П`ятниця, 29.03.2024, 17:02
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Увага! Вірогідна версія розпаду СРСР?

Увага! Вірогідна версія розпаду СРСР?

  В Кіровограді здається немає вже жодного ЗМІ, яке б на перший план не ставило події навколо ялин біля міськвиконкому. Пристрасті навколо ялин, що ростуть з початку 60-х років минулого століття, тоді ще біля обкому КПРС, розгорілись не на жарт. Вони навіть набули несподіваного оперетково-комічного та майже таємничо-політичного забарвлення. Згідно із проектом реконструкції площі та встановлення пам’ятника ще дореволюційному єлисаветградському міському голові Олександру Пашутіну, зелені насадження тут мають знищити, але під назвою їх замінити. До речі, за висновками деяких «фахівців», ялинкам, навіть і без реконструкції, жити залишалося б недовго, бо нібито справа в тому, що ці «дерева-велети» (5-7 метрів заввишки) давно «серйозно хворіють». «Здавалося б, логічно при прийнятті рішення про знесення дерев керуватися результатами професійної оцінки їхнього стану та стану грунту, а не емоціями. Проте в Кіровограді й цю справу примудрилися перевести у політичну площину. Щоб уникнути чвар навколо цього питання, виконком створив комісію, до складу якої ввійшли екологи, фахівці „Тресту зеленого господарства”, представники громадських організацій, влади. На підставі висновків незалежних природоохоронних структур вони мали дати свій висновок, як учинити зі старими ялинами.» - стверджує газета міської ради «Вечірня газета», яка вперто стоїть на позиціях «лісозаготівлі».

Цю думку газета, що вирішила стійко воювати згромадськістю міста та всіма екологами підтверджує іншим пасажем: «У першу чергу мова йде про чотири дерева – дві ялини та два ялівці, – які однозначно заважають втіленню в життя проекту реконструкції площі. Думки щодо їхнього стану у членів комісії під час огляду ялин розділилися. Так окремі депутати міської ради та керівник відділу екології управління архітектури Вікторія Бриндак із тим, що ці дерева віджили своє, чомусь не погоджувалися.»

Далі газета в своїх публікаціях радо повідомляє імена своїх спільників і інші «хороші новини»: «А ось перший заступник начальника обласного управління лісового та мисливського господарства Валентина Токарчук, державний інспектор із карантину рослин Анатолій Малик були одностайні: дерева хворі, і лікувати їх не варто, бо це обійдеться дуже дорого. Навіть пересаджувати їх немає сенсу, бо вони вже не прикрасять якийсь сквер чи алею, а лише спотворять їхній вигляд. І екологія міста від знесення ялин нічого не втратить, якщо на площі, а також в інших місцях обласного центру замість них висадять нові зелені насадження.»

Далі ЗМІ-артилерія міської ради бомбить громадську думку в «висновками» невідомих екологів: «Підтримали професіоналів і представники громадських екологічних організацій, які до всього також за освітою біологи. Навіть якщо деякі з дерев ще можуть послужитися своєю красою кіровоградцям, то є вже заявки підприємств та організацій, які готові надати площі для їх висадження. Хоча знову ж таки – спеціалісти не радять їх пересаджувати.»

Висвітлює та ж газета і «архітектурний аспект в потрібному спрямуванні: « Автор проекту реконструкції площі Віталій Кривенко, досвідчений і знаний у місті й за його межами архітектор (з 1976 по 1987 рік він був головним архітектором Кіровограда, а з 1991 по 1996 рік очолював управління містобудування, архітектури, землеустрою та землекористування виконкому Кіровоградської міської ради), наголосив, що в той час, коли площа перед міською радою вже перетворена на будівельний майданчик, коли проект погоджений усіма інстанціями, говорити про зміни у проекті запізно. І якщо його дотримуватися, то дерева треба замінити. Адже той ліс, що навпроти міської ради, аж ніяк не вписується в концепцію проекту і затулятиме собою не лише саме приміщення влади, а й зашкодить огляду пам’ятника і всіх тих архітектурних рішень, які пропонується втілити в життя. До того ж газонну частину площі планується обладнати надсучасною системою поливу, щоб якнайкраще зберігались квітники та зелені насадження. Старі ялинки це завадять зробити. Найцікавішим в наведеному словоблудстві є особа автора проекту. За дуже гарними словами переховано насправді особу, що навіть… не має ніякої архітектурної освіти! Займані ж ним посади у радянські часи були умотивовані партбілетом у кишені та відповідними зв’язками. Зараз з своїми проектами він і діє за напрацьованими у ті часи схемами. Зайве говорити, що його інтерес у власних проектах дуже умотивований саме фінансовою стороною, про яку умовчує, як «агент впливу» згадана газета.

Автор проекту стверджує: « У нас є два шляхи. Перший – це залишити ялинки, як вони і стояли. Тоді ні про які архітектурні рішення мова не йтиме – просто покладемо нові бордюри, замінимо асфальт та облаштуємо нові сходи до приміщення міської ради. І забудемо про газонну частину, а тим більше про якісь новації в плані облаштування сучасної поливної системи, систему нічного освітлення мова вже не йтиме ( чому «архітектор» не пояснює !). Другий шлях – чітко дотримуватись проекту, узгодженого на всіх рівнях. Між іншим, практика заміни дерев існує всюди. Їх міняють і біля Верховної Ради в Києві, і біля Кремля в Москві. Тож боятися нічого.»

Але вже на засіданні зібраної для підтримкм знищення ялин стався конфуз, який розсекретила газета: «Перейшли до голосування. І тут виникла знову проблема: хоча більшість членів комісії висловились за знесення ялинок, та коли дійшла черга до підписання протоколу, через кількох відсутніх, двох, що утрималися, і одного „проти”, не вистачило одного голосу „за”, щоб рішення комісії набрало сили. Голова комісії вирішив подати протокол засідання на розгляд членів виконкому, які повинні поставити останню крапку.» Не зважаючи на ц,е міський голова комуніст Володимир Пузаков в телеефірі про це промовчав, але заявив, що якщо хтось хоче зберегти ялинки чи пересадити їх, то мовляв будь ласка, робіть це, але не за бюджетні кошти. А як же ваш «позабюджетний общак», пане голово ? Там що гроші зібрані лише для спилювання та корчування ялин?

Далі сталося ще цікавіша подія. На засіданні Кіровоградського міського виконавчого комітету було знову підняте питання про знесення 30-ти блакитних ялинок перед будівлею міськвиконкому у зв′язку з реконструкцією площі та встановленням пам′ятника Олександру Пашутіну. На засіданні виконкому виступив депутат міської ради Олександр Дануца (Наша Україна), який зачитав звернення від п′яти громадських організацій з вимогою не чіпати дерева і зазаначив, що всі 30 ялинок не можуть бути хворими, як стверджують міські чиновники. І якщо хворі дерева і є, то їх можна замінити на молоді, а не знищувати всі ялинки.

На користь знесення виступила заступник обласного лісового господарства Валентина Токарчук, яка повідомила, що члени комісії візуально (!) визначили, що рослини хворіють, але при цьому не зазначили чому їх не треба лікувати. Таку позицію назвав «мужньою» секретар міськради Руслан Мішериченко(БЮТ).

Член виконкому Сергій Максімов (Наша Україна) зазначив, що серед членів комісії за знесення проголосувало близько половини її учасників, проте тих, хто не підтримав це рішення, на виконком не запросили (в тому числі і двох екологів). Його підтримала депутат міської ради Олена Шворак (БЮТ), яка є членом даної комісії і зазначила, що з 15-ти її учасників «за» проголосували лише 7, проте міські чиновники подають інші дані.

За пропозицією першого заступника міського голови Сергія Табалова, розгляд питання був перенесений на засідання наступного виконавчого комітету.

Але самим неперевершеним був член виконкому він КПУ Віталій Вієвський, який нарешті згадав для підсилення своєї могутньої думки, що має агрономічну освіту і повідомив, що ці ялинки нібито взагалі виділяють речовини, що шкодять здоров′ю оточуючих. От Вам і причина розпаду СРСР, через оточення московського Кремля підступними ялинами. Пану Вієвському, особисто, є про що турбуватися, адже в небезпечному оточенні підступних ялин перебуває його однопартієць і колишній партійний шеф Володимир Пузаков. А якщо вдуматися, то скільки ж було у компартії підступних замаскованих недобитих ворогів-ботаніків, що оточили свого часу ялинами не лише Кремль, але і тисячі обкомів та райкомів КПРС в одній шостій земної кулі? Тож будемо пильними. Увага! В Кіровограді розсекречена та оприлюднена вірогідна версія розпаду СРСР та можливого краху Росії…

Тож в Кіровограді виявляється, за версією стійкого комуніста-ленінця певні екологічні кола «хибно» вважають, що ялинки, які мають півстолітній вік є справжньою окрасою центру міста. Та є в цій історії ще один аспект… А чому комуністи довгі роки замовчували від власного народу таку «страшну правду»?

А поки що у місті ялини ще дихають та виробляють кисень і «шкідливі для здоров′я речовини», а в Москві ніхто ні про що не здогадується. Але я вже здогадуюсь чому «агроном» Віталій Вієвський не став ні Мічуріним, ні Тімірязєвим, ні Вернадським.

Анатолій Авдєєв,  журнал "Сурма"


Нанюхавись хвої.. Можна стати пам’ятником
Нанюхавись хвої.. Можна стати пам’ятником

Категорія: Мої статті | Додав: graf (24.01.2010)
Переглядів: 1160 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz