Четвер, 25.04.2024, 12:55
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Що ріднить Айвазовського з Вільшанкою

Нещодавно до редакції завітав голова обласної громадської організації болгар «Нашіте хора» Сергій Осадчий. Він приніс із собою цікаву книжкову новинку – «Іван Костянтинович Айвазовський. Життя видатного мариніста» Мінаса Саргсяна, що вийшла минулого року у видавницькому домі «Коктебель». Чудове видання про знаменитого російського художника вірменського походження з ілюстраціями та вступними статтями солідних дослідників. Але що спільного між вірменином Айвазовським, болгарином Осадчим, кримською Феодосією та централь-но-українським Кіровоградом? Як це пафосно не звучить, у даному випадку постать великого мариніста (а також громадського діяча й мецената) виконує шляхетну місію об’єднання різних народів. Про це розповідає Сергій Осадчий.
- Книгу написав іще у 1990 році Мінас Саргсян – відомий вірменський дослідник життя, діяльності та творчості Айвазовського. Але, як не парадоксально, це глибоке, фундаментальне дослідження тривалий час було недоступним широкому колу читачів через те, що було написане вірменською мовою і ніколи не перекладалося. Сталося так, що мій брат Олександр, який мешкає у Феодосії, познайомився з 80-річним перекладачем цієї книги – знавцем та дослідником вірменської культури Криму Єрвандом Барашьяном. Брат загорівся ідеєю видати книгу російською мовою – адже особистість всесвітньо відомого художника настільки багатогранна! Наприклад, мало хто знає, що на кошти Айвазовського було збудовано перший у Феодосії водогін. Що Айвазовський був знайомий із такими світочами літератури, як Олександр Пушкін і Тарас Шевченко, а з останнім навіть навчався в академії мистецтв у Петербурзі. Що художник служив у царському флоті і навіть брав участь у десантних операціях, багато подорожував світом, займався доброчинністю, створив у Феодосії археологічний музей за власним проектом і на власні гроші, і, взагалі, був прикладом служіння людям.
У 2007 році брат профінансував левову частку кошторису видання книги – достатню для того, щоб підготувати та надрукувати книгу. Але після консультацій із фахівцями з’ясувалося, що і переклад, і його зміст потребують доопрацювання. Тож почалася більш змістовна та детальна робота з підготовки матеріалу. Минуло майже три роки копіткої роботи над книгою. І ось у травні 2010 року матеріал для друкування книги був готовий. Але вже на той момент коштів на повне видання 3000 примірників забракло. Посильну допомогу надали Володимир Малюк, завідуючий феодосійським відділенням «Мегабанку», та Анатолій Заїченко, керуючий філією «Інпромбанк» у Криму. До речі, і В. Малюк, і А. Заїченко – земляки. В.Малюк народився, довго жив та працював на Кіровоградщині (в Олександрії та Кіровограді), а А.Заїченко народився та виріс в Ульяновському районі. З дофінансуванням проекту, як кажуть, пощастило. Тим часом у Феодосії відпочивав колишній феодосієць, а нині мер Кронштадта Олександр Горошко. Він від імені адміністрації Кронштадта зробив замовлення на частину тиражу для свого міста і додав грошей. Та не лише він один. Одеський товариш Олександра Осадчого, голова німецького культурного товариства Одещини, директор інституту етнографії Олексій Келер також взяв участь у фінансуванні цього проекту. Тож у серпні необхідні кошти були зібрані, а у жовтні київська друкарня «Від А до Я» надрукувала та видала книгу.
Олександр і Сергій Осадчі – наші земляки, мешкали колись разом із батьками у Вільшанці, центрі поселення болгар на Кіровоградщині. У домі батьків-педагогів Нелі Іванівни (до заміжжя – Стойкової) та Юрія Олександровича Осадчих була найкраща в районі приватна бібліотека, тож хлопці змалечку долучилися до життєдайного джерела знань. Олександр навчався на інженерно-математичному факультеті Одеського університету, який після шаленої популярності команди КВК стали жартома називати «джентльменським». За розподілом прибув до Феодосії, де працював на одному із заводів. Після служби в армії повернувся до міста біля Чорного моря, де відкрив власний бізнес і працює донині. Ну а про все інше наші читачі вже знають. Зазначу лише, що презентація книги «Іван Костянтинович Айвазовський. Життя видатного мариніста», виданої за підтримки приватного підприємства «Епіцентр» (м. Феодосія, директор – Олександр Осадчий), готується найближчим часом в Одесі. Можливо, наступним містом, яке зустріне нову книгу, буде Кіровоград?

http://www.n-slovo.com.ua/arhiv/27_01_2011_11.html


Категорія: Мої статті | Додав: graf (01.02.2011)
Переглядів: 501 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz