Четвер, 25.04.2024, 23:05
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Захоплюючий Володимир Кир’янов

В Кіровоградському обласному художньому музеї вперше відкрилася персональна виставка творів відомого кіровоградського художника, члена Національної спілки художників України, лауреата обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна Володимира Васильовича Кир’янова.




Володимир Кир’янов народився 15 березня 1951 року у м. Кіровограді. Член Національної спілки художників України з 1992 року. З дитинства цікавився і музикою, і технічною творчістю, і тому коли після школи настав час обирати професію, змінив кілька навчальних закладів (у тому числі й медичного профілю), доки не зрозумів: це – не його. У середині 70-х років навчався на образотворчому факультеті Ленінградського інституту театру, музики та кінематографії ім. А. Луначарського. Навчання допомогло закласти основи художнього мислення, дало ази професійної школи, сформувало художній смак та почуття пропорції.

Володимир Кир’янов, як художник-ілюстратор, співробітничав з видавництвами Кіровограда, Києва, Кишинева, Кривого Рогу, Москви. Виконав ілюстрації до книг В. Шила «Розуміння історії» (1990) та «Практика: 1962-1991» (1991), М. Сомова «Латиною, між іншим. Словник латинських виразів» (1992), О. Жовни «Вдовичка» (1996), Г. Гусейнова «Станційні пасторалі. Сповідь дитинства» (1991) та ін. Брав участь в оформлені першого в Україні видання віршів репресованого за сталінських часів поета Йосипа Мандельштама, виданого на початку 90-х мізерним накладом. Автор численних карикатур та гумористичних малюнків майже у всіх кіровоградських друкованих виданнях.

Володимир Васильович багаторазовий учасник обласних, республіканських та міжнародних виставок, серед яких: ІV виставка книжкової графіки «Художник і книга» (м. Київ, 1983), міжнародне бієнале «Імпреза-89», «Імпреза-91» (м. Івано-Франківськ), виставка художників у рамках Року культури України в Росії (м. Москва, 2002). Нагороджений грамотою Міністерства культури і туризму (2004), грамотою Кіровоградської обласної державної адміністрації та Кіровоградської обласної ради (2006). Працює переважно у галузі станкової графіки.



Гротескність, сатиричність та неповторний гумор його робіт стійко закріпили за Кир’яновим прізвисько «кіровоградський Гойя» у мистецьких колах міста. Поряд з цим, аналізуючи тенденції світової культури, художник зберігає неповторну індивідуальність мислення, при  цьому завжди підкреслюючи свою причетність до української культури. Володимир Кир’янов вибуховий і несподіваний в фантазії. Кір’янов – вишуканий, філігранний з  непрогнозованою фантастичною уявою  графік, який нещодавно презентував роботи в жанрі ком’пютерної графіки.

На виставці представлені роботи майстра, що охоплюють період його творчості з 1975 по 2011 рік. Різні графічні техніки, у яких Володимир Кир’янов демонструє свої неординарні здібності, талант – малюнок пером і пензлем, тушшю, олівцем, акварель – дають уявлення, як легко, з якою майстерністю, як сміливо володіє митець кожною з них. В експозиції є навіть маловідомі живописні роботи.




Роботи Володимира Кир’янова зберігаються в Кіровоградському обласному художньому музеї, Івано-Франківському обласному художньому музеї, приватних колекціях України, Австрії, Болгарії, Німеччини, Франції, Італії, Ізраїлю, Росії.

В Кіровограді нині експонуються одночасно дві виставки митця. Перша  раніше була відкрита в обласній науковій бібліотеці  вмені Дмитра Чижевського. Саме там і представлені твори нового срямування виконані методом ком’пютерної графіки.

 А на останок слід зазначити, що сам Володимир Кир’янов  явище не поодиноке. Батько митця теж художник і зараз у віці 85 років ще досі викладає живопис та графіку у Новосибірську, дружина Любов відома на Кіровоградщині і в Україні портретистка, ще  продовжують справу батьків їх син та донька. Здається творити в такому оточенні по особливому і сам Бог велів. А в житті талановитий художник людина проста,  комунікабельна, яка світиться добром і веселою вдачею.


.Анатолій Авдєєв
Категорія: Мої статті | Додав: graf (22.04.2011)
Переглядів: 587 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz