П`ятниця, 26.04.2024, 23:01
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Кіровоград – на межі техногенної катастрофи

Директор департаменту житлово-комунального господарства Кіровоградської міськради Віктор Андрєєв на прес-конференції розповів про проблеми і перспективи ЖКГ міста.

ДК «Газ України» може у будь-який момент відключити кіровоградські теплопостачальні підприємства від газу.

Міський водоканал – на межі банкрутства.

ЖЕКи і КРЕПи зі своїми обов'язками не справляються.

Вихід керівник департаменту житлово-комунального господарства бачить у реформуванні галузі. Перші кроки у цьому напрямку будуть зроблені вже нинішнього року.

Далі – пряма мова Віктора Андрєєва.

Про теплопостачання

– Ви бачите, яка температура зараз на вулиці, і це певним чином впливає на роботу наших комунальних підприємств. Наприклад, вчора (14 лютого – НК) ввечері був серйозний такий порив теплотраси в районі Будинку побуту на площі Богдана Хмельницького. Фактично всю ніч були відключені чотири багатоповерхові будинки – Островського, 2, Калініна 39, 41 і 43. Всю ніч працювали ремонтні бригади, на ранок порив ліквідували.

Фактично через день трапляються подібні випадки. То водопроводу порив, то теплотраси… Тому зараз займаємося такими речами, знаєте… управління у ручному режимі буквально щодня.

Причини всім відомі. Це зношеність основних засобів, дуже слабкі мережі – при тому, що така температура надворі, потрібно давати температуру теплоносія десь близько 95 градусів, і тиск повинен бути відповідний, тому такі пориви трапляються.

Щоби я ще хотів сказати про теплопостачання. Ситуація досить складна. Як завжди, теплопостачальні підприємства мають надзвичайно високі борги з оплати за газ. Днів десять тому навіть приїжджала оперативна бригада ДК «Газ України» для відключення «Кіровоградтепло» від газу, але шляхом втручання голови обласної адміністрації і переговорів на рівні міського голови вдалося домовитись про те, що там певна сума коштів буде сплачена. І відключення не відбулося.

Але це такі моменти неприємні, коли ситуація наперед розвивається, а ми її тільки наздоганяємо. Тобто поки в галузі теплопостачання налагодити таку роботу, яка б була абсолютно стабільною і прогнозованою, не вдається. Поки працюємо практично в аварійному режимі.

Борги кіровоградських двох підприємств надзвичайно великі, вони складають 75 відсотків від боргу всієї Кіровоградської області. Борг підприємства «Кіровоградтепло ЦНТІ УНГА» складає майже 55 мільйонів гривень. Не набагато менше і у «Теплоенергетика» – 46 мільйонів гривень, хоча тут можна певною мірою робити поправку на те, що тут «сидять» 22 мільйони боргу так званого ресурсного газу, який перейшов від попереднього підприємства, харківського.

У Кіровограді сьогодні практично надзвичайна ситуація, тому що щодня існує загроза відключення цих підприємств від газопостачання.
У зв'язку з цим я хотів би звернутись і до населення, до мешканців міста, які споживають тепло, тому що ми аналізуємо дебіторську заборгованість цих підприємств, і я вам скажу, що у складі такої заборгованості по «Кіровоградтеплу» – 21 мільйон гривень – це борги населення. По «Теплоенергетику» такі борги складають 5,5 мільйона гривень.

Я розумію і мешканців Кіровограда: можливо, якість послуг із теплопостачання не зовсім відповідає тим стандартам, які повинні бути, але все ж таки підприємства працюють, теплопостачання є, тому прохання все-таки сплачувати за тепло, бо існує реальна загроза цих підприємств від газопостачання, відтак житловий фонд може залишитися без тепла.

Хочу ще зазначити, що минулого року стався у нас такий випадок. Листопад був доволі теплим, але теплопостачальні підприємства нарахували фактично по сто відсотків оплати. Відповідно, це спричинило шквал скарг від мешканців міста. На сьогодні нарахування зменшили на 10 відсотків, але це все одно не відповідає тим нормам. Тому робота в цьому напрямку продовжується, наші (департаменту ЖКГ міськради – НК) побажання – щоб нарахування за листопад зменшилися на 20 відсотків.

Про водопостачання

Міське підприємство «Водоканал» знаходиться майже на межі банкрутства. Зараз створена комісія з фахівців обласних і міських, з інших областей фахівців. Детально перевіряється робота цього підприємства, але вже на сьогодні видно, що тарифи збиткові, хоча й надзвичайно високі. Тому на рівні облдержадміністрації розробляється варіант повної реструктуризації підприємства, щось на кшталт створення єдиного обласного комунального підприємства, куди увійшли б усі міські підприємства – Кіровограда, Олександрії, Знам'янки, Світловодська – і обласне комунальне підприємство водогін «Дніпро – Кіровоград». Поки обраховуються економічні наслідки такого об'єднання, але вже сьогодні можемо сказати, що таке об'єднання дасть певний економічний ефект, і, можливо, нам вдасться, не піднімаючи тарифи, ввести підприємство у нормальний господарський режим.

Позиція водоканалів така: піднімайте тарифи, щоб нормально працювати можна було. Але наш, кіровоградський, тариф, 6,47 гривні за кубічний метр разом із водовідведенням є четвертим в Україні за величиною. Піднімати цей тариф просто немає можливості.

Про житловий фонд

– У Кіровограді приблизно півтори тисячі багатоповерхових будинків, утримують їх 10 КРЕПів і ЖЕКів. Послуги ці з утримання надзвичайно погані, скарг дуже багато, тому нашим департаментом зараз проводиться перевірка цих комунальних підприємств. Ми вже бачимо, що результати незадовільні. По закінченні перевірки, десь наприкінці лютого, департамент буде доповідати на сесії міської ради, але вже зараз видно, що потрібно реформувати цю галузь.

Безумовно, реформування ми почнемо після закінчення цих перевірок. Але вже сьогодні видно, що система роботи ЖЕКів не є ефективною.

Структура ЖЕКів не відповідає сучасним нормам. У кожному ЖЕКу працюють три, чотири бухгалтери, навіть п'ять. Окремо у кожному КРЕПі, ЖЕКу працюють економічні відділи, є по одному – два юристи. Немає сенсу тримати 40 чи 50 бухгалтерів на весь Кіровоград. Цю послугу ми виокремимо в окрему структуру, де будуть, умовно кажучи, 5 бухгалтерів сидіти і обслуговуватимуть всі 10 ЖЕКів і КРЕПів. Так само можна зробити з економічними і юридичними відділами.

Але це навіть друга проблема. Перша – найбільше скарг на аварійні ситуації. Десь якась труба потекла, десь якийсь порив – і саме КРЕПи і ЖЕКи не можуть справлятися з цим потоком скарг, не можуть адекватно на них реагувати. А аварійно-диспетчерська служба, крім виконання своїх статутних завдань, виїжджає на такі от виклики. Тому розглядається схема, коли функція не тільки ліквідації аварійних ситуацій, а й узагалі утримання внутрішніх мереж буде передана аварійно-диспетчерській службі. Там треба буде збільшити кількість робітників, але не настільки багато, як їх є зараз у ЖЕКах і КРЕПах.

За ЖЕКами і КРЕПами залишаться функції прибирання території, паспортний облік – і все практично, якась одна ще дівчина сидітиме і видаватиме різноманітні довідки.

Влітку ми почнемо поетапний перехід до такої системи. Буде пілотний проект – один ЖЕК. Розрахунки розрахунками, а що буде на практиці – будемо пробувати.

З ліфтами ситуація теж складна, але починає вирівнюватися. Борг у 47 тисяч перед експертно-технічним центром – з минулого року борг був – лише недавно погасили. Борг перед ліфтовими компаніями – 135 тисяч – теж тільки вчора міський голова підписав, сьогодні вони ці кошти отримають.

Щодня в Кіровограді простоюють близько 20 – 25 ліфтів. Була проблема з тим, що експертно-технічний центр не видавав свої акти про те, що ліфти обстежені, зараз ця ситуація врегульована. Потроху ми зменшуємо простій ліфтів саме з документальних, скажемо так, причин. Раніше простоювали щодня близько 60 ліфтів. Половина з них – у, можливо, не зовсім ідеальному технічному стані, але вони могли експлуатуватись. Однак вони простоювали, бо не було актів.

Зараз у галузі ЖКГ ми біжимо за ситуацією, інакше не можна. Але влітку, у міжопалювальний період, у нас все вийде.


Андрій Лисенко, Новини Кіровоградщини



http://novosti.kr.ua/index.php?cat=11&catop=list&newsID=2617&newsop=select
Категорія: Мої статті | Додав: graf (16.02.2011)
Переглядів: 1265 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz