П`ятниця, 29.03.2024, 03:07
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

100 днів Саінсуса - місту потрібен господар!
ару років тому, в часи правління в місті Кіровограді комуніста Володимира Пузакова, 9 травня, в день Перемоги, на даху Кіровоградського міського виконавчого комітету на кілька годин замість державного жовто-блакитного прапору з’явився червоний стяг.

 

11 листопада 2010 року так само можна було замінити державний жовто-блакитний прапор на біло-блакитний прапор Партії Регіонів. Саме цього дня приймав присягу міського голови висуванець від цієї політичної сили, досвідчений промисловець, Олександр Саінсус. А сама Партія Регіонів отримала перемогу на місцевих виборах в обласному центрі і змогла самостійно сформувати партійну більшість у міському парламенті. Якщо до цього додати, що вперше за останні 15 років міський голова мав політично лояльну до себе обласну та центральну владу, то варто зазначити, що у Олександра Саінсуса не було жодних перешкод, щоб взяти владу та ефективно її реалізувати в рішення, що мають покращити життя простих кіровоградців. Натомість, після першого символічного рубежу, 100 днів при владі, більшість опитаних нашим сайтом експертів, та й, власне, і самих кіровоградців, схиляються до незадовільних оцінок роботи нової міської влади.

 

Для того, щоб наш аналіз перших 100 днів нової влади був повним, потрібно проаналізувати деякі політичні передумови, тобто, як саме Олександр Саінсус став кандидатом на посаду Кіровоградського міського голови від партії влади. Ще до початку передвиборчої кампанії в місцевій організації Партії Регіонів обговорювалося багато кандидатур, з яких можна виділити чотири: досвідчений держслужбовець та депутат Ленінської райради Валерій Манухін, голова Кіровоградської райради Віктор Луценко, кандидатуру якого підтримувала партійна група Волканова-Корнюші, президент ФК „Зірка”, депутат обласної ради Микола Онул та кандидатура від партійної групи промисловця Павла Штутмана (тоді ще не було відомо, чи це буде Олександр Саінсус, чи Юрій Тітов). Кандидатура Валерія Манухіна відпала однією з перших, через те, що він фактично не мав підтримки у важковаговиків місцевої партійної організації. Згодом, після резонансного конфлікту між Сергієм Ларіним, Вадимом Волкановим та Олександром Корнюшею, відпала і кандидатура Віктора Луценка. Фактично, на останньому етапі визначення єдиної кандидатури від партії влади, залишилися лише Микола Онул та Олександр Саінсус. Зрозуміло, що останнє слово, в цьому випадку, мав сказати голова Кіровоградської обласної організації Партії Регіонів, губернатор Кіровоградщини Сергій Ларін. Одним із найвагоміших аргументів на користь Саінсуса тоді стала підтримка його кандидатури найбільшими промисловцями міста, такими як Станіслав Березкін, Євген Бахмач, Леонід Шмаєвич та іншими.

 

Після перемоги Олександра Саінсуса на міських виборах Ларін виявив нейтралітет та дав змогу новому міському голові самостійно сформувати команду, з якою тому було б комфортно управляти містом. Безумовно, по кожній кандидатурі своїх заступників Саінсус радився з головою обласної адміністрації, проте, вочевидь, варто зазначити, що жодна з цих кандидатур не була меру нав’язана. Саінсус отримав від обласної влади повну свободу дій і був вільний у прийнятті кадрових рішень. Голова Кіровоградської ОДА Сергій Ларін прекрасно розуміє, що без наведення порядку в обласному центрі, будь-які його ініціативи на регіональному рівні зводитимуться нанівець і, тому, він намагається і політично, і економічно допомагати міській владі. Тому Ларіна не можна назвати задоволеним роботою нової місткої влади. Його оцінка перших 100 днів була хоч і стриманою, проте не очікувано жорсткою. Так, на своїй прес-конференції голова Кіровоградської ОДА, зокрема, з цього приводу заявив: „Те, що ми робимо для міста Кіровограда: відкрили новий корпус онкодиспансеру, новий корпус „Проліска”, займаємось театром – це одне, - сказав Сергій Миколайович. – Але мешканцям міста вже сьогодні хочеться якісних змін в тих моментах, які стосуються їх побуту: це вода, тепло, транспорт, медицина, ліфти. Подивіться, в якому все стані. І житлово-комунальна сфера сьогодні турбує людей найбільше. Є маса роботи, купа першочергових завдань – вони отримують за це гроші і повинні працювати. А в мене складається таке враження, що міська влада вирішила, що має час бігти на марафонську дистанцію, це не так. Я, з моїми заступниками, ближчим часом берусь за обласний центр. Треба вмішуватися в ситуацію, вирішувати питання і, в тому числі, кадрові. Сьогодні треба зробити ривок і наводити елементарний порядок”. Перекладаючи з дипломатичної мови губернатора те, що він сказав, означає, якщо ближчим часом в місті не почнуться якісні зміни, то Сергій Ларін може почати вносити власні кадрові корективи в роботу міськвиконкому.

 

Зрозуміло, що Сергій Ларін, хоч і найвпливовіший, проте не єдиний місцевий регіонал незадоволений міською владою. Сьогодні в латентній фазі знаходиться конфлікт між партійними групами Павла Штутмана та Миколи Онула. Останній, поступився своєю кандидатурою при балотуванні на посаду міського голови і, не зважаючи на домовленості та запевнення, до цього часу так і не отримав жодного кадрового призначення в міській раді для своїх людей. Це при тому, що в міській фракції Партії Регіонів уявна група Онула налічує біля 12 депутатів. Одного разу цей конфлікт навіть переріс в публічну площину, коли Микола Онул досить емоційно відреагував в своєму відкритому листі на публікацію в газеті „Україна-Центр”.

 

Все більше незадоволення сьогодні виявляють і депутати-мажоритарники від Партії Регіонів, адже по завданню партії вони серйозно витратились на виборах і дуже щедро роздавали передвиборчі обіцянки, які сьогодні потрібно виконувати. Проте, в приватній розмові з кореспондентом сайту „весь Кіровоград”, один з депутатів-мажоритарників обурювався, що в середині фракції існують улюблені міською владою депутати-мажоритарники та всі інші, на яких не дуже й то звертають увагу.

 

Бюджет.

 

А тепер перейдемо до аналізу фінансово-господарської діяльності нової міської влади. Почнемо з головного документа, який регламентує таку діяльність – бюджету міста на 2011 рік. Зрозуміло, що маючи підконтрольний виконавчий комітет та партійну більшість в раді, проходження будь-якого бюджету через ці структури є легкою та простою справою. Так, власне, і відбулося з прийняттям бюджету міста на 2011 рік. Але відчуваючи, що прийнятий документ, м’яко кажучи, не тягне на прорив, міські чиновники, не рахуючись навіть зі святами, з перших днів нового року почали запевняти громадськість, що прийнятий ними документ є великим кроком уперед і навіть назвали його „бюджетом розвитку”. Сайт „весь Кіровоград” в авторській статті „Бюджет недорозвитку” докладно аналізував параметри головного фінансового документа міста і порівнював його з бюджетами минулих років. І з цього аналізу можна зробити однозначний висновок, що бюджет 2011 року не те що не є „бюджетом розвитку”, а й зовсім не кращий за такий же документ минулого року. Цікавим спостереженням, в зв’язку з цим, можна назвати те, що надзвичайно досвідчена і обізнана, в частині управління міськими фінансами, начальник фінансового відділу виконкому Любов Бочкова, презентуючи на прес-конференції бюджет, фактично просто зачитала підготовлений прес-реліз.

 

ЖКГ

 

На своїй першій прес-конференції Кіровоградський міський голова Олександр Саінсус назвав пріоритетом своєї діяльності житлово-комунальне господарство. Проте, через більш ніж три місяці роботи нової влади можна констатувати, що саме ЖКГ виявилося найслабшою ланкою нової влади. Перед початком зими і міський голова, і його заступники запевняли, що місто повністю готове зустріти будь-яку негоду. Перший заступник міського голови Василь Дзядух навіть зібрав керівників великих підприємств і ті пообіцяли, раптом що, допомогти своєю технікою в розчищенні міста від снігу. Також міські чиновники заявили, що цієї зими вперше місто не посипатимуть шкідливою для дорожнього покриття, автомобілів та взуття пішоходів соляною сумішшю, а закуплять в достатній кількості сучасні реагенти. Такі бравурні заяви міської влади закінчилися з першим снігом. Комунальники не змогли справитись навіть з невеликим снігопадом: дороги розчищалися надто повільно, тротуари не посипалися, а згодом начальник відділу надзвичайних ситуацій міськвиконкому публічно зізнався, що місто може витримати лише невеликий снігопад. Пізніше міські чиновники кілька разів виправдовувалися за „снігові колапси” малою кількістю та застарілістю техніки, недостатністю двірників і таке інше. І це при тому, що зима цього року м’яка і, на диво, прихильна до нової влади. З жахом можна уявити, при такій комунальній готовності, повторення минулорічної зими з її заметілями та обледеніннями доріг, коли військова техніка цілодобово розбивала лід.

 

Тепло

 

Погіршилась, порівняно з минулим роком, і ситуація в теплоенергетиці міста. Значно зросли заборгованості за спожитий природній газ теплогенеруючих підприємств міста перед державною компанією „Газ України”. На час написання статті ця заборгованість для двох підприємств ДП „Кіровоградтепло” та КП „Теплоенергетик” складали 55 млн. грн. та 46 млн. грн. відповідно. І це при тому, що „Кіровоградтепло” опалює приблизно 70% міста, а „Теплоенергетик” - 30%. Ситуація з нерозрахунками поставила обласний центр на межу відключення від газопостачання і лише втручання голови Кіровоградської ОДА Сергія Ларіна дозволило ситуацію тимчасово вирішити. Нова міська влада так і не змогла на даний час запропонувати стратегію теплозабезпечення обласного центру. На своїй підсумковій прес-конференції Саінсус визнав всю складність ситуації з теплозабезпеченням міста. Він підтвердив, що на сьогоднішній день в 40-50% житлового фонду встановлено системи індивідуального опалення, що призводить до розбалансування централізованої системи.

 

Вода

 

Близькою до критичної є ситуація на одному із стратегічних комунальних підприємств міста – кіровоградському водоканалі. В кінці грудня минулого року голова Кіровоградської ОДА Сергій Ларін жорстко розкритикував роботу КП „Кіровоградське водопровідно-каналізаційне господарство”. У відповідь на критику міський голова пообіцяв, що ближчим часом буде змінено керівництво цього підприємства, яке було призначено ще минулим міським головою Володимиром Пузаковим. Проте, свою обіцянку Олександр Саінсус не виконав, а кілька тижнів тому його заступник з питань ЖКГ Віктор Андрєєв повідомив, що це підприємство знаходиться на грані банкрутства.


Журналісти сайту „весь Кіровоград” змогли дістати і опублікувати скандальний аудиторський звіт спеціальної комісії, яка вивчала фінансово-господарський стан комунального підприємства. Навіть побіжне ознайомлення з цим звітом підтверджує слова заступника мера та дає підстави зробити висновок, що підприємство просто-напросто розбазарене. До того ж, керівник житлово-комунального господарства міста повідомив, що тарифи на водозабезпечення та водовідведення піднімати вже нікуди, бо вони і так одні з найвищих в Україні. Але, на час написання цієї статті, вже стало відомо, що Кіровоградський водоканал все таки ініціює підвищення тарифів з 1 квітня поточного року.

 

Світлофори

 

Надзвичайно суспільного резонансу в місті набула ситуація з відключення світлофорів. Дійшло до того, що більше тижня в місті була відключена третина всіх світлофорних об’єктів. І, не зважаючи на запевнення міських чиновників, що все запрацює до вечора або до ранку, ситуація вирішувалась надто повільно. Нова влада пояснювала це боргами минулої влади, але пішоходам та автомобілістам від того було не легше проїжджати чи проходити небезпечні, і до того ще й слизькі, перехрестя. Ця ситуація призвела до численних дорожньо-транспортних пригод.

 

ЖЕКи

 

За три місяці міська вдала і не визначилась, що їй робити з ЖЕКами та КРЕПами. На круглому столі, який був організований владою на цю тему, єдиної думки так і не дійшли. Проте, профільний заступник міського голови Віктор Андрєєв пообіцяв, що влітку реформуватися ці структури все ж будуть і всі вони пройдуть через велике скорочення.

 

Ліфти і освітлення

 

Сумною виглядає ситуація і з ліфтовим господарством міста. Лише за офіційною версією влади, у Кіровограді щодня простоює 20-25 ліфтів. Хоча, очевидно, що справжня цифра вища. Проблемним місцем в міському господарстві залишається освітлення вулиць у вечірні години. Освітлення на вулицях тепер включають вибірково, майже в шаховому порядку, або не включають взагалі. Так, в редакцію сайту „весь Кіровоград” скаржилися мешканці будинку, що по вул. Героїв Сталінграда, де через такі відключення зловмисники вкрали телефонний кабель і залишили будинок без зв’язку.

 

Що стосується ремонту доріг, дахів, під’їздів, то на своїй підсумковій прес-конференції Олександр Саінсус повідомив, що до цих робіт міська влада візьметься, коли буде тепло.

 

Транспорт

 

Через те, що першим заступником Кіровоградського міського голови було призначено відомого в місті транспортника Василя Дзядуха, то можна констатувати що транспортна галузь стала другою, після ЖКГ, за важливістю в обласному центрі. І справді, в Кіровограді накопичився цілий вузол транспортних проблем. Вже давно потрібно звільнити центр міста від величезної кількості маршруток, які повсякчас створюють затори та небезпечні дорожні ситуації. В передвиборчих обіцянках нової влади звучало, що по центру міста пустять лише зручні автобуси великої місткості. Але за три місяці в транспортній галузі міста міська влада виступила лише з двома помітними ініціативами. Перша з них – це провести наукове обстеження пасажиропотоку міста Кіровограда і, на час написання цієї статті, міська влада прозвітувала, що вже виділила 150 тисяч гривень Київському інституту за таку роботу. Цікаво, що за інформацією сайту „весь Кіровоград”, при колишньому міському голові Володимиру Пузакову аналогічна робота мала коштувати біля 90 тисяч гривень. Іншою ініціативою нової влади є створення диспетчерської служби, встановлення GPS-датчиків на маршрутних транспортних засобах та інформаційних табло на зупинках громадського транспорту. На це влада запланувала також близько 150 тисяч гривень.


Натомість, життя саме поставило перед владою надзвичайно важливу в цій галузі проблему. Мова йде про безпеку транспортних засобів, якими щодня користуються тисячі кіровоградців. На початку лютого сталося жахливе ДТП на вул. Полтавській, коли несправна маршрутка перекинулася і четверо її пасажирів зазнали тілесних ушкоджень, в тому числі і тяжких. Згодом стало відомо, що цей транспортний засіб до всього був ще й не застрахований і тому постраждалим довелося лікуватися за власний кошт. Незважаючи на величезний резонанс, що отримала ця подія, до цього часу так і не відомо про жодні ініціативи влади щодо підвищення безпеки на пасажирських маршрутах міста. Однак, і міський голова, і його перший заступник вже встигли повідомити мешканцям міста про невідворотне підвищення плати за проїзд з нинішніх 1,5 грн. до щонайменше 1,75 грн.

 

Гуманітарка

 

Не кращою виглядає ситуація і в гуманітарній сфері міста. І це при тому, що її куратором є досить досвідчена Лариса Андрєєва. За інформацією, яку маємо від її оточення, сама заступниця міського голови, в приватних розмовах, висловлює подив нерішучістю нового керівництва, в першу чергу, в кадрових питаннях. Лариса Миколаївна добре розуміється на цьому, бо свого часу пройшла гарну школу в команді Юрія Шарова.


Вже три місяці міська влада не може звільнити головного лікаря лікарні швидкої допомоги Олександра Мініча та начальника управління охорони здоров’я міста Любов Пивоварчук. На своїй прес-конференції, з цього приводу, міський голова лише безпорадно розвів руками і повідомив, що чиновники просто... зникли. Також Олександр Саінсус повідомив, що скоро в лікарні швидкої допомоги з’явиться томограф, який перевезуть з лікарні Святого Луки. Окрім цього, серед досягнень в гуманітарній сфері виявилась закупівля парт в одну із шкіл міста.

 

Земля

 

В найскандальнішій, земельній фінансово-господарській сфері, міська рада відзвітувала про те, що проведено інвентаризацію рішень минулої влади та встановлено, що міський бюджет недоотримує 10 мільйонів гривень по договорам оренди. Примітним епізодом виглядає ситуація, коли на одній з планірок мер розкритикував профільних міських чиновників за те, що аеропорт, який урочисто відкрив Президент України Віктор Янукович кілька місяців тому, до цього часу не має жодного дозволу на роботу від міста. Після цього міська рада похапцем почала виділяти землю під аеропортом, а міськвиконком приймати відповідні рішення.

 

За дорученням голови Кіровоградської ОДА міський голова почав роботу в напрямку реконструкції занедбаного Ковалівського парку, що знаходиться в центрі міста Кіровограда. Для цього він зібрав дружніх до себе промисловців та обговорив, створений ще при Пузакову, план реконструкцій парку та прилеглих територій. Очевидно, що в цьому випадку питання таки зрушить з мертвої точки.

 

Власне, пригадуючи підсумкову прес-конференцію Олександра Саінсуса по результатах 100 днів його роботи, потрібно зазначити, що міський голова задоволений тим, що в міській раді сформовано депутатський корпус, постійні комісії ради і, завдяки впровадженій електронній системі „Рада-В”, все це працює злагоджено. Хоча, при підконтрольній міському голові більшості, інше і уявити важко. Також, мабуть, гарною новиною для кіровоградців буде і те, що ближчим часом міська рада буде максимально комп’ютеризована, що, на думку міського голови, значно полегшить документообіг між підрозділами.

 

По результатах цих 100 днів, можна зробити кілька сумних висновків, один з яких, це те, що принаймні на сьогоднішній день, ми змушені констатувати, що досвідченого і грамотного промисловця Олександра Саінсуса засмоктала бюрократична рутина. В цьому сенсі доречним є американське прислів’я „про хвіст, який виляє собакою”.


Чиновники середньої ланки, про деяких з них сайт „весь Кіровоград” писав в авторській статті „Комунальні барони Кіровограда”, отямившись від переляку на початку, призвичаїлись до нових порядків і продовжують управляти містом. Останнім часом складається враження, що сам Олександр Дмитрович мучиться і, мабуть, вже багато разів проклинав той день, коли дав згоду балотуватися на посаду Кіровоградського міського голови. Очевидно, що він не міг уявити тієї кількості та масштабу проблем, які стоять перед обласним центром. Але шляху назад немає, тому Саінсусу доведеться сконцентруватись та почати реформи в місті. Проте, вже сьогодні є очевидним той факт, що без серйозних кадрових змін на середньому і на верхньому рівні керівництва містом, будь-які реформи приречені на провал. До всього цього додається ще й політична складова у вигляді недопущення соціальних заворушень в обласному центрі та забезпечення позитивного фону для обрання через півтора року депутата-мажоритарника від партії влади по міському виборчому округу. Та й враховуючи амбіції Президента України Віктора Януковича, зберегти за собою президентську посаду і на другий термін, то саме від міської влади обласного центру значною мірою залежатиме, на чиєму боці будуть електоральні симпатії городян. Останнім, власне, і доводиться сподіватися, що система стримувань, противаг та стимулів у всій вертикалі влади призведе до того, що міська влада почне реалізовувати конкретні програми, що дозволять покращити життя простих кіровоградців.

 

Прокоментувати і дати оцінку за 5-ти бальною системою першим 100 дням роботи нової міської влади ми попросили цілий ряд експертів та політиків. Примітно, що значна частина тих, до кого ми звернулися, взагалі відмовилися від будь-яких коментарів.

 

Володимир Пузаков, колишній міський голова Кіровограда: "Суттєві підсумки підбивати зарано. Пройшло всього кілька зимових місяців і вони не є показовими. Думаю, що серйозно оцінювати діяльність нової міської влади можна буде на початку осені. Хоча, зараз можу сказати, що те, що я бачу в ЗМІ про досягнення нової влади – це просто перерізання стрічок перед тими об’єктами, над якими ми тривали час працювали, а новій владі залишилось лише зробити окремі штрихи. А восени сам залюбки спитаю мера, наприклад, про стан шляхів. Минулого року мене критикували (в тому числі і сам Саінсус) за недочищені тротуари, а цієї зими ми маємо дороги в значно гіршому стані. І, навряд чи, вдасться привести їх до ладу, враховуючи, що до міського бюджету на всі дороги закладено коштів на ремонт менше, ніж потрібно для ремонту однієї центральної магістралі.”

 

Олена Костенко, депутат Кіровоградської міської ради від СПУ: „Я не можу оцінити роботу по 5-ти бальній шкалі, але то що не добре оцінити, то це точно. Ті проблеми, які висіли в місті, залишилися не вирішеними: це і лісопаркова зона, і різні судові справи, і ті підвальні приміщення, які вони обіцяли віддати у власність людям, і ситуація по ринках теж не змінилась. А гуртожитки? Яке сьогодні гаряче питання! Ну провели вони ревізію, відзвітував там Василь Дзядух, але то ж суха статистика, вони навіть не сказали чітко, що влада робитиме. Нічого не вирішується, хоча я сподівалася, що щось зміниться на краще. Але ще маю надію на те, що влада отямиться і повернеться обличчям до людей, бо інакше доведеться писати відкрите звернення. А от як звичайний мешканець міста, хочу ще додати, що я особисто не відчула жодних перемін, ані в сфері медицини, ані в житлово-комунальному господарстві. Говорити про те, чи змінилося щось на краще, може кожен кіровоградець. Нібито і влада змінилася, а перемін немає. На жодне питання немає відповіді, можливо, і справді, термін ще малий”.

 

Іван Марковський, голова фракції БЮТ в Кіровоградській міській раді: „Я можу оцінити його роботу так, як оцінює преса. Якесь олександрійське видання, здається, написало, що оцінює в 1,5 бали, оце десь так і я можу оцінити. Окрім розмов, нічого більше не робиться, толку ніякого. Навіть ті питання, де грошей не потрібно, і то не вирішуються. Так, наприклад, питання, яке я неодноразово піднімав по лікарні швидкої допомоги: там в терапію треба ліжок додати, повернути гінекологічне відділення, для цього грошей не потрібно. А мені відповідають, ось головний лікар на лікарняному. А якщо Саінсус буде на лікарняному, то що ж тоді усьому місту вмирати? Сьогодні окрім пафосу та звинувачень на адресу минулої влади, нічого немає. І я не покладаю великих надій на те, що щось буде зроблено. Товчуться на одному місці і все дальше віддаляються від вирішення проблем. Все робиться для преси і для того, щоб створити видимість, що влада працює і за все переживає. Вони за 100 днів навіть не вистроїли нормальну систему управління”.

 

Віктор Кухаренко, колишній заступник Кіровоградського міського голови з питань житлово-комунального господарства: „Сьогодні я менше цікавлюсь тими подіями, що відбуваються у Кіровограді. Якщо чесно, то я про все дізнаюся от із вашого видання: читаю, що дороги не прибираються, світлофори не працюють. А ще інформація по рішеннях Кіровоградської міської ради та виконкому не відображається на офіційному сайті міськради. Про що це говорить? Влада не хоче розповідати про те, чим займається насправді. Замість того, щоб працювати над житлово-комунальним господарством, керівники міста займаються кадровими репресіями і заставляють людей писати заяви на звільнення. А мешканці самі бачать, що робиться і що не робиться в місті, який насправді реальний стан речей. А стосовно терміну роботи нової влади, то до оцінювання, реально, я б підійшов трохи пізніше”.

 

Сергій Бульбас, президент Всеукраїнської асоціації приватних інвесторів ЖКГ: „Я ніяк не оцінюю роботу міської влади. Роботу треба оцінювати по результатах. А я читаю от у вашому виданні, що є маса нарікань на роботу, особливо, в галузі житлово-комунального господарства. За сто днів не було навіть спроб щось поміняти, щось зробити. Але найголовніше те, з якою командою він це робить. Сумніваюсь, що вони будуть робити реформи в галузі ЖКГ. Думаю, вони „дореформуються до ручки”. Не варто забувати, що будь-яка реформа потребує наявності доброї волі, бажання і професійних кадрів. А такого у кіровоградській владі немає”.

 

Володимир Слівнов, депутат Кіровоградської міської ради: „Час летить дуже швидко і я, як депутат шостого скликання, хотів би бачити, після утворення більшості в міській раді, конструктивний діалог з представниками інших політичних сил. Сто днів пролетіли, як одна ніч і результатів не видно, але варто сказати, місто ні на один день не зупинялося навіть через надзвичайні ситуації. Я прекрасно розумію, що сьогодні адміністративна реформа і скорочення – є дуже болючими питаннями. Оцінювати нову владу мені і легко, і важко одночасно. Важко тому, що нині я теж у команді, як депутат, а легко тому, що я теж був секретарем міської ради і дуже добре знаю всі проблеми із середини. Мені хотілося б дати ще три місяці новій владі. От як тільки стане тепліше, коло проблем, які треба буде вирішувати, розшириться тоді і буде видно, в якому напрямку рухається міська влада. Також пройде адміністративна реформа, повністю сформується команда, а поки що оцінюю ситуацію п’ятдесят на п’ятдесят. От, наприклад, депутатський корпус працює продуктивно, робочі комісії розглядають всі питання. А що стосується комунальних підприємств, то без повноцінного бюджету, без фінансових вливань, вони не можуть показати гарних результатів. Тому, поки що все знаходиться в стані очікування”.

http://www.kirovograd.net/politics/2011/3/2/100_dniv_sainsusa__mistu_potriben_gospodar.htm

Олександра Лєвіна, "весь Кіровоград"
Категорія: Мої статті | Додав: graf (06.03.2011)
Переглядів: 410 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz