П`ятниця, 26.04.2024, 09:00
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Музична Сенсація
У Кіровограді звучатиме музика, яка не виконувалася в Україні щонайменше сто років.

Симфонічний оркестр Кіровоградського музичного училища 12 квітня виконає Камерну симфонію Кароля Шимановського №4. Ця річ звучатиме вперше в Україні і втретє за останні сто років у світі. (До кіровоградців симфонію публіці представляли Бірмінгемський симфонічний оркестр під керівництвом Сера Саймона Реттла та оркестр Варшавської національної філармонії під керівництвом Вітольда Ровіцкі.) Так відкриється традиційний щорічний фестиваль «Нейгаузівські музичні зустрічі – 2011».

– Ця симфонія нечасто виконувалася, бо вона дуже складна, – наче аж трохи замріяно говорить директор музучилища Лариса Голіусова. Крізь зачинені двері її кабінету ледь чутно лунає музика – в аудиторіях тривають заняття. – Музика Шимановського взагалі дуже складна. Знаєте, щодня на репетиції ми відкриваємо все нові й нові грані, вона багатогранна, ця музика. Це – глиба.

– Не страшно Вам? Все-таки вперше в Україні...

– Відповідальність, звичайно, велика. Але ми наполегливо працюємо, репетируємо… Це просто стан душі такий. Він постійно. Я відчуваю, що ми впораємося.

Камерну симфонію №4 критики називають «однією з найславетніших сторінок творчого доробку Кароля Шимановського». А виконання її у Кіровограді – «поверненням до витоків регіонального симфонічного виконавства».

Лариса Голіусова бачить у майбутньому концерті ще й філософську складову:

– Хочеться ще сказати про філософську концепцію оцього всього, тому що ми святкуємо день народження маестро кожного року, 12 квітня в нього день народження, у Нейгауза. А Шимановський – його близький родич, по лінії його дружини. Тому не випадково у день народження маестро звучатиме симфонія Кароля Шимановського. Він народився і жив тут. На батьківщині маестро, на роялі «Bechstein», про який мріяв увесь час Нейнагуз і який так і не зміг собі придбати, гратиме його педагогічний онук Йожеф Єрмінь.

– Якщо Ви мій учень, то Ви – моя педагогічна дитина, – пояснює одразу ж пані Лариса. – А мій викладач доводиться Вам педагогічним дідом. У музичному світі так завжди було і буде. Система нашого музичного виховання визнана найкращою у світі. Ще мене колись учив мій професор: «Мене вже не буде, а ви всі назавжди залишитесь братами і сестрами».

Утім, цьогорічний фестиваль запам'ятається глядачам не лише симфонією Шимановського.

– У рамках фестивалю в нинішньому році буде перший міжнародний конкурс, – каже Лариса Голіусова. – Якщо за всі роки найбільша кількість учасників заявлених була 22, то у нинішньому році буде 75 учасників. Заявлено п'ять країн: Китай, Молдова, Грузія, Польща й України.

Фінансову підтримку взяли на себе облдержадміністрація та кілька спонсорів.

– На проведення фестивалю виділені гроші з обласного бюджету, дякувати обласній державній адміністрації і, звичайно, моєму безпосередньому керівнику Овчаренко Наталі Юріївні, яка піклується завжди нашими фестивалями: цим і фестивалем «Провесінь». За роки її діяльності ці фестивалі розквітли, – розповідає пані Лариса. – Також є спонсори: корпорація «21 століття» і салон «С. Bechstein» в Україні.  Гроші невеликі. Але сам факт того, що нас підтримують люди, і не лише державні структури, – це є вже знаковим. Думаю, наступний фестиваль приверне до себе ще більшу увагу спонсорів і меценатів.



Андрій Лисенко, Новини Кіровоградщини


http://novosti.kr.ua/index.php?cat=11&catop=list&newsID=3696&newsop=select
Категорія: Мої статті | Додав: graf (06.04.2011)
Переглядів: 411 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz