Середа, 17.04.2024, 01:50
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Як живуть в Провансі президенти

Днями до Кіровоградського художньо-меморіального музею імені Осмьоркіна запрошено шанувальників живопису на зустріч із французьким художником Віктором Орлі. Що ж, треба піти, бо не щодня трапляється така нагода. Виявляється, цей досить вже знаний майстер має українське коріння. А включився у творчий процес на Заході вісім років тому, поселившись у південному портовому Марселі, місті-близнюку нашої Одеси.

Гості чинно всідалися у залі, коли увійшов сивуватий стрункий чоловік, у котрому всі упізнали Геннадія Гребньова. Та і як не впізнати, якщо він тут народився, навчався у дитячій художній школі, закінчив Кіровоградський педагогічний інститут, працював, відвідував різні мистецькі та громадські заходи. Коли засновувався кіровоградський журнал «Вежа», йшли активні пошуки його обкладинки. Для формування «портрета» видання попрацювали Володимир Кир’янов, Геннадій Гребньов, Валерій Нікітінський. Автор цих рядків також долучався до того.

І ось на тобі – Орлі. Романтичне прізвисько узяв як псевдонім, мабуть, не без згадки про родину українських патріотів Орликів, котрі також свого часу осіли у Франції.

Тепер роботи митця експонуються на виставках у Франції, Україні, Росії і Китаї. Багато з них знаходяться у приватних колекціях Франції, Італії, Голландії, України, Росії, Польщі та Китаю. У нашому випадку Віктор Орлі демонстрував твори у слайдовому варіанті.

Крім того, цікаво розповів про тонкощі мистецького життя «за бугром», які цілком вкладаються у тамтешній спосіб життя. Нам доводиться лише мріяти, щоб і українські  малята долучалися до світу мистецтва, музики, літератури у такому ранньому віці, як французькі. Або, щоб умови для творчості наших художників досягли європейських стандартів. Говорив Геннадій вдумливо, переконливо, ємко. Гарною українською мовою, на відміну від деяких наших інтелігентів.  

Творчість земляка цікава розмаїттям тематики і стильових підходів. Митцеві підкоряються натюрморт, пейзаж, романтичні, символічно-абстрактні сюжети. Картини радують сміливими або й несподіваними ідеями, умілою стилізацією, поєднанням реального і фантастичного, гармонійним суцвіттям яскравих кольорів, але не нав’язливих чи крикливих. Навпаки, його палітра випромінює гармонію і спокій, тому роботи художника, виконані на полотні, чи зроблені на замовлення настінні розписи прекрасно доповнюють інтер’єр дому, створюючи атмосферу тепла і затишку.

Автор творить світ, переповнений магією і поезією. У романтично-фантастичній  серії робіт «Акваріум» художник зобразив підводний світ риб, переповнений емоціями і почуттями. Його риби закохані, вони «розквітають» від любові і літають від щастя. Оригінальна тематика, яскрава подача матеріалу сприяли великій популярності цієї серії. Пізнаваність росте завдяки роботам, які художник виконує на замовлення. Картина «Місячний романс» отримала медаль Інтернаціонального салону в місті Нанті. А картина із серії «Марсельський натюрморт» забрала Гран-прі на Салоні міста Кастоллє (Франція).

Перший приз салону «Царство Нептуна» міста Марселя також випав Віктору Орлі.

Геннадій вдало поєднує українські мотиви з образами і символами Провансу, де нині проживає. У серії робіт «Марсель» пейзажні замальовки сучасного міста обрамив українськими узорами, давніми трипільськими орнаментами. Та найпопулярнішими у творчості Віктора Орлі виявилися картини серії «Українська осінь».

2008 року Віктор Орлі був обраний президентом журі мистецького салону міста Нанс ле Пен, що теж є визнанням його мистецького доробку. А ще він - президент франко-української асоціації «Каріталь», діяльність якої спрямована на налагодження культурно-мистецьких зв’язків між Україною та Францією. У 2006 році в галереї «Лада» Київського муніципального музею образотворчого мистецтва асоціацією проведено виставку французького художника-кераміста Сержа Мутальєра. А 2007 року в мерії міста Марселя відбулася виставка українських художників Віктора Орлі, Андрія Ліпатова, Наталки Федорової. Ось так – і себе представляє, і своїх земляків не забуває.

 

Леонід Багацький
Категорія: Мої статті | Додав: graf (12.10.2011)
Переглядів: 352 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz