Неділя, 24.11.2024, 15:42
Український Новокозачин
Головна Реєстрація Вхід
Вітаю Вас, Гість · RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [1131]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 181
Статистика
Форма входу
 Каталог статей
Головна » Статті » Мої статті

Яким повинен бути український референдум
 В Кіровограді виникла ідея міського референдуму стосовно назви міста. Таке вже було раніш. Першого разу референдум назвали опитуванням, і у ініціаторів назвати місто вдруге Єлісаветградом нічого не вийшло. А перед цим зробили «депутатську спробу», мовчки для сесії підготували проект рішення «про відміну рішення про перейменування міста Єлісаветград від 1924 року в Зінов’євськ».

 Другий референдум провели у  2000 році і знову місто не проголосувало за повернення  колоніальної назви. Всі три варіанти, якими були: Кіровоград, Єлісаветград та інша українська назва набрали менше  50% і всі близько 30%.  Першою у рейтингу була «незизначена бюлетенем» українська назва. Далі помовчавши три роки заговорили про це в кінці 2003 під ювілей міста, що планували відмічати наступного року.

 Але  спробу повного ривка в «єлісаветградській справі» зробили лише у нинішньому році. П’ять політичних сил ( по іронії долі, як співзвуччя п’ятої колони), серед яких: Партія регіонів, Народна партія, Ліберальна партія, НСНУ та БЮТ висунули ідею референдуму «без варіантів для українці». Як у старовинному анекдоті: даю тобі два варіанти – робити, як скажемо або обирати з двох варіатів. Придумали голосувати лише за Єлісаветград або Кіровоград, не визначившись з правописом першої назва. Інших варіантів вирішили нікому не давати, тим паче українцям… По-ізуїтськи мудро!

  Далі новому референдумі підспівали місцеві осередки ЄЦ та ХДПУ. Проти виступили лише ліві та праві, тобто національно-демократичні українські партії.

 А що ж українці, в плані національності та нової української назви міста? Вони майже двадцять років сперечаються не прийшовши до якоїсь спільної думки. Серед пропонованого такі нові назви, як Інгульськ, Тобілевичи, Златопіль, Центральноукраїнськ, Інгульськ, Вінниченківськ та інші. Згадуються і історичні топоніми частин міста та Кучманського шляху – Новокозачин, Кучмань, Кущівськ (від Кущівки), Великі Лелеки (від Лелеківки). Серед колись запропонованих жартома навіть були Новий Стамбул (на зло Москві) та Великі Ковбасюки ( як ознака безхребетності та любові до ковбаси).

 Дивлячись на це місцеве відділення Товариства  Відродження Української Нації (ТВУН) висунуло ідею українського референдуму у два тури. В першому турі приймають участь всі, а в другому беруть участь лише дві назви з найвищим рейтингом, де б визначилася думка городян стосовно самої рейтингової української назви міста. І хто окрім п’ятої колони може сказати, що це не чесно?
Категорія: Мої статті | Додав: graf (25.01.2010)
Переглядів: 549 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2024
Пошук
Друзі сайту
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz