П`ятниця, 26.04.2024, 18:52
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Репресивна логіка

Із Максима Кушніра роблять політв'язня.

Влада стверджує, що у затриманні члена «Тризубу» Максима Кушніра немає ніякої політики. Опозиція стоїть на своєму: це – політичні репресії. Прихильники обох версій зійшлися у словесному герці під стінами облдержадміністрації та управління внутрішніх справ в області. Між іншим, думка самого винуватця сьогоднішнього «свята демократії» поки невідома – він відбуває адміністративний арешт у ІТТ.

– Ми сьогодні прийшли до цього приміщення (ОДА – авт.), до нашої влади, щоб у них запитати: «Чому правоохоронні органи, які мають захищати правопорядок, перетворилися сьогодні на злочинні бандитські угрупування, які дозволяють собі викрадати людей?», – коментує подію журналістам голова Кіровоградської обласної організації ВО «Свобода» Олександр Ромащенко. – Випадок з Максимом – це просто один із показових випадків. Ми хочемо офіційних пояснень: чому затримали, на якій підставі, чому його дружині ніхто не повідомив про затримання. Чому ми маємо через якихось своїх знайомих дізнаватися, де зникла людина? Чому міліція, яка має ловити злочинців, фальсифікує якісь справи? Чому вона просто викрала людину? І це лише випадок з Максимом, про який ми знаємо. А скільки таких випадків узагалі? Безліч людей пропадає в Україні…

Далі «свободівець» розпалюється ще більше і вже майже кричить у мікрофони:

– Ми прийшли не тільки запитати. Ми прийшли попередити цю владу, голову облдержадміністрації, керівництво правоохоронних органів, що так не може більше продовжуватись! Якщо так і далі триватиме, ми будемо змушені згадати наших славних прадідів, які в лісах Холодного Яру захищали зі зброєю в руках свої землі від більшовицьких окупантів. Я вважаю, що в нашій країні, в сьогоднішній ситуації, лише одну іскру потрібно, щоб все наше керівництво, щоб всі оці правоохоронці, в лапках, а насправді – злочинці в погонах, щоб їх спіткала доля Чаушеску! (У Румунії існував «культ особи» президента Ніколае Чаушеску. Однак 1989 року в Румунії відбулася революція. Рятуючись від багатотисячного натовпу біля телецентру у Бухаресті, Чаушеску залишив столицю разом із дружиною Оленою на гелікоптері, потім вони продовжили втечу на автомобілі, та все ж були затримані поблизу міста Тирговіште. У ньому ж було організовано трибунал, що виніс вирок про страту. Голова суду, що засудив подружжя Чаушеску, згодом покінчив із життям. Вирок було негайно виконано за прискореною правовою процедурою. Відеозапис страти транслювався у багатьох країнах світу. Сьогодні у Румунії стверджують, що треба було судити подружжя Чаушеску у демократичний спосіб – авт.). Ми не дозволимо повторитися тридцять сьомому року!

Особливо «загрозливо» для «злочинної влади» слова Ромащенка про іскру звучать на тлі кількох десятків учасників пікету, які в очікуванні початку акції безцільно бродять площею.

Повз купку журналістів, які обступили голову обласної «Свободи», йде ветеран УПА Семен Сорока. У руках несе довжелезне вудилище, а з пазухи на ходу дістає жовто-блакитний прапор. Начіплює стяг на вудку і пояснює акулам пера:

– Арештовують ні в чому не винних людей, представників патріотичних сил. І що – сидіти, чекати на печі? Це неможливо!

Згодом до мітингувальників, які вишикувались перед входом до ОДА і скандують почергово: «Волю Максиму Кушніру!», «Слава нації – смерть ворогам!», «Бандити і міліція – одна коаліція!», виходить заступник голови облдержадміністрації Богдан Андрющенко. Його зразу ж обступають організатори акції.

– Наскільки я володію інформацією, є рішення суду, – намагається перекричати пікетувальників чиновник. – Людині інкриміновано дрібне хуліганство. До шістнадцятого числа він буде знаходитись під вартою.

– Свободу політв'язням! – щодуху волають ті, що лишилися в шерензі, поки організатори мітингу сперечаються із заступником голови ОДА.

– Скажу відверто: я не бачу необхідності прив'язувати політику там, де її немає, – продовжує Андрющенко. – Максим Кушнір не заарештований як член «Тризубу», його затримано за дрібне хуліганство. Якщо дійсно міліціонери перевищили свої посадові повноваження, тоді – я не суд, звичайно, я не можу виносити міру покарання, – але те, що будуть зроблені відповідні висновки, це однозначно. Але, чесно кажучи, я від вас вперше чую, що родину не повідомили про затримання. Ми можемо говорити про порушення прав і свобод однієї окремо взятої людини. Але аж ніяк не про політику.

Представник обласної влади бере заяву учасників пікету й обіцяє передати її голові ОДА Сергію Ларіну. Пікет тим часом переміщується під стіни УМВС в області. Там біля вхідних дверей уже чекає міліціонер з відеокамерою напоготові й починає акуратно фільмувати все, що відбувається (на фото).

Через деякий час отримати свою дозу адреналіну виходить заступник начальника УМВС в області, начальник міліції громадської безпеки Олег Вітюгов. Він не розповідає про обставини затримання Кушніра, мотивуючи своє небажання тим, що це – особиста інформація. Мовляв, вийде з ізолятора – розповість сам, якщо захоче. Правоохоронець узагалі небагатослівний і у проміжках між вигуками протестувальників пояснює:

– Максим Кушнір відбуває адміністративний арешт. Ми виконуємо рішення суду. Відбуде адмінарешт – і його звільнять. Усі матеріали знаходяться в суді. Це не пов'язано з його політичною діяльністю. Якщо ми порушили законодавство, і це буде встановлено, то ті, хто порушив, будуть відповідати. Я вам сказав усе, що мені на сьогодні відомо. Про все повідомлено адвоката, запитуйте в нього. Все.

В адвоката «Новини Кіровоградщини» разом зі знімальною групою ОДТРК запитали ще перед початком мітингів. Кіровоградський юрист Юрій Усатенко, який захищає Максима Кушніра, розповів, що підзахисний почуває себе нормально і ні на що не скаржиться. Втім, на думку адвоката, порушення з боку працівників міліції таки є:

– Максим утримується в ІТТ. Знаходиться там із вівторка, одинадцятого числа. Він був затриманий працівниками міліції, на нього складено протокол за дрібне хуліганство. Суддя Кіровського районного суду виніс постанову про притягнення до адмінвідповідальності по 173-й – п'ять діб утримання під адміністративним арештом.

Ніяких тілесних ушкоджень на ньому я особисто не бачив, скарг від нього на фізичне насильство або якийсь інший незаконний вплив з боку працівників міліції не надходило.

Рідні і близькі можуть передавати йому передачі, наскільки я знаю, вже передавали, відвідувати – я не впевнений, швидше за все, ні, тому що немає умов в ізоляторі для відвідувань.

До суду працівники міліції відвели його самі, без участі будь-кого. Наскільки я знаю, родичі його не були повідомлені, що він утримується під адмінарештом. Це в будь-якому випадку порушення, його шукали, причому не змогли знайти відразу. На мою думку, його навіть, можливо, ховали, не повідомляючи інформацію про те, де він знаходиться.

Я маю намір і далі захищати інтереси Максима, але про свої подальші дії я не можу повідомити без його особистого дозволу.

Про політику адвокат не сказав жодного слова. Побачимо, чи скаже щось про неї Максим Кушнір у неділю, коли його випустять з ІТТ.


Андрій Лисенко, «Новини Кіровоградщини»


http://novosti.kr.ua/index.php?cat=11&catop=list&newsID=1974&newsop=select
Категорія: Мої статті | Додав: graf (27.01.2011)
Переглядів: 492 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz