П`ятниця, 29.11.2024, 03:45
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Долинські степовики

Нинішнього року з'явилася четверта книга в серії "Боковенька”, присвячена історії Долинського району, – "Степовики. Біографічний довідник”. У ній подано короткий матеріал про уродженців цього краю – учителів, лікарів, працівників культури, будівельників, журналістів, письменників, учених.

Помітне місце відведено і відомим у різних галузях особам, які тут мешкали чи відвідували цей степовий край. Зокрема, подано дані про науковців єдиної в області районної краєзнавчої премії з Києва, Дніпропетровська, Кіровограда, Миколаєва.

Назвемо кілька цікавих постатей з довідника. У Долинській у сім'ї залізничного чиновника 1885 року народився Ольгерд Бочковський, який згодом мешкав у Єлисаветграді. У Празі, в еміграції, він слухав лекції майбутнього Президента Чехословаччини Т.Масарика, виконував обов'язки секретаря Української дипломатичної місії, став професором. 1933 року наш земляк очолив "Голодовий комітет”, написав "Одвертого листа” до Президента французького сенату Е.Еріо, який заперечував існування голоду в Радянській Україні. Низкою книг і статей зробив вагомий внесок у становлення націології. Народним депутатом Верховної Ради УРСР від Долинського району був відомий поет Платон Воронько. 2005 року керівником управління соціальної безпеки Ради національної безпеки і оборони призначено уродженця села Першотравенки, доктора наук Івана Гнибіденка.

Щедра Долинщина на багатодітних матерів. П'ятьох дітей виростила і виховала Степанія Кінзельська, яка свого часу переїхала до Варварівки зі Львівщини. Це зовсім не районний рекорд. Але при цьому вона має рідкісну, як для жінки професію тракториста, є переможцем Всеукраїнського конкурсу працівників сільського господарства, кавалером Ордена княгині Ольги ІІІ ступеня. Степанія Михайлівна, до речі, посеред зими відзначатиме свій ювілей. Наталія Колісніченко перед тим, як стати секретарем Суходільської сільради побувала чемпіонкою і володаркою Кубка СРСР та фіналісткою Кубка європейських чемпіонів з хокею на траві, є майстром спорту міжнародного класу (!).

Із села Братолюбівки до посла Ізраїлю в СРСР, депутата кнесету і мера Тель-Авіва пройшов шлях Навмір Мордихай. У Долинській навчався батько акторок – сестер Сумських, В'ячеслав Гнатович. Мешкали тут деякий час педагог А.Макаров і письменник А.Тесленко. Колега останнього Яр Славутич емігрував за кордон, де став відомим поетом. Додамо, що цілком заслужено до книги могло увійти прізвище її автора Віктора Маруценка, який тривалий час, працюючи в районних органах влади, займаючись краєзнавством, багато зробив для вивчення, збереження і оприлюднення історико-культурної спадщини Боковеньківського степу!

 

Сергій Шевченко, газета "Справедливість"

Категорія: Мої статті | Додав: graf (18.02.2010)
Переглядів: 537 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz