П`ятниця, 26.04.2024, 18:28
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Дивна економічна трійця або український прорив

Якщо не бути дебілом, не вірити брехні, мати совість та вміти аналізувати, то поєднавши воєдино три факти або три повідомлення, можна отримати вірогіде пояснення певного явища, яке  нишком  запроваджується в суспільстві під кодовою назвою «еконімія державних коштів».

Три події, три факти, три повідомлення, що стосуються Кіровоградщини.

Фрагмет 1. Сайт « Весь Кіровоград» - http://www.kirovograd.net/shortly/2011/2/5/borgi_po_zarplati__60_milioniv.htm.

«Борги по зарплаті – 60 мільйонів!

  Загальна сума невиплаченої заробітної плати працівникам області (без урахування найманих працівників статистично малих підприємств та зайнятих у фізичних осіб-підприємців) на 1 січня 2011 року становила 59,8 млн. грн., що складало 13,8% фонду оплати праці, нарахованого за грудень 2010р.

 Більше половини усього боргу області припадало на підприємства м.Олександрії (58,8%). Основна частка заборгованості із виплати заробітної плати на 1 січня 2011р. (75,1%) не виплачена підприємствами промисловості, повідомляє Головне управління статистики області.

Сума боргу працівникам економічно активних підприємств упродовж грудня 2010р. зменшилася на 10,2% або на 4,7 млн.грн. і на 1 січня 2011р. становила 41 млн.грн., що складало 68,5% загальної суми боргу.

Заборгованість із виплати заробітної плати перед працівниками економічно активних підприємств відсутня в шістнадцяти районах області: Бобринецькому, Вільшанському, Гайворонському, Добровеличківському, Знам’янському, Компаніївському, Новгородківському, Новоархангельському, Новомиргородському, Олександрівському, Олександрійському, Онуфріївсько-му, Петрівському, Світловодському, Ульяновському, Устинівському.

На початок січня 2011р. вчасно не отримали заробітну плату 9,4 тис. осіб. Кожному з них не виплачено в середньому по 4,4 тис.грн., що в 2,1 р.б. розміру середньої заробітної плати, нарахованої штатному працівникові за грудень 2010р.»

Для довідки до першого фрагменту слід додати, що повідомлення, яке грунтується на посиланні на державні органи статистики,  суперечить запевненням влади про «зменшення боргів по заробітній платі».

Фрагмент 2. Джерело російськомовне, але стосується Кіровоградщини –

http://politinform.odessa.ua/news/novoukrainka_vzjala_primer_s_odessy_ljudjam_reshili_ne_davat_zarplatu/2011-02-06-738.

«Новоукраинка взяла пример с Одессы: людям решили не давать зарплату

Трудовые коллективы исполнительных органов Новоукраинского городского совета (Кировоградская область) приняли решение об уменьшении надбавок к заработной плате и премий для всех сотрудников городской администрации. По словам городского головы Александра Коренного, это позволит сократить расходы бюджета на 463 тыс. грн.

А. Коренной заявил, что в 2010 году на содержание органов горсовета было израсходовано 1,213 млн. грн. В 2011 году сессией городского совета был утвержден расход в 1,436 млн. грн.

Городской голова Новоукраинки утверждает, что сотрудники аппарата добровольно отказались от надбавок и премий, решив отдать эти средства на первоочередные нужды по благоустройству города. Таким образом, городская администрация получит на свое содержание на 263 тыс. грн. меньше, чем в 2010 году.

Позиция несколько странная, учитывая уровень зарплат сотрудников местного самоуправления, а также то обстоятельство, что зарплаты выплачиваются из общего фонда бюджета, а «благоустройство города» выполняется за счет средств бюджета развития. То есть, в какой карман попадут эти деньги – не совсем понятно.

В Одессе ситуация хоть и похожа на новоукраинскую, но с некоторыми особенностями. Сотрудники исполнительных органов Одесского городского совета, несмотря на то, что добровольно не отказывались от надбавок и зарплат, все же в декабре прошлого года их не получили. А в январе 2011 года не получили и этих урезанных зарплат. При этом одесский городской голова никаких заявлений не делал и пояснений не давал. Людям просто молча не дали денег – вот и весь сказ.

«Империя – это Я»? «Решение Костусева = решение трудового коллектива»?

Виолетта Параничева, Политинформ-Одесса»

Що скажеш про гарну ініціативу чиновників одного з невеличких міст. Зовнішньо все гарно. Але зважте на подорожчення всього навколо, про дітей, яких треба годувати та «нову підвищенну потребність здирства хабарів». З огляду на це все виглядає дуже погано.

 Пройшло пару діб і цю «радісну» новину продублював згаданий вище сайт «Весь Кіровоград»,  якому це на відміну від одеського  сайту це «все  дуже сподобалося»…

Фрагмент 3.  Кіровоградом поповзли чутки, які насправді мають всі ознаки чистої правди. Медпрацівникам міста різних рівнів та рангів, з різних закладів охорони здоровя  пропонується писати заяви на відпустку за власний рахунок, а самим, як нібито нічого не сталося ходити на роботу і працювати…

  Очевидним стає те, що у наведений вище спосіб влада «скорочує та пригальмовує» ріст боргів по заробіній платі. «Боротьба за поліпшення показника» - як це по-совковому та окозамилювально! Але безоплатна робота у ХХІ столітті виглядає суто по-середньовічному, коли така робота називалася панщиною, а сусідній Московії «оброком».

 Але в історичному плані згадується окрім релегійних утисків ще одна з причин збурення та виникнення такого явища в центрі України, як Коліївщина. Тою причиною було збільшення  кількості днів робити на панщині з двох до трьох на тиждень. На жаль, і сьогодні, в ХХІ сторіччі маємо справу з утиском української православної  церкви та  фактичне «запровадження панщини». Істина, що «двійочників» історія нічому не вчить очевидна.

  Дивна економічна трійця, складена з трьох вибіркових фактів, тхне брутальним середньовіччям, яке може теж завершитись  по-середньовічному. А за вікном же ХХІ сторіччя… То через який фантастичний портал прийшли у сучасність «люди середньовіччя»? Як їх повернути на своє місце? Дуже схоже на російське – «Кто віноват?» та «Что дєлать?». На жаль, для багатьох співгромадян наведене вище стає жахаючим сьогоденням. Роботу сьогодні знайти важко, а втратити просто - через відмову від «відмови отримувати за неї гроші».   «Краще життя настає вже сьогодні…»  Ну чим не справжній економічний "український прорив"?


Анатолій Авдєєв
Категорія: Мої статті | Додав: graf (08.02.2011)
Переглядів: 515 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz