Четвер, 28.11.2024, 13:49
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Презентація туристичного маршруту
20 квітня 2012 року відділ культури і туризму Олександрівської райдержадміністрації презентував туристичний маршрут «Історичними стежками Олександрівщини».


Кіровоградських журналістів на межі Олександрівського району зустріла головний спеціаліст відділу культури і туризму райдержадміністрації Світлана Мічкур.
Біля районного Будинку для гостей співав народний аматорський хор «Тясмин» (керівник Валерій Усатенко). Далі у програмі було відвідування районного краєзнавчого музею. З розповіді директора закладу Олени Салій та головного зберігача фондів Василя Білошапки журналісти дізнались, що районний краєзнавчий музей – один з найбільших і найкращих на Кіровоградщині. Тут зберігається близько 10 тисяч музейних предметів, серед яких чимало таких, що їх не мають і столичні музеї. Скарби районного краєзнавчого можна побачити у п’яти залах і філії – кімнаті-музеї Левка Мацієвича.

Потім маршрут проліг у Бірки – один з найдавніших населених пунктів Олександрівщини. Село пов’язане з іменем гетьмана Богдана Хмельницького. У Бірках знаходиться пам’ятка архітектури місцевого значення Свято-Миколаївська церква. З дерев’яним храмом та його історією гостей познайомив настоятель, митрофорний протоієрей Володимир (Сошин). Кіровоградцям дозволили навіть піднятись на дзвіницю церкви, де збереглись і кличуть до Бога дзвони ХVІІІ століття.
На межі Олександрівки і Бірок гості мали змогу оцінити сервіс закладів громадського харчування.
З Бірок маршрут проліг у Розумівку, що привертає увагу численних туристів пам’ятним знаком на могилі борців за волю України отамана Чорного Ворона (Миколи Скляра) та майже трьохсот його козаків, що полягли смертю хоробрих у жовтні 1920 року та Свято-Хрестовоздвиженською церквою усипальнею родини Раєвських. Знайомство з Розумівкою гості розпочали з народного музею історії села, де їх супроводжувала директор закладу Ніна Лисенко. Пам’ятку архітектури загальнодержавного значення кіровоградці оглядали разом з настоятелем храму отцем Михаїлом (Галич) та сільським головою Розумівки Миколою Христенком. У приміщенні Хрестовоздвиженської церкви звершені опоряджувальні роботи, а попереду – реставрація в усипальні, де, зокрема, покояться тіла героя Вітчизняної війни 1812 року, генерала Миколи Раєвського і його внука, полковника, героя Сербії, прообразу графа Веронського Миколи Раєвського. Приємно, що не тільки впорядковується історична інфраструктура КП «Заповідник родини Раєвських», а й створюються зручності для туристів. Так тут не так давно з’явився сучасний туалет з умивальником.


Не менш цікавою для кіровоградців була поїздка до Бондарського ставу, де за останні роки нарощено потужності туристичної інфраструктури. На мальовничому березі можна не тільки довідатись, що цими місцями колись володіли купці Бондареви і тут, можливо, побував російський поет Олександр Пушкін, що полював разом Раєвськими, а й добре відпочити. До послуг туристів зручні альтанки, риболовля, купання у чистій воді ставка. А ще можна оглянути багатовіковий дуб (кажуть, під ним відпочивав сам Пушкін!) і пам’ятний знак біля нього, встановлений на честь мандрівки Олександра Пушкіна і родини Раєвських півднем України і Росії, що відбулась у 1820 році.
Підсумовуючи поїздку провідний спеціаліст відділу з питань розвитку туризму, музеїв і кадрової роботи управління культури і туризму облдержадміністрації Дмитро Гурба, який мандрував разом з гостями, зазначив, туристичний маршрут «Історичними стежками Олександрівщини» є одним з найпопулярніших на Кіровоградщині і привертає увагу своєю багатоплановістю і облаштованістю туристичної інфраструктури.
Чисте повітря, джерельна вода, цікава розповідь про історію краю надихнули кіровоградських телевізійників створити кілька програм про туристичний маршрут «Історичними стежками Олександрівщини».
Доброчинну допомогу в організації поїздки надало управління агропромислового розвитку райдержадміністрації (начальник Валерій Скрипник).
Категорія: Мої статті | Додав: graf (29.04.2012)
Переглядів: 491 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz