П`ятниця, 26.04.2024, 03:54
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Колискова від Маліцького

Кіровоградський район на захисті програми «Центральний регіон-2015» встановив два рекорди. То була найдовша і найнудніша презентація з-поміж тих, що вже відбулися…

Якщо у вас проблеми зі сном, якщо тривалий час вас турбує безсоння – запросіть у гості голову Кіровоградської РДА Андрія Маліцького, і нехай він в ексклюзивному порядку вам особисто влаштує презентацію районної складової «Центрального регіону – 2015». Після такої терапії ви раз і назавжди позбудетеся нав’язливої проблеми. Не вірите? Запитайте у тих, хто мав щастя побувати на презентації програми розвитку Кіровоградського району. Кількагодинна монотонна промова Андрія Васильовича про здобутки ввіреної йому території настільки заколисала слухачів, що частина з них ледь стримувалася, аби відверто не захропіти під час такого поважного заходу…

Того дня під стінами кіровоградського техуніверситету, в актовій залі якого усе відбувалося, запрошених на презентацію зустрічали намети із продукцією підприємств, що працюють на території району. Соколівські ковбаси та мед притягували людей куди активніше, аніж перспектива послухати черговий шедевр про розвиток території.

Свій спіч Андрій Маліцький розпочав із узагальненої інформації про район. І якби губернатор його не спинив, хтозна, скінчилося б усе за чотири з половиною години, чи тривало би значно довше.

Голова РДА почав із далекого – паспорта території, повідомивши, що на півтори тисячах квадратних кілометрів проживає понад 37 тисяч чоловік у 75 населених пунктах. Із загальної площі 155,7 тисячі гектар становить земельний фонд. Більше 130 тисяч гектар займають сільськогосподарські угіддя. Говорив очільник району і про природно-ресурсний потенціал. Так, зі слів Маліцького, територія славиться родовищами каоліну, урану, граніту, золота, крейди, глини та піску… Частина з них нині активно експлуатується рядом підприємств, серед яких ЗАТ «Кіровоградграніт», ЗАТ «Елгран», ВАТ «Кіровоградське рудоуправління», ДП «Інгульська шахта». Але на цьому влада вирішила не зупинятися, а тому запланувала залучати інвесторів на розробку тих покладів, які ще не зайняті.

Тим часом великий екран із доволі швидкою зміною демонстрував яскраві схеми, графіки та порівняльні замальовки того, як жив район протягом останнього часу і як йому поводиться тепер. Однак надто мало даних наглядна атрибутика містила стосовно подальшого розвитку території, про який, власне, і зійшлися послухати посадовці.

Продовжуючи, Андрій Маліцький якось між іншим розповів і про бажання реанімувати цукровий завод, який свого часу працював у районі, поділився сподіваннями збудувати сміттєпереробний комбінат, висловив надію на швидкий повноцінний запуск молокозаводу, окреслив можливість створити овочесховища та озвучив плани на створення нових робочих місць.

Коли виступ голови РДА плавно перетік у другу годину, голова облдержадміністрації не витримав і акуратно запитав, коли ж скінчиться звіт та розпочнеться довгоочікувана презентація. Але, як би Сергій Ларін не мріяв про «цукерку», йому чомусь пропонують муляж… Очікуваного захисту він так і не дочекався. Зрештою, губернатор розпорядився, аби під час подальших презентацій керівники територій вкладалися у півгодини. Чітко і по суті!

Загалом склалося таке враження, що за звітом про зроблене, чи то спеціально, чи ненароком, Андрій Маліцький вирішив приховати план дій на подальшу чотирирічку. Судіть самі, його колеги по цеху під час власних презентацій навпаки активно говорили більше про майбутнє, аніж про минуле та теперішнє. І нехай така проекція була ледь не з галузі фантастики, все ж мова велася про перспективу, навіть вказувалися конкретні терміни реалізації. Кіровоградський же район зробив усе по-своєму.

Поки голова райдержадміністрації поступово рухався до фінішу, слухачі активно боролися зі сонливістю. Хтось, наприклад, читав районку «Зоря», хтось гортав журнал «Кіровоградський форум», хтось переглядав принесені документи, хтось грався мобільним… Але були й такі, хто вперто занурювався у все сказане, а далі обговорював почуте з сусідом.

Уже під кінець якийсь чоловік не витримав і пошепки сказав: «Давайте зав’язуйте, бо вуха болять від лапші!».

У той самий момент, ніби апелюючи сказаному, губернатор Ларін заговорив про владу. Він вкотре наголосив, що основне її завдання – повернутися обличчям до людей і робити усе належне, аби людям жилося краще. Голова ОДА нагадав про необхідність створення соціальних магазинів та аптек, про піклування про ветеранів та створення для них комфортабельних лікарняних палат, про масу інших завдань, які обласна влада ставить перед собою та районними адміністраціями.

До речі, губернатор похвалив Маліцького за палати для ветеранів у районній лікарні. Сказав навіть, що вони можуть слугувати зразком для інших. Тому, якщо якісь голови РДА досі не зрозуміли суть вимоги, порадив перейняти досвід у колеги.

Розбавив захід виступ голови обласної ради Миколи Ковальчука. Той цілком серйозно, певно надто перейнявшись презентацією, заявив, що Кіровоградський район нині неабияк страждає від відсутності власного адміністративного центру.

На думку голови облради, для району украй важливим є наявність свого центрального стадіону, дитячо-юнацького центру, колгоспного ринку, автовокзалу… Мовляв, над забезпеченням усього цього влада також має працювати.

Та сказане посадовцем викликало доволі неоднозначну реакцію у присутніх. Люди диву давалися, навіщо району перелічене, адже усе є поряд в обласному центрі?! Тож чергова ідея голови облради зазнала краху. Таким чином, до двійки його так і не сприйнятих спільнотою ініціатив (з приводу розвитку місцевого самоврядування і запровадження в регіоні додаткової нагороди) додалася ще одна, не менш оригінальна за своїм змістом…

В кінці-кінців, коли годинник показував початок на п’яту, екзаменатори вирішили озвучити оцінку роботі Андрія Маліцького та його команди. Голова ОДА заявив, що ні «добре», ні «відмінно» він поставити не може, мовляв, результат не той. У цей же час із залу почало доноситися «задовільно». На це Сергій Ларін відреагував доволі несподівано: раз народ просить, а він вважає себе народним губернатором, то поставить керівникові району трійку.

При цьому очільник області зауважив, що загалом презентація пройшла на двієчку, але, враховуючи результати перевірок робочих груп, які напередодні працювали в районі і при цьому не зафіксували особливих недоліків в роботі Маліцького, як, наприклад, у решти, він оцінив роботу свого ставленика на «задовільно».

Загалом Кіровоградський район презентував власну складову програми «Центральний регіон – 2015» четвертим. На черзі – ще 17 територій. Та якщо відверто оцінювати побачене й почуте, Андрій Маліцький поки найкраще впорався із захистом. І нехай, що було нудно, нехай Ларін спокійно, без різкої критики, слухав звіт, все ж варто визнати: у своєму документі Андрій Васильович не писав про те, як кораблі борознять простори космосу, а опирався на реальний стан речей у районі. Відтак зрозуміло, що проекти керівника району мають реальне фінансове підґрунтя.


Олена Данилишин, спеціально для Новин Кіровоградщини


http://novosti.kr.ua/index.php?cat=11&catop=list&newsID=4266&newsop=select
Категорія: Мої статті | Додав: graf (17.05.2011)
Переглядів: 549 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz