Вівторок, 23.04.2024, 13:46
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Навколо ліквідованого у Кіровограді юридичного інституту назріває соціальний вибух


Батьки, студенти, курсанти, слухачі та викладачі Кіровоградського юридичного інституту обурені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 липня 2011 року №727 в якому йдеться «Про реорганізацію мережі вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ» і яким було ліквідовано Кіровоградський юридичний інститут Харківського національного університету внутрішніх справ.

На прес-конференції, яка відбулась сьогодні у Будинку вчителя, Тетяна Ярова, мати студентки КЮІ ХНУВС, зокрема зазначила, що 14 червня 2011 року відбулась нарада в Міністерстві внутрішніх справ на якій було повідомлено, що відбувається оптимізація мережі відомчої освіти. Але, за словами пані Тетяни там повідомили, що хвилюватись не має підстав. Студентів, що навчаються на державних місцях переведуть до основного навчального закладу, тобто у Харківський національний університет внутрішніх справ, а слухачам, курсантам та студентам, що вчаться на платній основі дадуть змогу закінчити ВНЗ у Кіровограді. Але вже 27 липня 2011 року з’явилось розпорядження Кабінету Міністрів України в якому йдеться про повну ліквідацію Кіровоградського юридичного інституту.


Як зазначив Віталій Ігнатьєв, кандидат філософських наук, викладач згаданого інституту: «Мене вражає абсурдність рішення такого реформування нашого ВНЗ. Є два критерії оцінювання навчальних закладів – рівень викладацького складу та рівень матеріальної бази. Наш навчальний заклад, має потужний викладацький склад – 200 кваліфікованих спеціалістів, з них 80 – кандидати філософських наук. Зараз вони перебувають у відпустці, а коли вийдуть на роботу то виявиться, що в них немає роботи. В кінці літа майже ніхто з них не матиме змоги працевлаштуватися. Середній вік педагогічного колективу – 30-35 років. Тож постає питання до держави – чи потрібні їй кваліфіковані доктори та кандидати наук? Бо сьогодні вони всі вимушені йти на біржу. Що ж стосовно матеріального забезпечення навчального закладу, то нами була зроблена генеральна реконструкція приміщень, добудовано ще один корпус, є їдальня, кафе, спортивний зал з басейном. Тому ми з впевненістю можемо сказати, що в нас чудова матеріальна база для навчання. Якщо державі не потрібна така кількість міліціонерів, то як же бути з кваліфікованими юристами? Тим паче, що юридичні спеціальності у нас функціонують виключно на платній основі. Тож чому не дати дітям довчитись та отримати юридичну освіту? На сьогоднішній день студенти вже не мають змоги вступити в інший навчальний заклад. Я особисто вважаю, що це аморальна поведінка по відношенню до студентів, які самі платять за своє навчання. Поясніть мені, що це за реформа коли просто вішається замок на вхідних дверях навчального закладу? А ліквідаційна комісія спаковує всі документи і відправляє їх до Харкова. Тобто тепер мені, як викладачеві за своєю трудовою книжкою слід їхати до Харківського національного університету внутрішніх справ. Теж саме стосується і студентів, які не планують навчатись у згаданому університеті, їм теж слід їхати забирати документи, а потім вже подавати їх до інших ВНЗ.»

Батько студента Віктор Гавришко з сумом констатував, що більшість батьків будуть не в змозі оплатити навчання своїх дітей в Харкові. «Тепер більшість студентів не матимуть фінансової можливості продовжити навчання та отримати вищу освіту. Я, наприклад, зателефонував до Харківського університету і виявилось, що місць у гуртожитках там вже немає. Коли мій син поступав на платну основу у Кіровоградський юридичний інститут то я розраховував, що принаймні він буде вдома і мені не прийдеться платити ще й за квартиру, харчування та проїзд. Тим паче, що в нас погане сполучення з Харковом, якщо наприклад до Києва з Кіровограда можна поїхати через кожну годину то до Харкова слід добиратись тільки потягом та й то сідати вночі».

Ще один батько Іван Личко теж обурений фактом закриття закладу сказав, що його син, вступаючи в Кіровоградський юридичний інститут, одночасно вступив на військову кафедру Державної льотної академії України і тепер выін втратить можливість завершити навчання на зазначеній кафедрі. «Повністю руйнуються всі мрії та сподівання. Сьогодні грубо порушені умови договору про навчання, укладеного між ВНЗ та студентами. А студенти-бакалаври, які перебувають на військових зборах, взагалі втратять можливість продовжувати навчання для здобуття повної вищої освіти у зв'язку з тим, що терміни подачі документів для вступу на п'ятий курс завершуються раніше, ніж терміни їх перебування у військових частинах поза межами області» - підкреслив Іван Іванович.

Батьки спочатку звернулись до Сергія Ларіна, голови Кіровоградської обласної державної адміністрації, з проханням посприяти у вирішенні даного питання. Але після розпорядження Кабінету Міністрів України про ліквідацію, вони зрозуміли, що це питання вже не перебуває в його компетенції. Постраждалі написали колективне звернення до Президента України Віктора Януковича, прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханням врахувати непросте матеріальне становище студентів і слухачів зазначеного вишу, посприяти скасуванню розпорядження щодо його ліквідації та надати їм можливість завершити навчання у м. Кіровограді.


ttp://www.kirovograd.net/society/2011/8/9/navkolo_likvidovanogo_u_kirovogradi_yuridichnogo_institutu_nazrivaye_socialnii_vibuh.htm
Категорія: Мої статті | Додав: graf (12.08.2011)
Переглядів: 438 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Вишеслав  
0
А навіщо юристи країні, де керують зеки? Де суди - головні порушники закону? Де міліція охороняє злочинців і карає невинних?

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz