Вівторок, 23.04.2024, 22:19
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Коли малий негатив здається підозрілим…

Перед початком наради в ОДА обласною владою представлено нового керівника Знам’янської райдержадміністрації. Ним став Віктор Горб з Дніпропетровщини, котрий має, за словами Сергія Ларіна, великий досвід керівної роботи в такій іпостасі. А далі йшлося про контроль, кадрове «укріплення» та рейтинги довіри й невдоволення.

Торкнувшись потім ялтинських відвідин другого червня, де під головуванням Президента України Віктора Януковича йшлося про запобігання проявам радикалізму та попередження причин виникнення громадянської нетерпимості і протистояння в суспільстві та про стан пожежної безпеки в регіонах України і заходи щодо її дотримання, голова облдержадміністрації підкреслив, що виконавці на місцях багато в чому сприяють подібному. Бо як тоді назвати корупцію у владі, громіздку й неповоротку дозвільну систему, непосильну для районів плату за розробку проектно-кошторисної документації на проекти, що там започатковуються? Ці проблеми вповні можна вирішити на місцевих рівнях.  

Як приклад Ларін привів свою робочу поїздку до ПАТ «Кіровоградобленерго», :овляв, візит був вдалим. За його словами, було обговорено чимало важливих питань, відбувся перший за багато років діалог вищого керівництва області з енергетиками всіх районів Кіровоградщини, так би мовити, «по горизонталі». Наголошено, що настав час покращити співпрацю саме в такій площині, налагодити контакти між першими особами, між заступниками різних підрозділів, аби проблеми зникали якнайшвидше. Це стосується не тільки галузі енергетики, але й інших сфер народного господарства області.

Йшлося й про таке. В області створюється електронна система контролю за  виконанням програми «Центральний регіон-2015». Але виявляється, що до цієї електронної версії, коди доступу до якої мають голови РДА, зайшли лише кілька з них, та й то час їх роботи з програмою склав по кілька хвилин. Ларін зауважив, якщо подібне повториться, то відбудеться кадрове укріплення тих районів, де ігнорують програму, не вносячи даних про заходи до виконання ЦР-2015.

Сергій Ларін нагадав всім керівникам територій про такий їхній обов’язок, як суспільний моніторинг. «Всі голови районних адміністрацій, а також начальники управлінь, які закріплені за районами, повинні знати, що відбувається в районі і чому», – наголосив голова ОДА після того, як досить різко висловився проти створення поза усталеною процедурою ініціативних груп за проведення референдуму про продаж землі.

Далі соціолог з педуніверситету Едуард Клюєнко представив настрої мешканців області у ракурсі  нашого сьогодення. На Кіровоградщині, виявляється, люди не довіряють міліції, судам і прокуратурі, як давали, так і дають хабарі лікарям та автоінспекторам. Владі ж довіряють.

Наші люди переймаються зайнятістю (кожен п’ятий мешканець області), низькими зарплатами і пенсіями (десять відсотків), високими цінами на продукти харчування, комунальною сферою (50%). Громадян турбує стан доріг (понад 16 % опитаних зупинилося на цьому) і засміченість населених пунктів (проблема актуальна для 20%).
Доповідач наголосив, що при наявності 30 відсотків незадоволених виникає напруженість, а при 70 – соціальний безлад. Спробуємо розібратися у тих відсотках. Безробітних маємо 20 відсотків, а тих, хто має роботу, але одержує нікчемну зарплату, зафіксовано 10 відсотків. Групи, як бачимо, взаємовиключні. І вже набралося тих малоприємних 30 відсотків. Додамо 16 відсотків стурбованих станом доріг. Очевидно, це представники так званого середнього класу, котрі мають автомобілі. Швидше всього, з роботою і зарплатою у них гаразд. Видається, що страшні наслідками 70 відсотків уже не так й далеко, якщо згадати ще й про житлово-комунальні платежі та ціни на ринках.

– Опитування продемонструвало, що на тлі проблем, які існують, характеристика діяльності голови облдержадміністрації Сергія Ларіна порівняно з минулим роком (тоді його роботу позитивно сприймало 25,5 % населення) має тенденцію до покращення. Втім, тут потрібно виокремити кілька складових. Перша – це рівень впізнавання. Голову ОДА нині знає майже все населення області. Щоб бути точнішим – 92,5 %. Рік тому цей показник сягав десь до 70 відс. Друга – оцінка роботи. Роботу Ларіна позитивно сприймає понад 60 відс. опитаних, негативно – 2,8 % мешканців області. 31 % громадян поки не зміг оцінити його внесок у життєдіяльність регіону. Наприклад, у Кіровограді цілком негативно до роботи голови облдержадміністрації ставиться 0,7 % городян, – додав Едуард Клюєнко і пожартував, що такий малий негатив уже є підозрілим.
А щодо рейтингів взагалі, то нинішній майже повторює недавній рейтинг в одній із газет. Хіба що, там, у газеті, трьома найкращими журналістами області названо її ж працівників. Скромно і зі смаком.

 

Микола Лисогор
Категорія: Мої статті | Додав: graf (11.06.2011)
Переглядів: 460 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz