Четвер, 25.04.2024, 04:58
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Кіровоград за три дні до виборів. Підсумки кампанії довготермінового спостереження

Кампанія по виборах до місцевих органів влади підійшла до завершення. 31-го жовтня відбудеться голосування, а згодом - оприлюднення його результатів. Але ще до дня волевиявлення, ОПОРА окреслила головні проблеми, які склалися під час виборчої кампанії і які можуть суттєво вплинути на хід волевиявлення та його підсумки.

 

Отже, експерти ОПОРИ звертають увагу ЗМІ та учасників виборчого процесу на наступні ключові загрози:

 

- Дільничні виборчі комісії: дисбаланс представництва, проблеми, конфлікти

 

Утворення ДВК відбулося у критично стислі терміни та за відсутності будь-яких чітких критеріїв відбору кандидатур. У багатьох регіонах формування дільничних комісій відбувалося з конфліктами та сварками. У великих населених пунктах, де партії подали значну кількість кандидатур до складу комісій, ТВК дуже часто зупиняли свій вибір на маловідомих та недієвих політичних силах, і в той самий час відмовляли досвідченим кандидатурам від партій, які стабільно беруть участь у виборах. Це може вказувати на технічний характер участі певних політичних сил у виборчій кампанії. Чимало ДВК сформовано у мінімально допустимому кількісному складі, що провокуватиме проблеми в організації їхньої роботи в день голосування.

 

Також, однією з проблем при формуванні ДВК було те, що затверджені особи вже наступного дня почали масово відмовлятися від роботи в комісіях. У кількох громадах за перший тиждень склад ДВК оновився на 25%. Основні причини відмов: подання партіями осіб, які не давали на те згоду; небажання займати керівну посаду; низька платня за роботу, її складність та велике навантаження на членів комісій на місцевих виборах, адже підрахунок голосів триватиме до 2-х діб.

 

ОПОРА також проаналізувала керівний склад більш ніж половини від всіх утворених ДВК. Організація зафіксувала дисбаланс політичного представництва у виборчих комісіях.

 

Зміни в складі територіальних виборчих комісій: тиск та погрози

 

Продовжується ротація у складі ТВК, що за усними свідченнями працівників комісій, у багатьох випадках є наслідком тиску та погроз. Офіційна підстава для відмови -- власне бажання голів, заступників та секретарів. На жаль, форми тиску досить вишукані: погрози щодо звільнення з основного місця роботи, втрати представниками малого бізнесу джерела прибутків, моральний тиск.

 

- Ігнорування територіальними виборчими комісіями рішень судів

 

Спостерігачі ОПОРИ фіксують непоодинокі випадки невиконання рішень судів ТВК. Крім того, ТВК виносять попередження кандидатам, які успішно оскаржують їх у суді.

 

Втім, ЗО жовтня може стане критичним днем для учасників виборів, яких можуть зняти з реєстрації до 22 години суботи, адже кандидати не встигнуть оскаржити дії ТВК у суді.

 

- Списки виборців: якість не погіршилася

 

За даними спостерігачів, якість списків виборців покращилася порівняно з виборами Президента України, що є заслугою як органів ведення Державного реєстру виборців, так і самих громадян, які зверталися протягом останніх 8 місяців для уточнення даних.

 

Нагадуємо, що на місцевих виборах не мають права голосу особи, які перебувають у місцях позбавлення волі, їхні дані не будуть внесені до списків. Інші зміни - результат уточнення та знищення відомостей двійників, громадян, які померли. Проте проблемою списків залишається неоперативне внесення даних виборців, які в 20W році досягли 18-річного віку, неправильні адреси та помилки в прізвищах, іменах.

 

- Спостерігачів на виборах в Україні: могло бути набагато більше

 

Незалежні спостерігачі на місцевих виборах, які встигли зареєструватися у ЦВК, будуть здійснювати моніторинг дня голосування від українських та міжнародних організацій, іноземних держав. ЦВК видала посвідчення 2405 спостерігачам. Найчисельнішою групою є українські організації, представлені Громадянською мережею ОПОРА (1151 зареєстрований спостерігач), КВУ (647), ГО «Фронт змін» (117). Втім, офіційно зареєстрованих українських незалежних спостерігачів могло бути і значно більше. Оскільки діюче законодавство про місцеві вибори містить низку дискримінаційних норм, а сама процедура реєстрації спостерігачів є надто бюрократичною.

 

Таким чином, ОПОРА прогнозує, що найбільшою організаційною проблемою дня голосування та встановлення результатів виборів стане недостатня компетентність членів виборчих комісій. Крім того, непропорційне представництво партій у ТВК та ще більша незбалансованість у ДВК призведе до конфліктів та протистоянь. Потенційна перевага окремих партій є передумовою для прийняття політичних рішень. Застереження та рекомендації щодо вирішення цих проблем ОПОРА вже направила до вищих органів влади, виборчих комісій та учасників виборчого процесу.

 

За детальнішою інформацією звертайтеся до координатора кампанії громадського спостереження за виборами ГМ ОПОРА у Кіровоградській області:

ГМ ОПОРА у Кіровоградській області

Зборовський Валерій

тел.: 097-388-67-41 vozbor@ukr.net
Категорія: Мої статті | Додав: graf (30.10.2010)
Переглядів: 412 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz