Четвер, 28.03.2024, 09:39
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

«Нам треба переходити на будівництво держави як громади»
5 квітня «Український клуб» (громадсько-політичний проект кіровоградського осередку Української народної партії) організував зустрічі з Василем Хитруком – письменником, перекладачем, філософом-українознавцем, одним із перших зачинателів нової духовності, української державності і Просвіти 80-90-х років.

 Перша зустріч відбулася зі студентами факультету філології та журналістики Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, й носила переважно ознайомлення з відкриттям феномену Григорія Сковороди. Другий захід від «Українського клубу» проходив уже в Кіровоградській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Д. І. Чижевського – й нагадував радше формат круглого столу, оскільки присутні активно долучалися до розмови та коментували думки Василя Хитрука. Саме такий активний громадянський вияв, на думку дослідника, здатен призводити до якісних змін у житті загалом. Тому гість «УК» під час зустрічі підкреслив: «Нам треба переходити на будівництво держави як громади». Висловлена теза щодо творення громадянського суспільства цілком суголосна з позицією Кіровоградської ОО УНП, котра саме в активізації життя громади бачить розвиток державності.

   Обидва заходи були насичені як науковими розвідками, так і духовною практикою. «Непізнаний сфінкс Сковороди» вперше заговорив про те, що тримав у таємниці більше двох з половиною сотень літ у книзі Василя Хитрука «Оракул духа – Григорій Сковорода».

   «Сковорода – дуже сучасний мудрець, тому що мудрість не буває вчорашньою, мудрість – вона вічна», – підкреслив В. Хитрук на зустрічі зі студентами. «Оракул – це сентенція, або висловлювання про якісь таємничі сили життя», – зазначив при поясненні назви книги автор. «Якщо побачити творчість Сковороди як ромашку, то від центру цієї творчості (від середини) виходять пелюсточки ромашки, і цих пелюсток десь близько 14-ти…», – образно подав великий спадок Оракула Істини дослідник. Він зауважив, що Сковорода – не філософ, а мудрець, «людина духу», адже «єдиний у всій Європі був практиком».

  «Ми забули про слово «медитація» (про «богомисліє», за Г. Сковородою), – підкреслював В. Хитрук в «Українському клубі». Як і багато чого ще забули: про свій народ (який у давнину мав чимало назв, зокрема і «сітархи» – звідси англійське «сіті»), про свастику, котра присутня і на українських рушниках, і на трипільських глечиках (а самій свастиці – близько 3 мільярдів років!) Не помічаємо народу, котрий до цих пір розмовляє найдавнішою мовою світу – на санскриті. «Це ж ми: українці!» – наголошує мовознавець. Адже, щоби знайти споріднену основу мов, достатньо бодай порівняти санскрит із сучасною українською: дала – це наша «доля», деві – діва, джані – жінка, лад – лад, тата – тато і т. д.

 Прямо в бібліотеці Василь Хитрук запросив усіх до медитації, ціль котрої було пробудження енергії кундаліні, тобто духовного зв’язку з Матінкою-Землею. Надалі продовжити заняття з Сахаджа Йоги можна буде щонеділі о 12.00 за адресою: м. Кіровоград, вул. Преображенська, 28-А, кв. 1 (приміщення «Українського клубу»).

 Василь Левицький

Категорія: Мої статті | Додав: graf (06.04.2011)
Переглядів: 373 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz