в історію України.

Російська назва є великою національною образою для нащадків запорозьких козаків, що своєю кров’ю захищали цю землю. Успадкувавши волелюбність від своїх славних предків – українській народ здобув власну Українську Державу. Обравши Вас міським головою, ми покладаємо надію що ідеї Волі і Чину допоможуть Вам обрати вірну позицію як громадянина Незалежної Держави і найвищої посадової особи центральноукраїнського міста.

Ганебна назва, яку одного разу історія прибрала з географічної карти України не має права повертатися й нагадувати про ганьбу рабства та поневолення.
Українське місто повинно мати українську назву!”

http://sd.org.ua/news.php?id=3230

Категорія: Мої статті | Додав: graf (01.07.2010)
Переглядів: 277 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2018
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz