Субота, 21.04.2018, 12:29
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Буровугільний гордіїв вузол


Ми не раз упродовж кількох років порушували тему про ситуацію, що склалася на потужному колись холдингу "Олександріявугілля". Що ж змінилося там за останній час? З таким запитанням редакція звернулася до головного спеціаліста з питань правової роботи Федерації профспілок України Максима Баланенка і отримала від нього статтю, яку вміщуємо нижче.
Ситуація на підприємствах буровугільного комплексу Олександрії давно перейшла у розряд надзвичайних. Якби проводився рейтинг на вимірювання людського терпіння, то їх працівникам дісталася б безальтернативна першість. Терпіння вимірюється кількарічними боргами із зарплати. Найбільші суми зависли по Олександрійській філії ЗАТ "Енерговугілля" - 14,5 млн.грн, ТОВ ІВОК "Експлерент" - 2,4 млн.грн, трест "Олександріярозрізобуд" - 903,6 тис.грн. Протягом кількох років працівники отримували правову допомогу у профспілкових органах різних рівнів, зокрема з оформлення позовних заяв до суду про стягнення заборгованості. Були прийняті рішення на користь 1272 працівників ОФ ЗАТ "Енерговугілля". На сьогодні виконавча служба частково погасила заборгованість 135 працівникам. Позовні заяви працівникам вантажно-транспортного управління повернуто без виконання. Мотив - немає коштів. І знову терком профспілки працівників вугільної промисловості, ФПО шукають вихід з глухого кута, нагадуючи про проблеми підприємств і людей. Лише торік направлено близько 30 профспілкових звернень до різних інстанцій, а буровугільний гордіїв вузол не розв'язується.
Великі надії покладалися на нараду "Про вирішення актуальних питань розвитку Кіровоградської області", яку провів наприкінці минулого року перший віце-прем'єр-міністр А.Клюєв. Її протоколом органам державного управління та правоохоронним органам було доручено виконання конкретних завдань, спрямованих на подолання проблем буровугільного комплексу області. Зокрема Мінвуглепрому доручалося вирішити питання щодо погашення заборгованості із зарплати працівникам ДП "Бурвугілля" та ДП "Трест "Олександріярозрізобуд", Фонду держмайна, Мінпраці, Мінвуглепрому, МВС, Мінфіну та Мін'юсту за участі Генпрокуратури України -забезпечити захист державних інтересів та інтересів найманих працівників і вжити заходів щодо стягнення із ЗАТ "Енерговугілля" та ТОВ "ІВОК "Експлерент" в судовому порядку збитків, завданих державі, в т.ч. пов'язаних з погашенням заборгованості із зарплати працівникам, та обов'язкових платежів. Мінвуглепрому, Мінекономіки, Мінфіну, Мін'юсту, Фонду держмайна, Кіровоградській ОДА було доручено утворити міжвідомчу групу та терміново підготувати і подати до КМУ проект акта щодо поетапного вирішення проблемних питань у буровугільному комплексі, Мінвуглепрому - забезпечити належне фінансування ДП "Бурвугілля" та ДП "Трест "Олександріярозрізобуд" під час роботи в осінньо-зимовий період 2010/2011 року, Мінвуглепрому за участі Генпрокуратури - вирішити питання про повернення майна, що перебувало в оренді у ЗАТ "Енерговугілля", Мінвуглепрому разом з Мінпраці та МВС - визначити шляхи розв'язання проблеми, яка виникла з оформленням трудових книжок, та провести інвентаризацію заборгованості із заробітної плати перед колишніми працівниками підприємств буровугільного комплексу, що перебували в оренді. Мінпаливенерго разом з Мінвуглепромом доручалося вжити заходів щодо поновлення енергопостачання та недопущення його відключення у подальшому підприємствам буровугільного комплексу, Мінвуглепрому, Фонду держмайна та Кіровоградській ОДА - подати КМУ пропозиції щодо приватизації підприємств буровугільного комплексу з метою залучення недержавних інвестицій для їх розвитку, у разі потреби подати проект урядового рішення. Словом, все було розписано, як по нотах.
На жаль, усі пункти протоколу наради залишаються у підвішеному стані, як і ситуація у вугільній Олександрії. Федерація профспілок області знову змушена звернутися з листом до першого віце-прем'єр-міністра А.Клюєва з проханням особистого втручання та оперативного вжиття вичерпних заходів, спрямованих на захист інтересів держави, прав працюючих на буровугільному комплексі.

Максим БАЛАНЕНКО,
головний спеціаліст з питань правової роботи ФПУ

http://www.n-slovo.com.ua/arhiv/01_02_2011_1.html
Категорія: Мої статті | Додав: graf (01.02.2011)
Переглядів: 267 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2018
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz