П`ятниця, 29.03.2024, 16:07
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

"Комунальні барони” Кіровограда
  20 лютого виповниться сто днів як приступив до виконання своїх обов’язків новий Кіровоградський міський голова Олександр Саінсус. На одній із перших своїх прес-конференцій Олександр Дмитрович заявив, що пріоритетом його діяльності на цій посаді буде житлово-комунальне господарство. На жаль, поки що в місті не видно позитивних змін в цій надважливій сфері життєдіяльності обласного центру. Місто виявилося не готове навіть до малих снігопадів, про що свідчили неприбрані і не посипані вулиці. Міська влада підняла тарифи за теплопостачання, проте, криза неплатежів в галузі продовжується. Якість води в міських водогонах лише погіршується, а вулицями, традиційно, тече вода з поривів. До ремонту чи латання доріг, місто ще й не бралося. В катастрофічній ситуації знаходяться міські КРЕПи та ЖЕКи, що мають великі заборгованості, а міська влада збирає круглі столи для дискусії, залишати ЖЕКи чи ліквідовувати.

  В цьогорічному бюджеті, який нова міська влада назвала бюджетом розвитку, галузь ЖКГ не отримує фінансування навіть на рівні минулого року. За три місяці нова влада не виробила не лише основних стратегічних принципів реформування галузі ЖКГ, а й складається враження, що й не збирається цього робити. Симптоматичною виглядає історія, про яку сайт „весь Кіровоград” дізнався з власних джерел.

  7 та 8 лютого в стінах міської ради тривала напіввтаємничена дискусія щодо того, чи починати операцію з перенесення кількох метрів водогону. Що в цьому примітного та таємничого? Власне те, що ще минула влада надала дозвіл на будівництво по проспекту Університетський будівельного гіпермаркету „Епіцентр”. Дозвіл було надано з умовою перенесення існуючих мереж, які проходили по території земельної ділянки, на якій мав бути збудований торгівельний центр. Підприємці погодились на ці умови і розпочали будівництво. Перша проблема виявилася вже 11 грудня, коли при проведенні земельних робіт екскаватором, було пошкоджено трубу газопостачання середнього тиску. Внаслідок цього, без газу залишилося 1 тисяча 115 квартир 101-го мікрорайону! Аварійній бригаді ВАТ „Кіровоградгаз” вдалося відновити газопостачання лише на наступний день. 13 грудня, на традиційній апаратній нараді, міський голова Саінсус розкритикував тих, хто видавав відповідні дозволи під згадане будівництво і поставив умову відшкодування завданих збитків та наказав провести перевірку. Підприємці, що будують гіпермаркет чітко зрозуміли, що потрібно домовлятись з міськими чиновниками, тому що ближчим часом потрібно було проводити ще більш складну і небезпечну операцію з перенесення досить великої ділянки водогону.

   Джерело в Кіровоградському водоканалі нам повідомило, що мова йде про, так звану, трубу „шестисотку”, що тягнеться з 2А зони Кіровоградського водоканалу та постачає воду в 101-й та 102-й мікрорайони Кіровограда. Приблизно 70 тисяч жителів цих мікрорайонів мали на кілька діб залишитися без водопостачання. Чому це питання виникло і обговорювалося саме 7 і 8 лютого? (підтвердженням цього ми маємо копії документів з Кіровоградського водоканалу). Власне тому, що, фактично, лише питання перенесення цієї ділянки водогону затримує добудову гіпермаркету. А згідно з повідомленням, розповсюдженим нещодавно прес-службою мережі гіпермаркетів „Епіцентр”, цей магазин має бути відкрито в Кіровограді у першому кварталі цього року, тобто, до кінця березня. Тому, власне, підприємцям немає куди діватися і потрібно домовлятися з міською владою для того, що прискорити ці роботи. За неперевіреною інформацією, ціною цих домовленостей мали стати кілька, відремонтованих коштом підприємців, дахів на школах чи багатоквартирних житлових будинках. Тому, у лютому було вибрано кілька сонячних днів з плюсовою температурою для того, щоб здійснити задумане. Проте, за словами нашого джерела, незважаючи на повну готовність і бажання, в останній момент, роботи вирішено було перенести на березень.

  Примітним видається, що в дні, коли мали відбуватися роботи по перенесенню ділянки водогону, директор водоканалу Валентина Єременко, за нашою інформацією, яку нам повідомили по телефону у її приймальні, перебувала на лікарняному, а саме Кіровоградський водоканал мав здійснювати роботи на замовлення будівельників. Її обов’язки виконувала головний інженер Давидчук. Цікаво, що і в ці самі дні зібрався у відрядження на Івано-Франківщину (ближче до Буковелю) перший заступник директора департаменту житлово-комунального господарства Валерій Челядінов. Можливо, це просто збіг, але враховуючи вище викладені обставини, він видається дивним. Власне, якщо ми згадали ці дві, без перебільшення, ключові в житлово-комунальному господарстві міста особи, то на них варто зупинитися докладніше.

  І Валентина Єременко, і Валерій Челядінов є безумовними креатурами колишнього міського голови Володимира Пузакова. Тим більше не зрозуміло, чому, не зважаючи на значні „чистки” в структурі міської ради, ці люди залишаються на своїх посадах. Адже, 27 грудня 2010 року на апаратній нараді в обласній державній адміністрації Олександр Саінсус, відповідаючи на критику голови ОДА Сергія Ларіна пообіцяв, що керівництво Кіровоградського водоканалу буде змінено. Проте, міський голова свою обіцянку не виконав. Можливо від того часу робота цієї надважливої в Кіровограді структури стала кращою? Зовсім ні. І свідками цього є десятки тисяч кіровоградців. В десятках публікацій в ЗМІ, в тому числі і на нашому сайті, вказувалося, зокрема, на те, що нинішній директор КП „Кіровоградське водно-каналізаційне господарство” Валентина Єременко влаштувала на роботу в комунальне підприємство ледь не всю свою родину. Також є десятки колективних скарг працівників підприємства в різного роду інстанції, проте, очевидно, що людина колишнього міського голови Пузакова чимось таки завоювала прихильність і нового міського голови.

  Подібна ситуація і з Валерієм Челядіновим. Саме Володимир Пузаков, прийшовши до влади, зробив мало примітного чиновника з неоднозначним минулим одним з керівників галузі житлово-комунального господарства міста, яким він залишається і досі. А з Валерієм Івановичем пов’язано кілька цікавих епізодів. Так, наприклад, в 2006 році, коли пан Челядінов виконував обов’язки керівника одного з теплопостачальних підприємств, у вихідний день в обласному центрі стається дорожньо-транспортна пригода між вантажним автомобілем КРАЗ та легковим автомобілем ВАЗ („Жигулі”). Виявилось, що вантажівка, що належить тому самому теплогенеруючому підприємству, за словами її водія, везла відсів у вихідний день в приватне домоволодіння на Балці. Не важко здогадатися за чиїм дорученням і в чиє домоволодіння прямував КРАЗ. За словами наших співрозмовників, саме цей випадок і став причиною розтавання підприємства з таким „корисним” спеціалістом. Проте, надовго Валерій Іванович не зник з авансцени в житлово-комунальному господарстві міста. Попрацювавши на малопримітних посадах, після приходу Володимира Пузакова, він стає одним з керівників департаменту житлово-комунального господарства міста. І тут стається ще один, майже анекдотичний випадок, про який довго гомоніли в коридорах влади.

Так, міський голова Володимир Пузаков задумав привести до ладу проспект Комуністичний. І зрозуміло, що куратором робіт призначив свого протеже Валерія Челядінова. Серед інших робіт, які вирішили провести комунальники на чолі з Челядіновим, була заміна бордюрів. Це, на перший погляд, видається дивним, тому що замінювалися дорогі гранітні бордюри на звичайні бетонні. Але власне, цього ніхто б і не помітив, якби не випадок. Тодішній губернатор Кіровоградської області Василь Моцний, повертаючись із відрядження з Києва, проїздив вулицею Карла Маркса. І було це саме тоді, коли гранітні брили вантажили на самоскид. Він зупинився і вирішив поцікавитися, що відбувається. Роботяги повідомили, що вони замінюють старі бордюри на нові. Губернатор щиро здивувався, чому знімають дорогі і якісні гранітні бордюри і куди їх потім мають діти. Водій вантажівки, без задньої думки, повідомив очільнику області адресу, за якою він мав відвести гранітні брили. І неважко здогадатися, що цією адресою був примітний добротний будинок на Балці. Здивуванню й обуренню голови ОДА не було меж. Проте, тодішньому міському голові Пузакову, якимось чином, вдалося відстояти свого чиновника і після такого проколу. Сьогодні міська влада багато говорить про стратегію в галузі теплопостачання і про розбалансування системи централізованого опалення, до якого призвело безконтрольне встановлення систем автономного опалення. Навіть за офіційними даними автономок в Кіровограді вже більше половини. Цікаво, що саме Валерій Челядінов кілька років є головою комісії по видачі дозволів на влаштування автономних систем опалювання. Він, як людина, що більш ніж 30 років пропрацювала на теплопостачальному підприємстві, не може не розуміти, до чого призводить хаотичне встановлення автономок в місті.

З високих трибун можна багато говорити про пріоритети в галузі ЖКГ, нові проекти, залучення інвестицій і таке інше. Проте, в сьогоднішньому Кіровограді очевидним залишається факт, що при зміні верхівки міської влади середня ланка, яка і є головним локомотивом будь-якої справи, не змінилась. І це унеможливлює будь-які, навіть корисні та ефективні дії в цій галузі. Кругова порука, що діє між, так званими, „комунальними баронами”, залишається стійкою і непохитною. І від того, чи можна очікувати простим кіровоградцям якісних змін, які їм обіцяли на виборах? І тому чи можна потім довіряти тим, хто ці обіцянки роздавав?

Олександра Лєвіна

http://www.kirovograd.net/politics/2011/2/14/komunalni_baroni_kirovograda.htm

Категорія: Мої статті | Додав: graf (14.02.2011)
Переглядів: 584 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz