П`ятниця, 19.04.2024, 21:29
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Куди йдемо ми з П’ятачком? або Шляхи українських реформ

Результати 2010 року та перспективи 2011 стали темою багатьох обговорень в області та в Україні. Ось і на розширеному засіданні колегії облдержадміністрації голова її Сергій Ларін спрямовував доповідачів підводити підсумки роботи за майже річний період перебування при владі. І якщо раніше при подібних рапортах ще звучали афоризми про «політ нормальний», то тепер перевагу віддано конкретизації виконаних завдань.

Спочатку доповідала з трибуни перший заступник начальника управління економіки Ніна Рахуба. Поряд із незаперечними досягненнями, як от переміщення області в загальному списку з нижчих рейтингових місць на досить престижне сьоме, вона назвала й серйозні проблеми, що залишаються невирішеними. Серед них недостатнє залучення інвестицій в агропромисловий комплекс, охорону здоров’я, освіту. Область має найменшу в Україні привабливість для іноземного капіталу. Наявний також завеликий навіть для України відсоток незайнятого виробництвом населення. Мінусові демографічні тенденції. У чому причина – ніяк не можемо дошукатися – або в низькому рівні виробництва, або в тіньовій економіці, або в недостатньому грошовому обороті через злиденну купівельну спроможність. Видається, що всі названі чинники мають місце в області.

Члени колегії допитувалися про рівень середньої місячної зарплати, який доповідачка забула згадати. Він, виявилося, складає десь 1700 гривень, але всі розуміли, що там є певні дисонанси між зарплатою в сільському виробництві і, наприклад, у банківському секторі. Є навіть керівники, котрі встановили собі заробітну плату вдесятеро-двадцятеро вищу, ніж середня по області. Ніна Афанасіївна пояснила разючу диспропорцію відсутністю державних нормативних документів у цій важливій сфері.

Перший заступник начальника управління житлово-комунального господарства при ОДА Микола Вєщєв говорив про заборгованість за енергоносії, де служба робить неабиякі зусилля для максимального їх зменшення, і в той же час тих зусиль ще недостатньо для вирішення проблеми. Запитань до звітуючого не проступило. Треба думати, причини такого становища для колегії не в новинку і ситуація під контролем.

Стан обласних фінансів проаналізував начальник головного фінансового управління Сергій Шеремет. За його словами, вдалося забезпечити наповнення дохідної частини бюджетів області та фінансування передбачених в місцевих бюджетах видатків.

Сергій Шеремет зазначив, що за минулий рік надходження податків і зборів, інших обов’язкових платежів до загального та спеціального фондів бюджетів усіх рівнів у цілому по області склали 2,21 мільярда гривень. Зокрема, перевиконано надходження до місцевих бюджетів (102,7 відсотка до плану), а до державного дещо не додано 7,4 відсотка.

Серед проблем по виконанню місцевих бюджетів названі недостатнє освоєння коштів дорожніх фондів, фондів охорони навколишнього природного середовища та земельних фондів, а також недоотримання субвенції з державного бюджету на надання пільг з послуг зв’язку, пільговий проїзд окремих категорій громадян, у результаті чого на початку 2011 року виникла кредиторська заборгованість у сумі 2,6 мільйона гривень.

У ході тригодинного засідання присутні почули й голоси кількох голів райдержадміністрацій, котрі потрапили під гостре око контролюючих органів. Усі вони виклали власну точку зору на проблеми та вказані недоліки і пообіцяли, що надалі не повторять будь-якого недогляду на ввірених їм територіях.

Сергій Ларін загострив увагу районних керівників на ефективному використанні земель, водного дзеркала, лісових угідь, а також посилення інвестиційної привабливості території, що є одними з вагомих ресурсів наповнення місцевих бюджетів. Сергій Ларін

пообіцяв, що коли ОДА знайде необліковану землю, то полетять голови. Якщо ж таку знайдуть самі місцеві діячі, то честь їм і хвала!

 

***

Потім гості сесійної зали майже у повному складі перейшли до малої зали ОДА, де відбулося засідання Ради регіону.

На ньому Сергій Ларін заявив: «Наша мета – забезпечити на території області якісну освіту та медичне обслуговування», – задавши тон новому обговоренню.

Заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Наталія Горбенко доводила переваги впровадження в області госпітальних округів. Експеримент, розрахований на два роки, вже реалізується в Дніпропетровській, Донецькій та Вінницькій областях. При відпрацюванні обласного проекту обов’язково буде врахований досвід реформування медичної галузі на території цих областей. Крім того, при формуванні наших положень враховано буде розташування та потенціал медичних закладів, кількість населення, транспортне сполучення, стан доріг тощо. Створення 11 госпітальних округів, на думку реформаторів, ні в якому разі не обмежить права мешканців на отримання медичної допомоги, а оптимізація вже діючих медичних закладів суттєво піднесе рівень та якість медичних послуг.

Не відстала від колеги-медика і начальник управління освіти і науки ОДА Ельза Лещенко.

Вона повідомила, що паралельно з медустановами оптимізуються й мережі освітніх закладів. У рамках освітянської реформи на території області заплановано створити 74 освітніх округи, реорганізувати 139 загальноосвітніх шкіл, забезпечити гарячим харчуванням 100 відсотків учнів (сьогодні – 78). До кінця 2011 року всі школи області повинні бути підключені до мережі Інтернет (на сьогодні – 97 відсотків).

Передбачається на цьому заощадити 35,5 мільйона гривень бюджетних коштів, які нібито будуть спрямовані на покращення матеріально-технічної бази закладів освіти.

Присутні на засіданні знайшли значно більше контраргументів, ніж було запропоновано позитивів. Управлінці з місць, практики медичної та освітянської галузей вважають за краще розвивати те, що мається, а не навертатися до ідеї, накинутої з Києва. І справді, уже маємо багатий досвід втручання в територіальний поділ та в уклад життя, пропагований давно (Хрущов із раднаргоспами) і не так давно, розрекламований попередниками теперішньої влади, озвучений Романом Безсмертним. Сьогодні знову наступаємо на ті ж граблі.

За результатами післяобіднього, теж тригодинного, засідання Регіональної ради Сергій Ларін доручив керівникам територій ретельно вивчити та доопрацювати протягом місяця питання запровадження у регіонах освітніх та госпітальних округів.

 

Савелій Шухер

Категорія: Мої статті | Додав: graf (06.03.2011)
Переглядів: 423 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz