П`ятниця, 19.04.2024, 08:57
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Куценківські читання в Кіровограді стали традицією

  У  Кіровоградському літературно-меморіальному музеї Івана Карпенка-Карого пройшли другі літературно-краєзнавчі Куценківські читання "Краєзнавчо-дослідницька діяльність на Кіровоградщині у XX столітті", присвячені 70-річчю утворення Кіровоградської області. Захід за традицією проходив у день народження Леоніда Куценка.

 Ці читання є  спільним проектом обласної організації Національної спілки краєзнавців, міського літературно-меморіального музею та обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського. Вони мають на меті увічнення пам'яті  відомого в Україні вченого-літературознавця Леоніда Куценка, популяризацію його ідей і творчої спадщини, залучення науковців, педагогів, співробітників музеїв, бібліотек, студентів та учнівської молоді до вивчення, дослідження й збереження історико-культурної спадщини краю.

 Учасників читань, серед яких були вчителі шкіл області, члени НСПУ, науковці, краєзнавці, співробітники бібліотек та музеїв, вітали заступник начальника управління культури і туризму обласної держадміністрації, голова обласної організації Національної спілки краєзнавців Олег Бабенко, завідуюча навчально-методичним кабінетом українознавства та краєзнавства обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Лариса Гайда та інші.

 Доповіді учасників цьогорічних  читань присвячувалися життєвому і творчому шляху видатних земляків. Серед яких  письменники Євген Маланюк, Леонід Куценко, Юрій Яновський, Олександр Жовна, Володимир Гаранін, Микола Петров, композитор Кароль Шимановський, музикознавець Сергій Пузенкін. В своїх доповідях учасники читань розповіли про  свою пошуково-дослідницьку діяльність учнівської молоді та  актуальні аспекти розвитку  сучасного краєзнавства на Кіровоградщині.
 Леонід Васильович Куценко, імя якого носять читання, завдяки своїй пошуковій та дослідницькій діяльності був широко відомий не лише в Україні, але і за її межами. Він став першим і головним дослідником життя та творчості свого земляка Євгена Маланюка, вивчав архіви Чехії та США, був знайомий з родичами видатного письменника. Свого часу він став ініціатором заснування літературної премії його імені, одним із перших лауреатів якої став  і сам. За свій не дуже довгий вік він встиг написати та видати п’ятнадцять книжок та понад триста статей, половина з яких є науковими. Найвідомішими його творами є «Боян степової Елади» та «Dominus Маланюк. Тло та постать».
 Осмисленню та аналізу творчості cвого земляка Леонід Куценко присвятив левову частку своїх літературознавчих праць, фактично повернувши Маланюка Україні після його смерті та десятиліть замовчування та шельмування.
  А ще в рамках заходу гостям була презентована нова музейна виставка "Кіровоградщина та кінематограф", що розповідає про відомих  краян, що в різні роки пішли у великий кінематограф.

Анатолій Авдєєв

http://www.museum-ukraine.org.ua/index.php?go=News&in=view&id=3561


Категорія: Мої статті | Додав: graf (16.07.2010)
Переглядів: 434 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz