Понеділок, 25.11.2024, 01:39
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Наруга над пам’яттю можлива ?
В Кіровограді… зноситимуть хрест жертвам голодомору та політичних репресій тоталітарного режиму. Явище по суті дике і сатанинське. Цей задум чи новину старанно приховують від розголосу та приспаній і бідній, в тому числі і духовно, місцевої громадськості і називають інакше – перенесення хреста на інше місце, якого він не міг до встановлення знайти довгі роки. Та ніхто не думає про те, що зносити освячені хрести, як не крути чи не називай, є великим невиправним гріхом. Згаданий хрест було встановлено після довгих поневірянь активістів національно- демократичного спрямування лише в 1999 році при тотальному спротиві з боку чиновників кіровоградської міської влади. Один з них особисто прибувши на місце навіть провокував бійку з учасниками акції та галасно репетував. Його політична кар’єра після цього випадку зазнала приголомшливого фіаско. Люди кажуть, що то Бог покарав його за гріхи.

Нині в Кіровограді ініціатором знесення освяченого меморіального хреста виступають антиукраїнські сили, що гуртуються навколо так званого Фонду Михайла Кутузова, що і облюбував саме це місце під пам’ятник своєму іноземному кумиру. Мотивація їх антиукраїнської ініціативи базується на тому, що цей загарбник і поневолювач українських козацьких земель певний час, ще до того, як отримав генеральські еполети, проходив службу та жив у місті.

За словами керывника обласного товаристваполытвязныв та репресованих Выктора Полтавця рішення про перенесення меморіального хреста прийняли келійно на містобудівній раді без участі Товариства, яке з великими труднощами встановлювало дерев’яну пам’ятку за власной кошт.

Знесення хрестів, не лише великий гріх, але нецивілізована і ганебна практика. В сусідніх областях, навіть на східнішій Дніпропетровщині, як захист від нечисті, на кожному в’їзді в місто чи село стоять хрести, що є символами Божого захисту його мешканців. В деяких місцях хрести навіть пов’язані вишитими рушниками, які дбайливо час від часу міняються. Подібної практики на Кіровоградщині немає. Можливо через це край і перебуває довгі роки серед депресивних регіонів, бо Бог його не охороняє… Культивація та занадто поблажливе численних нетрадиційних відмінних від православних канонів вірувань та потужна підтримка не завжди симпатизуючій українському і державницькому спрямуванню промосковської патріархії дуже помітна та дається взнаки на моральності одного з найбідніших регіонів української держави. Не всі в краї схаменулися, покаялися, а дехто навіть не прокинувся від летаргічного забуття минулого поневолення. Справжні цінності, на жаль, в уяві цих людей розмиті та несформовані і діє підмінена колонізаторами свідомість. Очевидні речі, як неучасть УПЦ МП в молебнах та згадки патріарха з сусідньої країни при богослужіння для декого залишаються непоміченими. Тому і виникає мораль, при якій «дурні хохли можуть носитися з своїми хрестами» довго і микатися з ними на своїй же власній землі за «братньою волею». Саме через це наруга над пам’яттю українського стає можливою. Без Бога в душі, без пам’яті та елементарної совісті та самоповаги важко збудувати щось путнє у цій державі.

Звичайно "російський бік” нинішніх городян може говорити про історичну пам’ять та якусь духовність, але голoвною обстаниною є те, що і історична пам’ять і духовність у поневолювача і поневоленого завжди були різні, і земля ця завжди була українською, де варто було б українське і шанувати, а не нагадувати щоразу про колишнє ярмо на шиї, та заподіяні рани і мозолі.

Анатолій Авдєєв

http://h.ua/story/104920/
Категорія: Мої статті | Додав: graf (30.01.2010)
Переглядів: 598 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz