П`ятниця, 26.04.2024, 18:56
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

100 днів мера: що заважає поганій владі

Минуло 100 днів від того часу, як нинішня регіональна команда на чолі із мером О. Саінсусом зайняла омріяні місця в будинку із колонами і взяла на себе повну відповідальність за ситуацію в місті. Протягом цих трьох місяців наше видання навмисно майже не критикувало дії чи бездіяльність влади. Адже ми розуміли, що новим людям потрібен час, щоб адаптуватися у нових реаліях і почати працювати, а також припинити в усіх бідах звинувачувати попередників. І от минули контрольні сто днів. Тож час зробити перші висновки щодо боєздатності нової владної команди та проаналізувати, які пункти програми кандидата на посаду міського голови О. Саінсуса принаймні розпочали втілюватися у життя.

Програма кандидата на посаду мiського голови Кiровограда О. Саiнсуса називалася «Без полiтики - за конкретнi справи!». Перший розділ – першочергові дії нової влади. Нам обіцяли наступне: Формування професійної та консолідованої команди управлінців. Викорінення корупції у міській владі. Перегляд попередніх сумнівних рішень міської ради. Запровадження аукціонного продажу комунальної землі та власності м. Кіровограда та направлення отриманих коштів на розвиток медицини, освіти та інфраструктури міста. Прозоре використання бюджетних коштів на благо міста і його жителів. Регулярний звіт перед кіровоградцями про використання кожної гривні з міської казни.

 

Наскільки були втілені у життя ці обіцянки? Команду, звісно, сформували. А от щодо її професійності і тим паче консолідованості є певні сумніви. «Сумнівні рішення» попередників поки що діють. У боротьбі з корупцією рахунок на користь корупції. Для прикладу, у раді визріла ідея при отриманні дозволу на торгівлю зобов‘язати підприємців брати погодження ще й у відділі земельних ресурсів. А хто з підприємців не знає скільки коштує додатковий чиновницький підпис? Аукціонів ні земельних, ні комунальної власності не відбулося жодного. Більш того, регіональна більшість під час минулої сесії взялася регулювати земельні питання, здається, ще з більшим захопленням, ніж попередники. Звіту про використання бюджетних коштів ще чекаємо…

Другий пункт програми – «Зайнятiсть населення – основа добробуту!».

Із особливим захопленням перечитують цей пункт передвиборчої програми 30% бюджетників, працівників виконкомів, які з 1 квітня підуть на біржу праці внаслідок оптимізації і реорганізації органів місцевого самоврядування. Або медики, які в очікуванні реформування медичної галузі і створення госпітальних округів, не знають, де опиняться завтра.

Кiровоградцям – комфортнi умови життя!- так бадьоро звучить ще один пункт програми нинішнього мера. Нам обіцяли облаштування вулиць та провулків Кіровограда: ремонт доріг, освітлювальної мережі, відновлення прибудинкового асфальтного покриття у спальних мікрорайонах. Створення та реалізація цільової програми капітального ремонту житлового фонду міста: дахів, ліфтів, під’їздів, підвалів. Модернізацію теплового господарства міста. Будівництво модульних котелень (Н.Миколаївка, Ст.Балашівка, с. Гірниче, 101-й, 102-й мікрорайони, центр). Розвиток системи індивідуального опалення. Активізація руху «ОСББ - територія якісного житла».

З цього переліку, на наш погляд, не виконано нічого. На нещодавній прес-конференції О. Саінсус пояснив, що йому заважає зима. От тільки не зрозуміло, що заважало цієї зими принаймні дороги прибирати та посипати вчасно. Автор цього матеріалу більшу частину часу пересувається за кермом і може стверджувати: у такому жалюгідному стані шляхи нашого міста не перебували уже кілька років. Навіть під час попередньої зими, коли снігу були гори. А тут випало три сніжинки – і все – аврал. Ще одне болюче питання – теплопостачання. Днями мер доручив розробити програму, як бути з теплозабезпеченням Кіровограда. А ми грішним ділом думали, що ідучи на вибори, кандидат на посаду міського голови повинен мати уявлення як йому діяти у цьому кріслі. Але нова влада пішла шляхом попередників – напередодні нового року виконком погодив підвищення вартості опалення. Очікується, що вже найближчим часом зростуть тарифи на воду та вартість проїзду в маршрутках. Цікаве реформування і модернізація.

 

Екологiя: вiд розмов – до дiла! Скільки надії було на те, що і справді розмовами все не обмежиться! Нам обіцяли Будівництво у 2011 р. сміттєпереробного заводу, ліквідацію звалища в районі Завадівки. Лобіювання першочергових інтересів жителів Кіровограда у загальнодержавній програмі «Уран» (надання особливого статусу місту, виділення коштів на ремонт житлових будинків у мікрорайоні В.Балка). Реконструкцію водопровідних мереж (мікрорайони: Завадівка, Лелеківка, Н. Миколаївка, Некрасівка, добудова насосної станції «Зона 2-Б»). Впровадження програми «Якісна питна вода» (І етап – встановлення систем доочистки питної води в закладах соціальної сфери, ІІ етап - у житлових будинках).

Думаємо читач зробить висновки – що зроблено, а що ні. Сумно навіть не тому, що і кіт у цих проблемах не валявся. А тому, що до формування щорічних програм соціально-економічного розвитку, де мали б бути і ці пункти, знову підійшли радше як до формальності. А отже і перспектив – ніяких.

На жаль по пунктах проаналізувати усе, що нам наобіцяли – газетної шпальти не вистачить. У програмі кандидата на посаду міського голови О. Саінсуса були озвучені, зокрема, наміри запровадити щорічне обов‘язкове безкоштовне профілактичне обстеження усіх жителів міста, системні заходи по здешевленню лікування та діагностичних обстежень(!), відкриття хоспісу, запровадження спеціальної програми «Сучасна медицина Кіровограда». Що ж ми бачимо на ділі? За три місяці керування навіть скандальну ситуацію навколо міської лікарні швидкої медичної допомоги не вдалося врегулювати. Багато чого наобіцяно і освіті. Але усі досягнення – це переважно закінчення того, що почали попередники. Зокрема заслуга створення новітнього будинку – інтернату для дітей «Наш дім – 2», на відкритті якого красувалися новітні посадовці, цілком команди Пузакова. Будівництво модульної котельні в ЗОШ№13 – також не за нинішньої влади почалося…

То чим же запам‘яталися сто днів нової влади? Непосипаними дорогами, відімкненими світлофорами, підвищенням тарифів і переважно порожніми деклараціями благих намірів. Причому на млявість реформ в обласному центрі звернув увагу навіть однопартієць кіровоградського міського голови – губернатор С. Ларін.

Як би не критикували В. Пузакова за його безвольність до наказів кланів, але організувати роботу підлеглих він міг. При ньому на вулицях міста точно було чистіше, а комунальне господарство працювало значно злагодніше. То чи варто було міняти шило на мило?

Ми продовжимо контролювати те, як втілюватимуть у життя гасла з якими йшли на вибори, нинішні посадовці. Аби вони не забували, що обрані нашими слугами. А не навпаки.

М. Терещенко, тижневик «21-й канал»



Категорія: Мої статті | Додав: graf (15.03.2011)
Переглядів: 400 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz