Неділя, 24.11.2024, 13:31
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Який окупант кращий ?
Багато суперечок викликає в Кіровограді топонімічний проект висунутий представника п’ятої колони та їх «науковими» посіпаками. Крім зміни вуличних назв проект передбачає і тотальне перейменування вулиць. В концепції звертає на себе така особливість, що пропоновані назви дублюють дух суть та фактаж перейменування вулиць здійснений одним махом у вересні 1941 року німецькою адміністрацією. В деяких джерелах зустрічається теж назва міста Єлізаветрад замість Кіровограда. Основою німецьких «топонімістів було повернення назв вулиць станом до 1917 року. Але крім цього є ціла низка українізмів. Назв відсутніх у дореволюційні часи, а часом і неспівпадінь. Серед співпадінь є «німецька назва» Пашунінська, не виключено що в такий спосіб німці віддали шану антисеміту та одному з організаторів першого єврейського погрому в Росії в 1881 році міському голові Єлізаветграда. Але слід відзначити, що вулиця носила назву Невської поки її не перейменував на свою честь сам Пашутін.

Як і зараз пропонується з мапи міста зникли всі комуністичні назви, хоча зараз пропонується все ж бульвар Комуністичний замість проспекту, який до перейменування носив ім’я Сталіна, а до 1917 року був ярмарковим майданом та прихоплював частину району найбільшої міської бідноти, що мешкала у землянках і називалася Кузні.

Серед інших неспівпадінь є назва вулиці Ковалівська замість Орджонікідзе, що звалася Кавалерійською. Не чіпали німці і святого для українців імені Тараса Шевченка, на відміну від того, що робиться зараз. З’явилися у місті вулиці Лисенка, Сагайдачна, Суботівська, Полуботка, Максима Залізняка, Чумацька. І звертає на себе і те, що повернувшись радянська влада, не чіпаючи святого імені Тараса Шевченка прибрала українські назви вулиць!

Виникає дикувате, але запитання: «Який окупант кращий ?» Яка шкідлива ідеологія знайдена у назвах вулиць Чумацька, Лисенка, Черкаська, Волинська, Румянцева, Миколаївська ? Російсько зорієнтована та радянська історія зовсім нічого про це не розповідає. Але пропонує місту видозмінену, навіть у гірший бік «німецьку топонімічну концепцію». Її автори це заперечують, ображаються і навіть лаються. Але ж факти у вигляді дивних співпадінь красномовно говорять самі за себе. Ворожа всьому українському «наукова» топонімічна концепція «заслуховується», друкується, обговорюється. Топонімічні дива стають антиукраїнськими реаліями

Дивишся на опуси «науковців» та питаєш у самого себе: «Невже повертається вересень 1941 року?»

Анатолій Авдєєв, "Клич Нації"

Категорія: Мої статті | Додав: graf (24.01.2010)
Переглядів: 639 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz