Четвер, 25.04.2024, 13:59
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Винниченко повернувся додому
Винниченко повернувся додому, але вже в бронзі. У Кіровограді  з нагоди  дня міста урочисто відкрили пам'ятник видатному українському громадському, політичному і державному діячеві, письменникові, філософові, публіцистові Володимиру Винниченко.    Участь в церемонії відкриття взяли керівники міста і області, студентська молодь, представники громадськості, народні депутати Юрій Литвин, Володимир Яворівський, Валерій Кальченко, а також заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко.

  Пам'ятник встановили на відреставрованій площі між корпусами Кіровоградського державного педагогічного університету, який носить ім'я Винниченко.   Працював над створенням пам'ятника львівський скульптор Володимир Цисарик.Висота бронзового монумента - 3,65 м. Постамент і сходи до нього виконані з граніту.  Вартість виготовлення пам'ятника не розголошується,  але всі знайють обійшовся він разом з облаштуванням площі майже у мільйон, а роботи профінансували меценати, серед яких звучали імена народного депутата Ігоря Шарова (Народна партія), відомих кіровоградських підприємців Андрія Райковіча (голова наглядової ради ВАТ М'ясокомбінат "Ятрань") і Євгенія Бахмача (голова наглядової ради НПП "Радій").

 Для облаштування прилеглої території з міського бюджету Кіровограда було виділено 200 тис. грн.  Нажаль, здійснили чергову порубку зовсім не старих дере, щоб замінити молодими та кволими, але вінансово зручними по вартості для звіту.

  Виступаючи перед присутніми,  Володимир Яворівський символічно вибачився перед Винниченком за довгі роки незаслуженого забуття владою, школою і суспільством.  "Сьогодні він в бронзі назавжди повернувся на свою малу Батьківщину", - сказав депутат. 

 Володимир  Винниченко народився в липні 1880 року в місті Елісаветград (колишня назва Кіровограда). Активний політичний діяч XX століття. Був членом і заступником голови Центральної Ради, очолював Генеральний секретаріат і Директорію. Автор майже всіх декларацій і законодавчих актів УНР.  Вінніченко написав 14 романів, більше 100 повістей і розповідей, 41 книга дневникових записів, а також 100 картин - портретів і акварелей.Помер в березні 1951 року, похований у французькому місті Мужен.  Ім'ям Вінніченко названий проспект в Кіровограді. 

  Київська міська державна адміністрація хоче встановити на території міста пам'ятники українським громадським діячам - поетові Василю Стусу, меценатові Євгенію Чикаленко і письменникові Борису Грінченко .

 Цього свята відкриття в Кіровограді занадто довго чекали. Майже два десятиліття. Цей час став в нагоді, щоб пригадати Винниченкові все: роль земляка в бою під Крутами, масонство,  нібито співробітництво з  радянськими спеслужбами.  Але крім тої ложки дьогтю, свою долю шани Володимир Кирилович на своїй малій батьківщині  нарешті отримав. А ще несподіванкою стала відсутність на відкритті того, хто першим детально дослідив долю земляка, зняв фільм  про нього та  написав кілька книжок та статтей. Це Володимир Панченко, що нещодавно подивував і заступництвом за іншого земляка, демона революції та україножекра  Лейбу Троцького. Навіть у новітній історії бувають загадки, такі як з Володимиром Панченком.

Анатолій Авдєєв

http://surma.moy.su/publ/1-1-0-1079


Категорія: Мої статті | Додав: graf (19.09.2010)
Переглядів: 396 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz