П`ятниця, 26.04.2024, 17:46
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Стежками української історії
Всі згодяться з тим, що молодь – майбутнє України. Мабуть, не випадково цього року збіглися в часі й День молоді та День Конституції, адже хто, як не майбутня зміна зможе навести лад україні та забезпечити гідне життя для себе та своїх нащадків. Що б там не говорили, а вже виросло нове покоління, покоління вільної, соборної, незалежної України (як закріплена наша держава конституційно).

Саме для того, аби глибше відчути свою історію, зв’язок із малою батьківщиною та причетність до творення спільної України молоді прихильники Української Народної Партії, залучившись підтримкою істориків, краєзнавців та небайдужої молоді, розробили екскурсійний маршрут, а 29 червня провели ним усіх бажаючих. «Мало хто знає, що в Кіровограді зберігся будинок Юрія Яновського, Івана Тобілевича, небагатьом відомо про Маланюка, Винниченка, Ястрєбова, Григоровича, Шульгіна, Осмьоркіна, Паученката багатьох інших відомих мешканців нашого міста» - підкреслив голова МО УНП Ратушняк О. М. на День Конституції.

Учасники екскурсіїпобували удворі, де з 1909 по 1919 рік мешкав письменик Юрій Яновський; біля будинку-музею І. Карпенка-Карого (де свого часу збиралася театральна та українська свідома інтелігенція), дізналися про маловідомі моменти з життя придуманого нещодавно російськми імперськими істриками«маленького Парижу», прогулялися старими вуличками старого Єлисаветграда т а іншими.

Під час акції «Екскурсії Кіровоградом» до Дня Конституції та Дня молоді розповсюджувався останній випуск газети Української народної партії «Народне слово».

Долучення саме до сторінок української історії міста без пафосу по загарбниках на кшталт Текелі, Глібова, Хорвата, Кутузова та їм подібних. На жаль певні екскурсоводи і досі замовчують, що місто повязане з іменами Петра Калнишевського, Устима Кармалюка і навіть Івана Сірка та Івана Мазепи, отамана Григорьєва та інших відомих українців. Час українофобської мовчанки нарешті завершується. орилюднено факти про підпілля ОУН в місті та області. Цифра від СБУ про наявність на терені Кіровоградської області 531 підпільної групи ОУН вражає і шокує тим, що приховувалася правда про бандерівський рух на Кіровоградщині.

Нова українська версія екскурсії містом сподобалась молодим туристам. Пройтися стежками української історії навіть надевятнадцятому році незалкжності було незвичним. У місті ще й досі мерехтять комуністичні та імперські назви улиць, крадькома вивішуються червоні прапори та є охочі волати про Кутузова, суворова та міфічний маленький Париж, якого насправді зовсім не було.


Анатолій Авдєєв

Категорія: Мої статті | Додав: graf (06.09.2010)
Переглядів: 430 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz