Четвер, 28.11.2024, 20:48
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Рух проти «нетривких матеріалів» у патріотичному виконанні
Президент України В. Ющенко, органи влади і громадськість докладають зусиль для належного вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні, а в цей же час управління культури і туризму Кіровоградської облдержадміністрації займає іншу позицію.

Тому Товариство політвязнів та репресованих було вимушене звернутися до Міністра культури України Василя Вовкуна в зв’язку з тим, що обласне управління культури і туризму відмовляється брати на облік обласний пам’ятний знак жертвам Голодомору: "Українцям – жертвам комуністичного геноциду – Голодомору 1932-1933 років” (м. Кіровоград, вул. Ушакова). Необхідно зазначити, що з 2001 року і по цей час всі обласні скорботні заходи пов’язані з вшануванням пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років відбуваються біля вищезазначеного пам’ятного знак. Товариство вважає, що метою таких дій обласного управління культури є демонтаж пам’ятного знаку жертвам Голодомору та побудова на його місці пам’ятника російському окупанту-генералу Михайлу Кутузову, на догоду шовіністичним, проросійським силам.

Громадськість Кіровоградщини багато років домагалася від місцевої влади вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-33 років, лише у 2001 році кіровоградський міськвиконком надав дозвіл на встановлення пам’ятника по вул. Ушакова. У 2001 році зусиллями громадськості було встановлено пам’ятний знак жертвам Голодомору, біля меморіального комплексу "Фортечні вали", по вул. Ушакова. За наявними свідченнями, селяни, намагаючись врятуватися від голоду, йшли до м. Кіровограда, де й помирали на вулицях та площах, трупи померлих збирали й скидали у фортечні рови, присипаючи землею. Про інші місця поховання жертв Голодомору в м. Кіровограді інформації немає.

Твердження обласного управління культури і туризму, що пам’ятний знак виготовлено з нетривкого матеріалу, не відповідають дійсності. В 2001 році на залізобетонну основу було встановлено пам’ятний знак, який складався з кам’яної брили (із зруйнованого комуністами цвинтаря) та дерев’яного хреста. У 2005 році, за сприяння обласної державної адміністрації, хрест було замінено на дубовий, значно більших розмірів та підсилено його двома 4-х метровими залізобетонними палями. Насипано невеликий курган та встановлено мармурову чорну плиту з написом .

Звернення з проханням вжити заходів для належного вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років на Кіровоградщині та поставити на облік існуючий обласний пам’ятний знак жертвам Голодомору: "Українцям – жертвам комуністичного геноциду – Голодомору 1932-1933 років” (м. Кіровоград, вул. Ушакова) Товариство політвязнів та репресованих підтримують і широкі верства української громадскості області.
 
Анатолій Авдєєв, "Сурма"
Категорія: Мої статті | Додав: graf (05.02.2010)
Переглядів: 484 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz