П`ятниця, 19.04.2024, 09:22
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

ПЕРШИЙ ПАМ’ЯТНИК НА МАЙДАНІ
Він з’явився 85 років тому на тодішньому головному майдані нашого міста, який у дожовтневий час називався Кавалерійським плацом, а в перший період радянської влади – Червоним майданом або майданом Революції, згодом навколо постав парк ім. В. Леніна (сьогодні – Ковалівський).
…Практично через тиждень після смерті Леніна, наприкінці 1924 р., почала діяти Зінов’євська міська комісія з увічнення його пам’яті, яка оголосила конкурс на проект пам’ятника лідерові СРСР. Після відхилення десяти поданих робіт було вирішено звернутися до центральних установ, зокрема, Ленінградської академії мистецтв. Зрештою, центральною комісією із вшанування пам’яті Леніна було узгоджено проект скульптора, професора Манізера. Він виконувався згідно з укладеними Зінов’євськом із академією умовами, за якими фігура і п’єдестал коштували 21500 карбованців, у т. ч. 10638 крб. – приватні пожертви. Через відсутність матеріалу роботи не були завершені в договірний термін – 25 жовтня 1925 року.

Лише 7 листопада, в суботу, на згаданому майдані об 11-й годині у присутності навчальних, трудових та військових колективів монумент було відкрито. Після гарматних пострілів, виконання "Інтернаціоналу”, промов було ухвалено відповідну резолюцію, яку тут же, біля пам’ятника, друкарським верстатом на автомашині розмножили. Потім колони присутніх пройшли вулицями Леніна (Леніновою), Маркса, Шевченка, Театральним провулком.

Додамо, що за п’ять днів до цього об’єднаний пленум міськвиконкому в зв’язку зі смертю голови Реввійськради Фрунзе присвоїв його ім’я сусідній із Червоним майданом Бульварній вулиці. А трохи більш як за рік до цього у назві міста було увічнено голову Комінтерну Зінов’єва, у вулиці – його і Каменєва. За кілька років існування СРСР було стільки увічнено його діячів у нашому місті, скільки не увічнено наших національних героїв тут за 19 років незалежності України.

Сергій ШЕВЧЕНКО

http://surma.moy.su/publ/1-1-0-1594

Категорія: Мої статті | Додав: graf (16.11.2010)
Переглядів: 565 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz