Вівторок, 23.04.2024, 10:05
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Хочеш двомовності – вивчи українську

Я не прибічниця написів на стінах і парканах, навіть якщо це цілком пристойні вислови. Переконана, що не можна пропагувати щось хороше, при цьому псуючи вигляд тих самих стін і парканів. Однак часто не можу не визнати дотепність авторів. Один із таких написів нещодавно навіть узяла на озброєння. Це була порада прихильникам ідеї присвоєння російській мові статусу державної. "Хочеш двомовності - вивчи українську…" - зачіпали перехожих нечіткі акуратні літери. У вівторок, 9 листопада, в День української писемності та мови, свою позицію щодо двомовності в Україні, але в інший спосіб висловили представники Української народної партії, ВО "Свобода" та патріотична молодь. Близько півсотні їх зібралися на площі Кірова з плакатами. Голова обласної управи УНП Вікторія Атаманчук зачитала звернення майже десятка кіровоградських організацій до президента України Віктора Януковича, в якому вони висловили протест проти прийняття нещодавно зареєстрованого у Верховній Раді законопроекту "Про мови в Україні". Останній передбачає суттєве розширення сфери російської мови, яка нібито зараз у нас надзвичайно пригноблена.
Звісно, ніхто б не переживав із цього приводу і не писав президенту, якби це не загрожувало українській мові. Адже, незважаючи на обіцянки Віктора Януковича зберегти її, експерти в один голос заявляють, що процеси, які закручуються навколо мовного питання, можуть стати невідворотними. Так, віце-президент Української ліги, автор дослідження "Мовний баланс України" Олег Медведєв переконаний, що насправді згаданий законопроект спрямований не на утримання двомовності, а на побудову одномовної України. Попри заяви про утиски російської мови, вона домінує в усіх сферах суспільного життя, окрім освіти та ще кількох. Для прикладу, згідно з даними аналізу сукупного тиражу накладів газет в Україні, сімдесят відсотків із них виходять російською мовою і тільки тридцять відсотків - українською. Прайм-тайм найпопулярніших телеканалів також є здебільшого російськомовним. На дев'ять книжок російською мовою на книжковому ринку припадає одна українська. За таких умов, на думку експерта, без обов'язкових "квот" на використання в тих чи інших сферах життя українська мова за кілька поколінь може втратити комунікативну функцію й перетворитися на мертву мову.
Хоча активну громадську позицію і занепокоєння з приводу майбутнього української мови в Кіровограді висловили порівняно небагато людей, переконана, що насправді небайдужих до цього питання значно більше. Бо подібні акції знаходять своє продовження у всесвітній мережі у вигляді спрямованих на популяризацію української мови ненав'язливих інтернет-проектів. З року в рік у День української писемності та мови до них долучається все більше учасників, як і до написання диктанту національної єдності, котрий щороку проводить Національне радіо. В минулому таким чином перевірили свої знання української мови і засвідчили любов до неї дванадцять тисяч українців. Скільки в нинішньому - поки що не відомо, оскільки роботи надсилаються на перевірку поштою і більшість із них ще "в дорозі".

Наталя КРАВЧЕНКО.

http://www.n-slovo.com.ua/arhiv/11_11_2010_8.html
Категорія: Мої статті | Додав: graf (13.11.2010)
Переглядів: 375 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz